kõige parem variant põranda tegemiseks

põrandad, põrandatööd
Marissa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Jaan 2020, 18:31

kõige parem variant põranda tegemiseks

Lugemata postitus Postitas Marissa »

hei, kuna mul nobedad näpud, siis mul käib see küsimine suht kiiresti. elukaaslane siuke isetegija elu aeg olnud, aga hea nõuanne kulub alati marjaks ära. et esimese korraga teha kohe õigesti. hinnad on ju meeletud ja pole mõtet rahakest raisata vale otsuse pärast valede materjalide peale, kui neist tolku pole. ostsime elukaaslasega vanas majas korteri. külm kui hundilaut, ilmselt selle pärast, et põrandad on vist otse mulla peale ehitatud. kui nüüd kuskilt põranda otsast natuke lahti saab kakkuda, siis näeb ära, kas nii ongi. Kui nüüd põrandad üles võetud ja seal on muld all, siis kui see on kenasti kuiv, pole ilmselt probleemi. mulla peale õhuvahe, siis edasi mis? algul peno ja pärast vill? aga mis need normaalsed parameetrid oleksid ka? õhuvahe 5 cm jätkub? laagide paksus 15 cm , penot 20 cm ? aitäh, kui keegi viitsib õigeid nippe jagada. Hetkel ei tea isegi seda, kuidas korteri torustik põranda all kulgeb. aga see selgub juba lähiajal. ei taha kriitikat, saage isetegijast ka aru. Ega kogemused muidu ei tule, kui ise vaeva ei näe ja ei tee.
tabarabarap
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 24 korda

Re: kõige parem variant põranda tegemiseks

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Õhuvahe min 35cm tuulduva põrandakonstruktsiooni jaoks, eelduseks ka tuulutusavad vundamendis. Olenevalt laagide sildest ja toetusskeemist 25x10 cm pruss on hea valik.

Kui on vastu muldpõrandat, siis põrand ja muld välja, soojustus ja betoonpõrand.

Targem on vaadata projekti, kuidas saab osta korterit sellistes asjades ennem veendumata?? Isetegijad ennem reeglina veenduvad mida ostetakse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 8124
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 313 korda

Re: kõige parem variant põranda tegemiseks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marissa kirjutas: 11 Okt 2021, 20:57 külm kui hundilaut, ilmselt selle pärast, et põrandad on vist otse mulla peale ehitatud. kui nüüd kuskilt põranda otsast natuke lahti saab kakkuda, siis näeb ära, kas nii ongi.
Miks Marissa arvab, et mingile hüpoteetilisele asjale saab anda nõuandeid? :scratch: Ise küll ei annaks.
tabarabarap kirjutas: 12 Okt 2021, 20:06 Targem on vaadata projekti, kuidas saab osta korterit sellistes asjades ennem veendumata??
Sellest ei saa ka mina aru, kuigi vana maja projektid võivad osutuda kasutuks. Vahepealse riigikorra ajal tehti palju ümberehitusi "ametlikult" ilma projektita.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta