puitpõranda õlitamine/õlitajad

põrandad, põrandatööd
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

mina soovitan 2-te kohta üks on Tallinnas majatohter kus on päris hea valik ! või siis proovi www.ecooil.ee sääl ka meil õlid üleval.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma endal tegin ise.
ülemine korrus pleegitatud + 2x õli (valge pigmendi segasin sisse). alumine korrus tume peits + 2x õli. mõlemad on head :)
õliks kreidezeiti põrandaõli. ökoloogiline. müüb safran.
väga rahul
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Husky »

trumm kirjutas:ma endal tegin ise.
ülemine korrus pleegitatud + 2x õli (valge pigmendi segasin sisse). alumine korrus tume peits + 2x õli. mõlemad on head :)
õliks kreidezeiti põrandaõli. ökoloogiline. müüb safran.
väga rahul
Kas Sa tegid ka vahaga viimase kihi.

Lugupidamisega
Husky
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas trumm »

ei teinud.
ja ma isegi ei tea, kas teen. vahaga saab küll tugevam, kuid mulle tundub, et ajapikku kordusõlitusi tehes (noh, miski kord paari aasta tagant) saab lõppastmes parem. vahatatud põrandat enam õlitada ei saa... samas saab ka kordusvahatada. igatahes kui ma ta üle vahatan, siis kah kreidezeiti põrandavahaga.

ja muide, ei olnud üldse keeruline teha. füüsiliselt raske, seda küll. aga lihvimine oli palju raskem ja ka sellega sain ise hakkama.
Külaline
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kasutaks juhust ja viskaks kivi nii Safrani kui paljude teiste müüjate kapsaaeda. Nimelt see "pisiasi", et pärast vahatamist enam põrandat õlitada ei saa, jääb suures vaha-maha-parseldamise tuhinas mainimata. Kogemust küll pole, aga vahatatud põrandale hooldusõliga peale lennates võiks tulemus päris kole olla?
Külaline
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Võiks omale selgeks teha paar tõsiasja: 1. Õli impregneerib aga ei kaitse puitu. Seetõttu on ainult õliga põrand väga vastuvõtlik igasugustele mõjudele (vesi, mustus) 2. Vaha kaitseb puitu just nendesamade mõjude eest.
Kordusõlitus on ette nähtud laiskadele, kes ei viitsi vahaga oma põrandat hooldada. Kui hooldada regulaarselt vahaga, siis puudub igasugune vajadus kordusõlituseks.
Analoog, kui keegi tahaks tegeleda mööbli korduspeitsimisega. Laki peale korduspeitsimist teha pole mõtet. ikka enne lakk maha, peits ja siis lakk uuesti peale. Ilma lakita (sama kui ilma vahata põrand) mööbel määrdub ikka väga kergelt.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
KopKop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 04 Dets 2007, 20:17
Asukoht: Tartu

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas KopKop »

Kurb on lausa lugeda nii lolli juttu, et peale vahatamist enam põrandat õlitada/hooldust teha ei saa! Ma tõesti ei kujuta ette kust selline loll jutt võetakse või kes seda räägib! Palun uurige ennem, kui tulete sellist juttu ajama! Ennem hooldusõlitust enivei soovitav põrandale süvapesu teha, mille tulemusena ka vaha maha pestakse ja puidu poorid avatakse. Jõudu teile külamehed!

Parimatega,
Marko
Külaline
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See loll jutt pärineb nende väheste müüjate suust, kes on osanud sellel teemal kaasa rääkida, selle asemel et lihtsalt riiulist näpuga näidatud purke letile tõsta või üritada iga hinna eest veel ühte toodet ostukorvi suruda. Ning ma ei ole leidnud põhjust nende jutus ka kahelda. Õlitamise eelduseks on ju avatud puidu poorid? Vaha eesmärk on puidu poorid sulgeda? Ning mitteimenduvale pinnale kantud õli, well, lihtsalt ei imendu (ning heal juhul pühitakse õlitamise lõpus sealt maha ning halvemal juhul jääb rõveda kleepuva kihina põrandale).

Või võib vahatatud põrandale kodustes tingimustes kõige tavalisem moel kordusõlitamist teha?

PS, igapäevaselt ei tegele ei põrandate ega õlitamisega.
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Husky »

Tuleb meelde kooliaeg, kui koristajatädi käis koridoris ja kraapis noaga küünlavaha parketile.
Siis ringiratast jalutades lihvisid lapsed oma jalgadega selle mööda põrandat laiali.
Igati kena tulemus oli... :D
KopKop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 04 Dets 2007, 20:17
Asukoht: Tartu

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas KopKop »

Mul lausa meel läheb kurvaks nii lolli juttu kuulates. nagu ma juba mainisin, enne hooldusõlitust enivei on soovitav teha põrandale süvapesu, mis peseb ka ilusti vaha maha! Kui sa omad usinat naist, kellele meeldib põrandaid pesta, siis võin sulle garanteerida, et peale 6 kuud pole sul seal vahast haisugi. Vabandan oma väljendi pärast, aga idioote on erinevaid ja eks iga L*** kiidab enese V****! Ma oman kogemust antud valdkonnas 5 aastat ja enese paigaldatud põrandatele teind hooldust ~1000m2 ja millegipärast ikka ja jälle pöörduvad endised kliendid minu poole ja soovivad hooldust. huvitav miks? Lõpetuseks veel niipalju, põrandavaha ei ole võrreldav küünlavahaga :rotfl: To Husky :hello:

Parimatega,
Marko
Külaline
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Selle asemel, et kirjalikult ropendada võiks Marko võtta kätte mõne käsiraamatu ja lugeda sealt õlide, lakkide ja vahade põhitõdesid. Kuskilt kuuldud linnalegendid ei ole alati tõesed. Mitteprofessionaalsel külalisel on loogika küll täiesti paigas (õli-lahtised poorid, vaha - kinnised poorid). Jah, loomulikult võib vaha eemaldada ja siis asuda kordusõlituse kallale .. ja nii pidevalt 1-2 korda aastas. Üsna mõttetu raha ja tööjõu raiskamine , või vastupidi - töö teostajatele on siis tööd lõputult.
Marko küsimustele ("kust selline loll jutt võetakse või kes seda räägib") vastuseks kui enne aru ei saanud, siis sellist juttu räägib Alar Piirfeld ja kui huvitab algallikas, siis käsiraamatust Remmert/ Heller/Spang/Bauer/Brehm-Fachbuch für Parkettlger.
Lisaks kommentaariks, et paljud on käinud Arlanda ja VAntaa lennujaamas. Seal on põrand ka õlitatud + kaitsevahaga kaetud ja edasi toimub ainult hooldusvahatamine. Hooldusvahatamise ülesanne on taastada ekspluatatsioonis vähenevat kaitsekihti ehk vaha. See on tunduvalt lihtsam, kiirem ja odavam hooldus kui kordusõlitus. Keegi ei hakka lennujaama sulgema, et põrandamehed saaksid kordusõlitusi läbi viia. Koduse vaha hooldamisega saab hakkama iga perenaine , vaha mahapesemise ja hooldusõlituse ja siis uue vaha pealekandmisega iga perenaine ei viitsi, ei oska , ei taha tegelega. Ongi kogu vahe. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas trumm »

jap.
vahatatud põrandat saab üle vahatada. normaalsetes tingimustes. ma küll ei kujuta ette, et kui ma olen põranda vahatanud ja tahan hooldada, et ma tellin siis igal aastal või üle aasta spets hooldusmeeskonna, kes mul maja mingite kemikaalidega üle ujutab, mööbli ümbertõstmist nõuab jne.
sain õlitamisega ise hakkama, saan ka hooldamisega. ja hooldus, nagu ka muu elamise majandamine, peab olema mugav ja mõistlik, mis muuhulgas tähendab seda, et mitte ülemäära kallis, aeganõudev ega muul moel koormav. lisaks olen ma kogu ehituse ja viimistluse puhul järginud naturaalselt ja ökoloogilist lähenemist, väldin mõttetut kodukeemiat.... ja nüüd peaks laskma ca 200 m2 mingid kemikaalidega süvapesu teha?! kus see loogika siin on?

pealegi, kui vahatada naturaalsete vahadega, siis piisab edaspidiseks hoolduseks sellest, kui lisad pesuvette kas oliiviõliseepi või sutsu karnauubavaha - ja ei pese mingit vaha maha. ja kui pesedki, siis saab ju üle vahatada. ilma raketiteaduseta.
KopKop
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 04 Dets 2007, 20:17
Asukoht: Tartu

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas KopKop »

Trumm süvapuhastus on samuti loouslike vahenditega, mitte sinupoolt pakutud - raketikütus.

Parimatega,
Marko
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Husky »

Tänud spetsialistidele.

Põrand tuleb siis teha õli+õli+vaha ( Marko Kop-kop soovitus ja Hr.Piirfeldi kinnitus )

Pöördudes tagasi oma esialgse postituse juurde ( vaata minu posti 15 Veebr 2009, 00:59 ) siis millises hinnaskaalas peab arvestama ruudu hinna maksumuseks ja ka ajakulu.( Et teaks kaua ma pean jalust ära olema, et õliga pihta ei saaks ja põlema ei süttiks )

Lugupidamisega
Husky :hello:
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas trumm »

vat raketikütusest pole ma küll kusagil rääkinud. :shock: a eks see ole ka teada, et inime kuuleb kõike, mis temast räägitakse, aga ei kuula tegelt teist inimest üldse mitte :glare:
Külaline
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tundub, et selle teema puhul ongi igalühel oma arvamus ja absoluutse tõe väljaselgitamise asemel tuleb lihtsalt ise valikud teha. Meelde tuleb mu ahastuses tädi, kes oli kolmelt spetsialistilt (kes tegelevad igapäevaselt ehituse või põrandate hooldusega) arvamust küsinud, kas peaks põrandad lakkima või õlitama ning kas on mõtet ka vahatada. Ning sai kõigilt täiesti ristivastupidised arvamused.

Aga et teemas püsida, siis ka küsimus: põrand (tamme liistparkett) on õlitatus täismati Osmoga ning õlitaks teda uuesti. Millega ja kuidas soovitate eelnevalt puhastada? Ning mõtlen, et pool-matt või pool-läikiv annaks ehk parema tulemuse, kas võib seda täismatile peale kanda (ilmselt võib)?
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Vene sõjaväes kraapisime aastas korra käsitsi klaasitükkidega puhtaks ja võõpasime üle. Vot ei mäleta mis oli aga selline punakas toon. Pärast küünlavaha ja paar korda nädalas kõva harjaga läikima, päris kena oli. Tegu siis liistparkettiga ja sakslaste poolt ehitatud kasarmutega Kaliningradi oblastis.
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Husky »

aivar0102 kirjutas:Vene sõjaväes kraapisime aastas korra käsitsi klaasitükkidega puhtaks ja võõpasime üle. Vot ei mäleta mis oli aga selline punakas toon....
Meil toodi kroonus seda punast pulbrilises olekus ( nagu Rootsi punane ) Õues suurtes vaatides segasime veega parajaks ja läks lahti maalerdamine....
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma võtaks enda poolt asja kokku, et tegevus: 1x aastas nö hooldus õlitus valge õliga on siis olnud mõtetu? :blackeye:
Ma loodan, et üle 4 nädala õlitatud põranda pesu põranda seebi lahusega ei ole vist päris mõtetu tegevus olnud?
Ja õige lahendus oleks olemasolev pleegitatud ja õlitatud põrand sügavpuhastada ning vahatada?
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas trumm »

kindlasti pole see olnud mõttetu!
lihtsalt õlitatud põrand nõuab rohkem hoolt kui vahatatud ja vahatatud rohkem kui lakitud. s.t. sa võid selle põranda vahatada, kuid tegelikult võid ka edasi õlitada. lihtsalt kaasnevad asjaolud peavad aktsepteeritavad olema.
parketi hooldusõlitus
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas parketi hooldusõlitus »

Tegin eile ise esimest korda põrandale (tehaseseades õlitatud laudparkett) hooldusõlitust ja ilmselt sai tehtud see viga et üleliigset õli kohe ära ei poleerinud. Täna on siis tulemus näha :( - põrand on kohati laiguline. Kas keegi oskab soovitada kuidas oleks kõige lihtsam asja korrigeerida?
Limpa
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Limpa »

Toksi kuhugi otsingumootorisse "OÜ Põrandaehitus" ja helista või saada meil. Tulevad, vaatavad üle ja teevad pakkumise. Ilmselt ilma ketaslihvijata laike välja ei aja sealt. Ja kui endal kogemusi napib, ei tasuks midagi edasi teha. Kallis põrand võib nässu minna.
suvalinemees
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas suvalinemees »

Võiksid uurida ka Ruutmeetrist.
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

Üks võimalus on põrand koos õliga ära poleerida või siis uus õli maha pesta !
Külaline
külaline

Re: puitpõranda õlitamine/õlitajad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kirjutan oma kogemustest kuidas käsitsi õlitades saab ilusa põranda teha. Olen kasutanud lobasol Markant õlisid. Väike valik on olemas ka Espakis , kuid hea valik on Põrandastuudios , Pärnu mnt.142 , Tondi ärikeskuses. NB! Tegemist on õlivahaga.

Põrandad olen teinud kuuselauast. Kuna laudade kvaliteet on praegusel ajal küllaltki hea saab hakkama küllaltki vähese lihvimisega. Lõpetuseks olen lasknud üle 120se paberiga. ( kuigi lõpetasin just hetk tagasi ühe põranda , mille lasin kohati vaid 80 se paberiga. Tegemist oli ühe vana küllaltki kummis laudadega põrandaga. Kuna oli vaja kiiresti sellest asja saada lasin suuremad servad relaka lihvkettaga maha , selle kiirvahetatavate paberitega. Tulemus jäi päris hea. Liivapaberi kriime jäi näha vaid paaris kohas kui kõhuli uurida. Kuna oli tegu vanade laudadega , jäid need relakaga lastud servad muust puidust kergelt heledamad )

Peale seda rulliga pleegiti peale ( sealtsamast Põrandastuudiost ) tõmbab puidu tumedamaks ning teeb pinna kõvemaks. Peale kuivamist , ca ööpäev , võib juba oli peale tõmmata. Kuigi soovitatakse veel vahelihv teha , olen sellest loobunud. Esialgu tundub küll karedavõitu , kuid lihvimisel kipuvad mõned kohad ikkagi rohkem saama ning tulemusena jääb põrand siiruviiruline. Kuigi ka selline on küllaltki omapärane.

Õlitooni saab ise valida. Saab ka segada toon + värvitu , kui on soovi mingi oma toon ( heledam ) teha. Ainus probleem on selles , et siis tuleks kogu põranda jagu kohe valmis timmida. Poole pealt uue segu tegemine jätab toonivahe sisse.

Võib piirduda ühe õlikihiga , kuid olen pannud ka kolm. Iga korraga läheb tumedamaks.

Sisse olen hõõrunud käsitsi. Mingi 20 - 30 m2 maha panna pole mingi probleem. Hõõrumiseks kasutan sellist plastikust käepideme ja kummitallaga hõõrutit , millele on vist ette nähtud liivapaber alla panna. Klambrid on mõlema otsa peal. Suurus 12 * 25. Liivapaberi asemel olen lõiganud vildist või puhastuslapist ( sellised paksemad , vilditaolised ) paraja riba ja alla kinni tõmmanud. Vilti peab mingi aja tagant veidi pingutama , venib välja. Kes kui suure hõõrutiga teha tahab , katsetagu järgi. Suuremaga on lihtsalt raskem nühkida , ( lihtne füüsika – hõõrdejõud )

Õli kallan otse purgist maha , paraja portsu laialimäärimiseks. Soovitatav on võimalikult õhuke kiht jätta. Sissenühkimine sõltub otseselt nühkija musklijõust. NB! kindlasti tuleb õlipurk korralikult läbi segada enne kasutamist. Tumedam pigment kipub põhja sadestuma.

Kui toonitud õli kiht või kihid pandud , tõmmatakse rulliga üks kiht värvitut õlivaha peale. Seda olen samuti kallanud otse purgist maha väikeste portsudena ning siis laiali rullinud. See annab põrandale ilusa lõppkihi ning tasandab ka pisemad kriimud. Kuigi alguses tundub pind veidi kare , tasandub see isegi poleerimata olekus küllaltki kiiresti ära . Tegemist on ju põhimõtteliselt vahaga ning vaipade ja käimisega lihvime selle pinna varsti läikima. Rulli peab valima kindlasti madalakarvalise et võimalikult sile pind saavutada. Just see kiht tasandab ka selle kareduse mis esialgu õlitamisest ja eelnevast pleegitamisest jääb.

NB! Vana puit tõmbab kõvemini õli sisse ning jääb palju tumedam. Seda pleegitada ole vaja.

Peale kuivamist tõmmatakse veel hooldusvaha peale. Sauna eesruumi põrand on mul juba kuues aasta käigus ning mingeid kulumise märke küll pole , kuigi saab nii vett kui mustust. Muidugi on väikseid mõlke täis mis tekivad asjade mahakukkumisel või muul viisil. Need aga ei häiri , kuna õlitatud ja vahatatud pind annab hästi järele. Lakitud põranda korral on kohe lakitükk lahti ning auk sees.

Alati võib teha proovi mõne laua peal , et toon ja kihi paksus ära proovida. Kuigi purgi peal on kirjas teistsugused töövõtted ning nõudmised masinatega õli sisse lihvida , olen mina oma põrandatega igati rahul. Loodetavasti andestavad ka Põrandastuudio spetsialistid ülaltoodud töömeetodite kasutamise.


http://www.parkett.ee/

http://www.loba.de/pages_en/lobasol/lob ... olor&id=75
Vasta