mille järgi valida parketti

põrandad, põrandatööd
riinamiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 08 Veebr 2015, 15:10

mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas riinamiina »

Küsimus pealkirjas olemas, et mille järgi peaks valima naturaalparketti vesipõrandaküttele? Kas soovitate nt vältida mingit kindlat tootjat või tootjamaad, mingit edasimüüjat või veel mingeid kriteeriume, mille abil valikut teha...
maurus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 18 Sept 2007, 18:47

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas maurus »

Vaata Lincona kodulehelt, seal on väga suur valik ja ära märgitud ka need, mis sobivad vesipõrandaküttele. Minu asjaajamine selle firmaga oli väga tasemel.
argopalv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Veebr 2010, 18:23

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas argopalv »

Head hinnad liistparketile ,58141401 liistparkett on üks kindlamaid katteid , kui õige liimiga maha liimida , samas saab temast nägusaid mustreid teha ja võimalik ise valida viimistlus variantte (õlivaha , lakk, peits )liistparkett on oma väiksemate mõõtude tõttu ka stabiilsem õhuniiskuse ja temperatuuri kõikumiste suhtes ja mitmeid korda lihvitav , see tõttu ka kõige kauakestvam põranda kate . valmis põranda saab samas kätte suht odavalt (35-43 eur m2)
Külaline
külaline

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

riinamiina kirjutas:Küsimus pealkirjas olemas, et mille järgi peaks valima naturaalparketti vesipõrandaküttele? Kas soovitate nt vältida mingit kindlat tootjat või tootjamaad, mingit edasimüüjat või veel mingeid kriteeriume, mille abil valikut teha...
Validki selle kriteeriumi järgi mida ise tähtsamaks pead.
Kui soov põrandakate põrandaküttega põrandale siis pead valima sellise materjali mille tootja deklareerib selle materjali sobivust põranda kõrge (otseelekter, katel - kütteseadme kasutegur ei sõltu väljundvee temperatuurist) temperatuuriga.
Aga kui kriteerium oleks energiatõhus hoone ja säästlik küte soojuspumbaga (kasutegur sõltub väljuva vee temperatuurist) siis on üks veel tähtsam number mida tuleb uurida - põranda soojustakistus ruutmeetri kohta.
Selle alusel saab arvutada, et kui kõrge temperatuuriga vedelik peab põrandasse minema et külmade ilmadega elamine vajaliku soojusega hoida.
Võib ka juhtuda, et arvutus näitab, et külma ilmaga ei saagi põrandaküte antud põrandakattega ruume soojaks kütta sest vajaliku energiahulga väljastamiseks peaks põrandaplaadi temperatuuri tõstma kõrgemale kui põrandakatte suurim lubatud temperatuur võib olla.
Või ei suuda soojuspump külma ilmaga vajaliku temperatuuriga vett väljastada.
Ehk vale parketti valides hakkad suure külmaga otseelektriga põrandat kütma.
Mina pole veel kohanud põrandamüüjat kes sellest numbrist midagi teaks, ikka ise pead tootja lehelt või pakendilt otsima, et kas on üldse sellised numbrid avaldatud.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mina olen küll kuulnud, aga keegi ei ole suutnud mulle selgeks teha. Kuhu see soojus siis jääb? Põrandaplaadi sisse? Ja ära ta seda sooja sealt enam ei anna?
Et muudkui kütad lisaks, sügisel hakkad juba kütma, muudkui kütad ja kütad, nii et soojuspump huugab. Masinast soe välja läheb, ja kõik salövestub põrandaplaati. Aga tuba on ikka külm.... :scratch:
Külaline
külaline

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:mina olen küll kuulnud, aga keegi ei ole suutnud mulle selgeks teha. Kuhu see soojus siis jääb? Põrandaplaadi sisse? Ja ära ta seda sooja sealt enam ei anna?
Et muudkui kütad lisaks, sügisel hakkad juba kütma, muudkui kütad ja kütad, nii et soojuspump huugab. Masinast soe välja läheb, ja kõik salövestub põrandaplaati. Aga tuba on ikka külm.... :scratch:
Ma võiksin betooni (kui seal oleks küttetorud) oma 33mm põrandalaua alla ka 60C kütta, aga suurte külmadega oleks tuba ikka jahe. :)
Selleks ongi majal hea soojustus ja õhupidavus olulised ja viimased 3 nädalat on küte täielikult väljas olnud. :good:
Külaline
külaline

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:mina olen küll kuulnud, aga keegi ei ole suutnud mulle selgeks teha. Kuhu see soojus siis jääb? ........ Aga tuba on ikka külm.... :scratch:
Kes saab santi sundida kui sant ei taha kõndida.
Kes tarkust küsib on ükskord loll kes ei küsi on loll surmani.
(Kui pea kõva on siis see pole vist uhkustamise koht.)
ping
:hello:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: mille järgi valida parketti

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Soojus ei jää kuhugi vaid ta ei kandu edasi, katel uhab ja ringluspump uhab, aga tagasivoolust tuleb suht soe vesi ja betoon põrandakatte all ongi soe. Ainuke et seina vahelt puhub tuul ja toaõhk on ikkagi jahe. Sest põrandale on pandud "soojustuskiht", mis ei lase soojaenergial betooni seest tuppa "lekkida". Pigem lekib altpoolt maapinda näiteks...
vanaema on sul veteran...
Vasta