Kuidas liimi maha saada?

põrandad, põrandatööd
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tere!

Olen natuke nõutu ja paluks targematelt tegijatelt veidi nõuannet. Pidin esialgu tegema tellijale ainult trepikoja seinad dekoratiivkrohviga, kuid ta "sundis" mind maha kiskuma trepikoja põrandal olnud vaipkatte ja põranda samuti tegema dekoratiivkrohviga ehk seintega samas stiilis. Sikutasin siis selle "mistra" ära ja nüüd avaneb mulle selline vaatepilt.
IMG_0800.JPG
IMG_0800.JPG (204.86 KiB) Vaadatud 6526 korda
Nüüd oleks aluspind vaja saada korralikuks, aga põrandal on liim osaliselt nagu pudedavõitu, siis proovisin selliste riistadega
IMG_0798.JPG
IMG_0798.JPG (139.52 KiB) Vaadatud 6526 korda
Nailon harjased hakkasid kiiresti kuluma, terasharjadega kauss võttis ainult pealispinna libedaks, käiakiviga kauss tõmbas ennast umbe ja ainuke, mis toimis, oli teemantlamell, kuid see tolmab tohutult. Kas oleks abi kui pistaks teemantlamelli reguleeritavate pööratega releka otsa ja lasta väiksematel pööretel. Kui aitaks, lasen tellijal sellise osta. Tean, et on olemas ka spets põrandalihvimise "relakas" kasutamiseks koos tolmuimejaga, kuid asun hetkel Eestist üpriski kaugel ja kohalikus rendipunktis ei hakanud seda silma, samuti ka poes mitte. Poes oli müügis ainult pöörete reguleerimisega 1000W Boch. Kui ei aita, siis nühin lihtsalt traatharjaga niipalju kui saan.
Ma ei oska ette kujutada, palju siinsetest tegijatest on dek.krohvi põrandale paigaldanud, aga minu ettekujutus eeltöödest oleks järgmine:
- lahtisest kuivanud liimist puhtaks
- kruntida
- teha aluspind korda tasandusseguga ja seda koos armeerimisvõrgu(Ejot) paigaldusega, trepiastmeid ei võrgutaks või ikkagi peaks?
- uuesti kruntida
- dekoratiivkrohv
Jäi mul midagi kahe silma vahele või läks meelest?
Tahaks 100%-lt kindlapeale minna, sest siia garantiitöid tegema tulla oleks natuke kaugevõitu.
Ei solvu kui ideed maha tehakse, aga olen rõõmus kui selgub, et olen õigel teel.
Kogu seda kupatust on kolme korruse jagu, nii, et seda "rõõmu" jätkub. :)
Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Expert »

Kõigepealt sügav kaastunne,oled portsu otsa sattunud...loodetavasti makstakse selle trepi kordategemise eest korralikult.Aga nüüd asja juurde : liimi olen ise maha võtnud analoogses olukorras relaka ja lamellketastega - liivapaber 60 ja 80 töötasid hästi.Liimi sai maha nagu niuhti,ainsaks probleemiks tolm(ja mitte vähe).
Mis puudutab trepiastmete krohvimist - jään vastuse võlgu.Ja milline see lõpptulemus siis sul ikkagi jääma peaks jääb tiba arusaamatuks :scratch:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Külaline
külaline

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Liimist peaks keemiaga jagu saama. Aga dek krohv põrandale?! No see on ette määratud hukkumisele. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Expert kirjutas:Kõigepealt sügav kaastunne,oled portsu otsa sattunud...loodetavasti makstakse selle trepi kordategemise eest korralikult.:..
Surely, what I ask, that he pay, but of course within the limits of sense. :)
Expert kirjutas:...Aga nüüd asja juurde : liimi olen ise maha võtnud analoogses olukorras relaka ja lamellketastega - liivapaber 60 ja 80 töötasid hästi.Liimi sai maha nagu niuhti,ainsaks probleemiks tolm(ja mitte vähe)....
Kas aitaks kui laseks osta pöörete reguleerimisega relaka ja proovida kõige aeglasemate pööretega? No tolmust ma ei pääse niiehknaa, aga äkki tolmab vähem?
Expert kirjutas:...Ja milline see lõpptulemus siis sul ikkagi jääma peaks jääb tiba arusaamatuks :scratch:
Seinad, vann ja põrand on üks ja seesama
Seinad, vann ja põrand on üks ja seesama
IMG_0805.JPG (157 KiB) Vaadatud 6482 korda
Põrand lähemalt
Põrand lähemalt
IMG_0806.JPG (137.66 KiB) Vaadatud 6482 korda
Ja kannatab ka vett
Ja kannatab ka vett
IMG_0807.JPG (159.22 KiB) Vaadatud 6482 korda
Külaline kirjutas:Tere. Liimist peaks keemiaga jagu saama. Aga dek krohv põrandale?! No see on ette määratud hukkumisele. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kuigi maja on kolmekordne, on see siiski eramaja ja seal elab ainult peremees oma perega ja ühed üürnikud, nii, et kasutusintensiivsus on trepikojas minimaalne. Majas on ka lift, millega nad sõidavad enamus aja. Nagu vannitoa piltidelt näha toimib ja juba aastaid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ok. Siis me mõistame dekoratiivkrohvi tsipa erinevalt. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vabalt võis olla ka minu väljenduse viga, kas õigem oleks krohvi paigaldamine dekoratiivselt, et saaksime teineteisest õigesti aru?

Urmas
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Urmas kirjutas:Tere!
...
Nailon harjased hakkasid kiiresti kuluma, terasharjadega kauss võttis ainult pealispinna libedaks, käiakiviga kauss tõmbas ennast umbe ja ainuke, mis toimis, oli teemantlamell, kuid see tolmab tohutult.
Tänud ette!
Teemantlamell käib oma tööriista külge, millele saab omakorda ühendada tolmuimeja. Ainus mis tekib, on veidi puru.
Storendis oli olemas (Bosch), aga ka Ramirendist (Hilti) olen aastaid tagasi laenutanud.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Expert »

Nonii,pildid räägivad rohkem kui 1000 sõna...Krdima ilus on küll see krohvitöötlus... :good:
Regullitavate pööretega relakaga lasin ise ka lamellketastega liimijääke maha.Sellega oli nii : aeglaste pööretega tolmu tiba vähem ja üldine jõudlus s**t ; kiirete pööretega tolmu rohkem ja jõudlus super,lõpuks tüdisin ära ja keerasin pöörded põhja,ujumisprillid,tolmumask ette ja tuld.
Sõltub sellest kuidas tellija ja tema pesakond sellesse tolmu suhtuvad mida sa seal üles keerutad.
Tsiviliseeritud meetod oleks muidugi tolmuimejaga tööriist...

Üks pisiasi meenus veel : ise katsin seinad,lae kinni enne kui tolmutama hakkasin,suht kenasti võtavad need liimiosakesed ennast staatilist elektrit täis ja pärast pühi või ära pühi seina ikka on samasugune :)
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rostfrei kirjutas:... Storendis oli olemas (Bosch), aga ka Ramirendist (Hilti) olen aastaid tagasi laenutanud.
Rostfrei, mul võtab objekti asukohast lähima Ramirendi või Storendini sõitmine autoga vähemalt 2 päeva(14h rooli taga) või natuke lahedamalt 2,5 päeva, aga aitäh ikkagi. :)
Expert kirjutas:... Regullitavate pööretega relakaga lasin ise ka lamellketastega liimijääke maha.Sellega oli nii : aeglaste pööretega tolmu tiba vähem ja üldine jõudlus s**t ; kiirete pööretega tolmu rohkem ja jõudlus super,lõpuks tüdisin ära ja keerasin pöörded põhja,ujumisprillid,tolmumask ette ja tuld...
Selge, siis küsin tellija käest raha ja lähen ostan ära selle regullitava relaka. Ega mul neid m2 ka nüüd nii hullusti pole, seinasid tunduvalt rohkem.

Kuna muude eeltööde käigus on aega mõelda natuke ette, siis tekkis üks uitmõte, millega armeerida põrandaid ja trepiastmeid(otsustasin ikkagi 100% peale välja minna). Kas on väga halb idee armeerida mõne vingema plaadiseguga? Iseenesest tasandust kui sellist ju vaja ei ole. Kui see idee leiab heakskiitu, siis, kas see segu peaks olema elastne või vastupidi jäik? Dekoratiivselt viimistletav krohv on tsemendi baasil. Trepikojas on alati + temperatuur, maja on vast oma vajamised ammu-ammu ära vajunud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Expert »

Kuna muude eeltööde käigus on aega mõelda natuke ette, siis tekkis üks uitmõte, millega armeerida põrandaid ja trepiastmeid(otsustasin ikkagi 100% peale välja minna). Kas on väga halb idee armeerida mõne vingema plaadiseguga? Iseenesest tasandust kui sellist ju vaja ei ole. Kui see idee leiab heakskiitu, siis, kas see segu peaks olema elastne või vastupidi jäik? Dekoratiivselt viimistletav krohv on tsemendi baasil. Trepikojas on alati + temperatuur, maja on vast oma vajamised ammu-ammu ära vajunud.

Kui tahad 150% välja minna ja kui eelarves raha on olemas siis : otsi mõni kohapealne analoog sellisele tootele nagu vetonit renovation fix ja armeeri sellega.Tugeva nakkega,elastne ja piisavalt polümeere ning plastifikaatoreid sisaldav.Jõudu tööle ! :)
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Expert kirjutas:Kui tahad 150% välja minna ja kui eelarves raha on olemas siis : otsi mõni kohapealne analoog sellisele tootele nagu vetonit renovation fix ja armeeri sellega.Tugeva nakkega,elastne ja piisavalt polümeere ning plastifikaatoreid sisaldav.Jõudu tööle ! :)
OK, eks ma hakkan uurima. Olen kodumail seda RF-i varemgi kasutanud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Re:
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Re: »

Sellega on nüüd hilja, et mõni liim läheb kuumaga pehmeks ja tuleb kindlal temperatuurivahel suuremas osas maha koos kattega, mida tõmmatakse.
Ma ei tunne liime paraku nii palju, ei tea, kas sellest teinekord kasu võibolla.
Kui kuum peaks vedelaks tegema ja hullemini aluspinda immutama, siis muidugi ei sobi.


Ja kui tolm on koletu, kas just peab lihvima kindlasti kuivalt..
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Expert »

Tegelikult on nii : ka vaipkatetele käib alla alusvaip (4-5mm paks vahtkummi sarnane) mis hõlbustab kõiki renoveerimisprotseduure alates eemaldamisest ja sellest,et alusvaibaga vaipkate kulub vähem kui alusvaibata vaipkate jne.Praegusel juhul pole sellest teadmisest paraku mingit kasu.

Remont ja ehitus oleks imelihtne kui kõiki asju tehtaks nii nagu peab, mitte ei hoitaks kokku ühe või teise asja pealt.
Aga kes ütles , et siin päikese all peaks kõik lihtne olema ? :)
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Re: kirjutas:Sellega on nüüd hilja, et mõni liim läheb kuumaga pehmeks ja tuleb kindlal temperatuurivahel suuremas osas maha koos kattega, mida tõmmatakse...
Hilja neh! :beg: Tegelikult ega seda varianti poleks vist kasutanud kah.
Re: kirjutas:... Ja kui tolm on koletu, kas just peab lihvima kindlasti kuivalt..
Aga selle idee proovin järgi kui väga hulluks läheb, prits on olemas. Aitäh idee eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Urmas kirjutas:
Rostfrei kirjutas:... Storendis oli olemas (Bosch), aga ka Ramirendist (Hilti) olen aastaid tagasi laenutanud.
Rostfrei, mul võtab objekti asukohast lähima Ramirendi või Storendini sõitmine autoga vähemalt 2 päeva(14h rooli taga) või natuke lahedamalt 2,5 päeva, aga aitäh ikkagi. :) .
Tunnelnägemise esimene staadium :scratch:

Selleks, et midagi kuhugi kohale korraldada, tuleb (näiteks meilitsi) esitada tellimus ja nõustuda transpordikulude tasumisega. TNT, DHL, UPS ... - neil kõigil on olemas 24h teenused, iseasi, kas klient nii kiiret reageerimist tasustama on nõus :hello:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Ja ikkagi oleks huvitav teada materjali nime, millega piltidel olev viimistlus tehtud on :hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

madis64 kirjutas:Ja ikkagi oleks huvitav teada materjali nime, millega piltidel olev viimistlus tehtud on :hello:
See peaks olema mingi tsemendi baasil pigmenteeritud krohv, kantakse kahes kihis stucco stiilis+loomulikult eeltööd. Kõige hullem on see, et tellija ei tea täpset materjali nimetust, aga erinevate krohvide katse-eksituse meetodil leidsime lõpuks 0,5 teraga tsement-lubikrohvi(valge), mis läheb trepikoja seina. Põrandale peab kindlasti olema tsemendi baasil ja soovitavalt valge, aga sellist siin hetkel pole välja nuhkinud. Tean, et ca 2,5 tunnise autosõidu kaugusel on kindlasti, sest 1,5 aastat tagasi tegin sealkandis enam-vähem sama asja. Valge sellepärast, et valge põhja puhul tean pigmentide suhet, aga halli puhul peab hakkama jälle katsetama, kuigi enam-vähem on juba teada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Neil vannitoa piltidel olev viimistlus, tundus kangesti Durflex´i sarnane olevat.
Oli selline dekoratiivmaterjal, mida nö. lahtise käega pinnale kanti.
90-datel, oli üsna edev materjal nii seintel, treppidel ja nii õues, kui sees. Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, võin lahkelt jagada kogemusi liimi maha saamise osas. Ostsin relaka, panin kõige aeglasematele pööretele (passi järgi 2800), otsa lamellfreesi ja proovisin, tolmas kergelt. Proovisin Re: soovituse järgi- lasin aiapritsiga kergelt niiskeks, toimis väga edukalt, nägu läks mul nalja täis, kuid avastasin ühe "aga". Kurat, seina pritsis märga puru täis. Egas midagi, tellija sahvrisse minek, sealt sai võtud üks mingi suurem tühi pappkast, see laiali lammutatud ja paari astme jagu šabloon tehtud. Toimib! Ei läinud vast 5 minutitki astme lihvimiseks
Küll on lihtsalt ideed ikka geniaalsed :) , aitäh sulle, Re:, veelkord!
Paar pilti tulemusest.
IMG_0826.JPG
IMG_0826.JPG (192.49 KiB) Vaadatud 6177 korda
IMG_0827.JPG
IMG_0827.JPG (188.21 KiB) Vaadatud 6177 korda
Viimati muutis Urmas, 01 Mai 2014, 21:02, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andresto kirjutas:Tere. Neil vannitoa piltidel olev viimistlus, tundus kangesti Durflex´i sarnane olevat.
Oli selline dekoratiivmaterjal, mida nö. lahtise käega pinnale kanti.
90-datel, oli üsna edev materjal nii seintel, treppidel ja nii õues, kui sees. Andres
Andresto, see, mida põgusal pilguviskamisel nägin, ei ole vist päris see ja tellija väidab kangekaelselt, et oli mingi kuivsegu. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas:/../ aitäh sulle, Re:, /../
Võta heaks.
Kuna eespool oli mainitud seinte kinnikatmist, siis ma seda mujale kleepumist ei maininud jah.


Huvi pärast vaatasin youtube'i ka ja seal kasutati abivahendina tapeediaurutajast kuni näriliste kleeplõksudeni. Viimaste kleepaines tõmbab miski põrandaliimi kaasa ja "plaaster" tuli põrandalt koos sodiga üles. Tööviljakus masendav aga huvitav idee tootearenduseks. Vana vaipkate tööpäeval üles kakkuda, ööseks suured plaastrid maha ja hommikul kiirete liigutustega põrandad vanast liimist puhtaks suurema lögata, tolmuta.
Kui see siis ka ei haiseks ega suurte pindade töötlemisel ohtrate aurudega muule viimistlusele ja inimestele kahju ei teeks..
Külaline
külaline

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:... Huvi pärast vaatasin youtube'i ka ja seal kasutati abivahendina tapeediaurutajast kuni näriliste kleeplõksudeni. Viimaste kleepaines tõmbab miski põrandaliimi kaasa ja "plaaster" tuli põrandalt koos sodiga üles. Tööviljakus masendav aga huvitav idee tootearenduseks...
:) :) Peaks vist mõnele kosmetoloogile alltöövõttu pakkuma, neil vast läheb see liimi "epileerimine" kiiremini. :)

Urmas
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:... Aga dek krohv põrandale?! No see on ette määratud hukkumisele. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
No on hr.Piirfeld ikka tegelinski küll! :) Otse ei ütle, mis viga, aga selle lausega pani mind ajusid liigutama ja täna laksasingi musta töökindaga endale vastu otsaesist. :banghead: Tuli meelde, et üsna hiljuti paigaldasin ühe firma kontorisse dekoratiivkrohvi, mis läks nii seina kui ka põrandale ja see oli kahekomponentne krohv/pahtel/midaiganes, itaallaste toodang. See, mida ma paigaldasin, oli küll valget tooni, ilma pigmentideta, aga tean, et seda saab edukalt ka toonida ja paigaldusel anda efekte.
Nii, et mure murtud ja aitäh Hr.Piirfeldile ajude ergutamise eest.! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Mul tekkis hoopis küsimus, et miks peaks armeerimise näol tegema ühele korralikule betoontrepile nõrgestatud kihi alla.
Sellises kohas ei tohiks praod küsimuseks olla, küll võib lahti tulev segu kiht küsimuseks olla. Seega kas kindlalapeale minek on just see mis kokkuvõttes välja kukub?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas liimi maha saada?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

fgh kirjutas:Mul tekkis hoopis küsimus, et miks peaks armeerimise näol tegema ühele korralikule betoontrepile nõrgestatud kihi alla.
Sellises kohas ei tohiks praod küsimuseks olla, küll võib lahti tulev segu kiht küsimuseks olla. Seega kas kindlalapeale minek on just see mis kokkuvõttes välja kukub?
Nagu esimese pildil on näha, siis tuli koos vaibaga kaasa millegipärast esimese astme servast natuke betooni, seda "efekti" on veel mõnes kohas.
Kui ma kodumail tegin Wall2floor materjaliga esimest korda, siis esinduses konsultatsioonil olles rõhuti põranda armeerimise vajalikkust. Seda on näha ka tootja paigaldusvideost. Tean Tallinna lähistel veel ühte kohta, kus sedasama materjali paigaldati trepile ja ühe ruumi(garderoobi?) põrandale ning samuti eelnevalt armeeriti, kuigi oli aluspinnaks korralik betoonivalu. Tootjal on spets armeerimisegu selle jaoks. Ei tahaks nagu tootja poolt ettekirjutatud tehnoloogiat hakata eirama
Tootja paigaldusvideo http://www.youtube.com/watch?v=WNDDuIZ6jOM
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta