Vannitoa põranda valamine

põrandad, põrandatööd
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Plaanis hakata vannitoa 4m2 põrandat valama. Küsiks kogenumatelt üle, kas selline kihtide asetus on õige.
Vannituba siis teisel korrusel. Talade vahel on vill, kus jookseb ka kanalisatsioon, siis üle talade on OSB plaat. Selle peale läheb 2,5 cm peno.
Peno peale hõbepaber ja kile (just kile panemisel hõbepaberi peale tekkis küsimus). Soovitati, panna kile hõbepaberi peale kuna muidu sööb tsement paari aastaga hõbepaberi enda all ära ja efekt on olematu. On sel mingit tõepõhja all. Ja kas kile võib vahetult 1,5 cm enne põrandakütet olla?
Ehk siis edasi läheks põrand kanduritel 1.5 cm penost kõrgemal armatuur vist oli 10*10 ruuduga ja peenemat sorti. Sellele küttekaabel. Ja kokku siis penol 5 cm põrandat. Segu on Knauf valubetoon Zem 30. Milliseks peaks selle paksuse segama? Kuidas teeksite kalded? Trapiga põrand. Plaanis istutada ka lauajupid kõrguse ettenäitajaks, milleni valada. Ootaks kommentaare kile kihi asukoha ja segu paksuse kohta?
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Vahepeal tekkis ka küsimus, kas penoplasti peab ka kuidagi kinnitama (lisaks tihkele paigutamisele), et kui segu peale valan ei hakka hiljem midagi liikuma.
jan
-
Postitusi: 929
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Pikalt ei hakka seletama aga hõbepaber on sul seal nii või naa mõttetu. Sellest on jahutud juba aastaid ning infrapunakiirgust peegeldavat efekti sellega ei saavuta (oleks vaja mingit distantsi kiirgava objektiga). Vahtplasti ei pea kinnitama, kui ta on sul tasasel pinnal - ei saa ta ju kuhugi nihkud, sest on seinast seinani.

Kalded - millised plaadid peale tulevad? Kui väikesed, siis mina olen väikese lauajupiga sisse vorminud. Seina peal oli paika looditud kriips ning isolatsioonimaterjal täpselt selle kriipsuni. Toetasin lauajupi ühest otsast selle peale ning teise otsaga vastu trappi ning tegin ümaralt kalded trapi poole. Lisaks veel üks väiksem lauajupp ka, millega siis veel täpsemalt üle vormida.
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas mrtom »

See lauaga kalde vormimine üks ots trapil ja teine seinaäärsel isolatsioonil on päris hea võte, tundub! Kui suure raadiusega trapist kalde tegid ja mitu ühikut (cm) muu põrandaga trapp madalamal on?
mrtom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 10 Sept 2008, 13:01

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas mrtom »

Praegu on tekkinud väike uus mure! Olles nüüd kõikide asjade paikaasetamist katsetanud tekkiks mul selline olukord = 2,5 peno > sellel armatuuri kandurid millele siis 1,5 cm vahega penost tuleb küttekaabel > ja lõpuks segu kiht 3 cm. Mure selles et trapi ümbruses, kuhu kalle tuleb jääb minimaalne segukihi paksus 2 cm paksune. Et kas see on piisav küttekaablile trapi lähedal. Või peaks mujalt natuke põrandat kõrgemalt valama ja trappi omakorda tiba kõrgemaks ajama? Ja kas 1,5 cm peno+kile ja küttekaabli vahel on piisav ruum?
harry2
külaline

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas harry2 »

Kui tahad normaalselt teha,siis parem maksa natuke spetsijalistile ja see teeb sul päevaga ära,aga ära hakka ise jahuma ja siin küsima,see läheb sul kallimaks maksma lõpuks ajaliselt ja kuludes.Nii,et kulla mehed,tulge mõistusele,andke kellegil teha ja õppige kõrvalt.Mina alustasin sama moodi 30a tagasi ehitust kõrvalt vaatamisega.Kuidas krohvitakse,see ka oma moodi kunst stagna aeg.Ei olnud nii,et muudkui loobid segu seina,see tuleb ikka käe liigutusega sisse visata ja seegi oma moodi harjutus.Sel ajal ei olnud paljudel pritse,tuli kühvliga visata.See põranda tegemine täpselt sama jama.Küttekaabel tuleb ka võrgu külge kinnitada jne minna
Saarlane
külaline

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas Saarlane »

Ma ei sa aru mis vimm on isetegijate vastu. Selleks ju foorum ongi , et natuke tarkust juurde ammutada. Ei ole see ehitamine midagi nii keeruline kui siin spetsid targutavad. Seda suurem on rõõm istetehtud pörandast. Viga ainult selles, et kui küsida kümnelt spetsil mingi sõlme lahendust siis saad kümme erinevat vastust. Millist siis usaldada? Ja sageli ütleb ka spetsialist , et mis teha juhtus või panin mööda, või saagisin viltu. Niisiis kutsun üles ehitusspetse mitte targutama vaid andma asjalikku nõu algajale. Muidugi, ma ei pea silmas ehituslikult olulisi sõlmi ja konstruktsioone.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No mõne sõna kirjutan ajaviiteks aga tõest, ega kirjateel ja raamatutarkusega kõike saa ehitada vaatamata loosungitele, et ehitamine pole raketiteadus.
Segu - mida paksem seda tugevam, samas mitte muldkuiv, et hõre jääb, liig vedel ka paha, ei ole hea kaldeid anda. Vot katsu nüüd kirjateel selgitada missugune see paras on. Eks mõõda vett nagu kotile kirjutatud ja sega õpetuse järgi.
Pole kunagi mingit hõbepaberit (fooliumi) betooni alla kasutanud.
2 cm trapi juures on ikka liig vähe. Juba sellega jama, et selle 2cm sisse peab armatuur ja kaabel mahtuma ja need ei ole mitte väga sirged st. tasapinnas. Ei ole võimalik seda kaablit millimeetri täpsusega sinna betooni sisse saada, sedaenam, et valamise ajal tallad ise seal peal ja kogu võrk kipub pisut liikuma. Kirjutatust võib aru saada, et ääres 5cm betooni, trapi juures 2cm (ruum 2*2m) seega kallet 3cm ca 0,9m kohta. See on ikka hull kallak, mida igavene vilets plaatida, eriti kui plaat suurem kui 10*10, 1cm meetri kohta on piisav.
Vaevalt et esimesel korral õnnestub kalletega põrand nii tasane valada, et sinna kohe plaatida. Võib proovida mõne tunni pärast peale valu hõõruti või lapiti lauajupiga pisut parandada.
laubet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Juul 2018, 12:25

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas laubet »

Ei hakka uut teemat tegema.
Mõned küsimused kalde tegemisel. Vannituba 1.7*3,1m2. Ühes nurgas trapp. Aluspind 40cm liiv, 20cm EPS120, peale tahaks valada koos kaldega valu, küte armatuuri külge, valu jaoks ruumi hetkel 7cm.
Kas peaks kõigepealt valama põranda loodi, sinna sisse siis ka küte ning hiljem kui see ära kuivanud mingi tasandusseguga proovima kaldeid teha? Või saab ka korraga valada ning kohe kalded ära teha. Hiljem liht hüdro ja plaat.
Küsimus tekkis sest tundub paras akrobaatika armatuuri ja küttekaabli otsas tammuda, valada ja kaldeid teha.
Mis segu soovitaksite valamiseks? Loogika ütleb, et peaks olema vähe tummisem mida saaks vormida ega valguks tagasi. Poes neid igast nimedega (käsitasandussegu, kuivbetoon, isevalguv ja jumal teab mis veel).
Tänud konstruktiivsete vastuste eest!
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 512
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Trappi päris nurka pole mõtet jätta. Trapi ümbruses soovitatakse kallet 1cm 50le cm ja kaugemal 1cm meetrile.
Tavaliselt üritatakse kalded kohe valada tavalise betooniseguga (S100), ja hiljem vajadusel parandatakse vastavate segudega (näit 4400 või mõne paksema kiirkivistuva isevalguvaga-vajab eelnevaid kogemusi)
Elentino teostab üldehitust!
xil
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 578
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 10 korda

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas xil »

Profid valavad ühes kihis, et aega (ja raha) kokku hoida. Amatööril on lihtsam kahes kihis valada, pealmine kaldega kiht müüriseguga või õhukese kihi korral müürisegu ja tsementpahtli seguga.
Plaadimaaler
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 11 Nov 2018, 19:05

Re: Vannitoa põranda valamine

Lugemata postitus Postitas Plaadimaaler »

Elentino, miks nurka ei ole soovitav trappi jätta?

Lisaks tahtsin uutele koduehitajatele meelde tuletada, et renntrapid lähevad järjest soodsamaks ja neil on lisaks visuaalsusele väga palju plusse:

- kalde tegemine on lihtsam ja konkreetsem (oleneb muidugi vannitoast)
- kasutada saad suuri plaate
- renn on soliidselt seina ääres

Pilt
Vasta