Varikatuse ehitus Tallinnas + fassaadi õgvendamine

ehituslubadega jms seonduv
siljoona
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Sept 2016, 20:59

Varikatuse ehitus Tallinnas + fassaadi õgvendamine

Lugemata postitus Postitas siljoona »

Mul on aias kõrvalhoone, ehitusregistris hoonealuse pinnaga 22m², kolm ruumi, kolm ust, kaks akent. Nüüd on plaanis lüüa uue voodrilauaga üle niimoodi, et fassaadi ilme muutub (kaks akent läheksid kinni, ühe ukse asemele aken ja seest lammutaks ühe vaheseina ära).
Kõrvalhoone ette on soov ehitada madal terrass 2,7*6,6 ehk u 18m² ning peale varikatus, eestpoolt postidele toetuma ning tagant hoone seina külge.
Millise asjaajamisega mul on Tallinna puhul vaja arvestada ning kellelt milliseid lube taotleda?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Varikatuse ehitus Tallinnas + fassaadi õgvendamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Võta abiks GOOGLE / pane otsingusse nt arhitektuuriböroo
Edasi võta selle bürooga ühendust ning lepi kokku konsultatsioon
Konsultatsiooni käigus saad vastused oma küsimustele ning ehk ka lahenduse (kui hinnas kokku lepite)...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Varikatuse ehitus Tallinnas + fassaadi õgvendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

22 m2 läheb väikeehitise alla (20-60 m2), teed uued joonised, saadad KOV, saad loa. Ehitusseaduses on kõik vajalik kirjas, uuri mis asi on väikeehitis, mis on ehitusteatis, mis on rajatis (terrass)
Ja kui ise jooniseid teha ei oska siis palka mõni kes oskab. Muidu jäädki jooksma KOV vahet ja oma papiiruseid korrastama. Korrektse joonise korral piisab ühest saatmisest, heakskiidust ja võid muudatustega pihta hakata.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Varikatuse ehitus Tallinnas + fassaadi õgvendamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu vastus küsimusele lähtus sellest, et küsija esitas küsimuse läbi foorumi...
Järelikult tal puuduvad teadmised ehitusseadustikust jms...
Loomulikult on variant "kogu kadalipp" ise läbi teha (ja kokku hoida)
Teine variant oli minu pakutud kus "kogu asja lükkad teise õlule" (ja maksad vastavalt)
Vasta