Garaaž ühistukinnistul

ehituslubadega jms seonduv
Tukk75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Dets 2014, 08:36

Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Tukk75 »

Nimelt probleem seisenb selles, et ühiskasutatavl hoovil on kaks garaaži, mis paberite järgi ei peaks siia kuuluma, kuid ometigi on need siia toodud ammu aega tagasi korteriomaniku poolt asjade hoidimiseks. Kuna tegemist on ühistuga ja ühishooviga ja mingeid lubasid pole taotletud nende garaazide pidamiseks hoovis siis millest peaks alustama, et hetkel garaažide omanikud need minema viiks? Vavatahtlikud nõus seda tegema pole.
Garaažid ise aga on inetud ja päevi näinud mis esiteks juba riivavad silma sisehoovis, teiseks võtavad need hoovis nii palju ruumi, et parkmisega on probleeme, eriti talvel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alustage üldkoosolekulst vastava päevakorrapunkti, pretentsioonide -ettepanekute-lahenduste jms ja protokolli kandmisega koos kohustusega need garaažid likvideerida mõistliku aja jooksul kui need on ebaseaduslikud.
Tukk75 kirjutas: 22 Sept 2019, 17:57 ..., teiseks võtavad need hoovis nii palju ruumi, et parkmisega on probleeme, eriti talvel.
Miks eriti talvel? Ei viitsi lund kõrvale visata? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas ping »

Tukk75 kirjutas: 22 Sept 2019, 17:57 Nimelt probleem seisenb selles, et ühiskasutatavl hoovil on kaks garaaži, mis paberite järgi ei peaks siia kuuluma, kuid ometigi on need siia toodud ammu aega tagasi korteriomaniku poolt asjade hoidimiseks. Kuna tegemist on ühistuga ja ühishooviga ja mingeid lubasid pole taotletud nende garaazide pidamiseks hoovis siis millest peaks alustama, et hetkel garaažide omanikud need minema viiks? Vavatahtlikud nõus seda tegema pole.
Garaažid ise aga on inetud ja päevi näinud mis esiteks juba riivavad silma sisehoovis, teiseks võtavad need hoovis nii palju ruumi, et parkmisega on probleeme, eriti talvel.
Ühistu, kui juriidiline organ, ei ole ei antud kinnistu ega sellel asuva hoone omanik. Vaid on kolmas isik, kes võib näiteks hoovis muruniitmist või lumekoristust organiseerida.
Kraanaga hoovi toodud kuut pole ehitis, mida peaks seadustama, see on ühe krundi kaasomaniku vallasvara.
Teise inimese vara hindamine koledaks või ilusaks on subjektiivne teema ja pole seadustega määratud.

Täpselt sammuti võib nende kuutide omanik vaidlustada teiste elanike autode, puuriitade, marjapõõsaste, viljapuude, jne. (vallasvara) piknemise hoovis.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tõenäoliselt on Garaazi omanik ühistu liige. Siis aga muutub mängumaa oluliselt - ta võib väita, et see on tema reaalosa ja jäätegi vaidlema.
Tukk75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Dets 2014, 08:36

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Tukk75 »

kunn24 kirjutas: 23 Sept 2019, 11:20 Väita võib igasugust jama, määrav on see, mis on kinnistusraamatus ja seaduseraamatus kirjas. Võtke mõni pädev jurist, siinsete soovitustega jooksete tõenäoliselt asjaga puntrasse.
1 normaalne vastus! Aitäh :) kinnisturaamatus neid tõepoolest pole.
Tukk75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Dets 2014, 08:36

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Tukk75 »

Urmas kirjutas: 22 Sept 2019, 20:27 Alustage üldkoosolekulst vastava päevakorrapunkti, pretentsioonide -ettepanekute-lahenduste jms ja protokolli kandmisega koos kohustusega need garaažid likvideerida mõistliku aja jooksul kui need on ebaseaduslikud.
Tukk75 kirjutas: 22 Sept 2019, 17:57 ..., teiseks võtavad need hoovis nii palju ruumi, et parkmisega on probleeme, eriti talvel.
Miks eriti talvel? Ei viitsi lund kõrvale visata? ;)
No misasja??! Mina lükkan loomulikult oma koha pealt lume ära, aga nende garaazide eest ei lükata kogu talv, ja sinna ette ei pargita ju ka.
Ja see tõttu kannatan mina kuna minu kohale pargitakse, sest seal on ju LUMI LÜKATIUD.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas ping »

Tukk75 kirjutas: 23 Sept 2019, 13:03
kunn24 kirjutas: 23 Sept 2019, 11:20 Väita võib igasugust jama, määrav on see, mis on kinnistusraamatus ja seaduseraamatus kirjas. Võtke mõni pädev jurist, siinsete soovitustega jooksete tõenäoliselt asjaga puntrasse.
1 normaalne vastus! Aitäh :) kinnisturaamatus neid tõepoolest pole.
Ega soovitused pole paha pärast antud, vaid vast panevad teemaalgataja mõtlema, et hiljem lolli olukorda ei jääks.
Aialaud ja pink pole ka kinnisturaamatus kirjas, sest on vallasvara.

Ehk kui teemaalgataja ei suuda siin oponeerida, siis on soovitav juristi teeneid kasutada.

Kui teema on ühise hoovi kasutamise korraldamises ja lumekoristamises, siis peaks ka asjale niimodi lähenema, mitte hakkama tulutult hindama kellegi vallasvara koledaks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tukk75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Dets 2014, 08:36

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Tukk75 »

ping kirjutas: 23 Sept 2019, 13:31
Tukk75 kirjutas: 23 Sept 2019, 13:03
kunn24 kirjutas: 23 Sept 2019, 11:20 Väita võib igasugust jama, määrav on see, mis on kinnistusraamatus ja seaduseraamatus kirjas. Võtke mõni pädev jurist, siinsete soovitustega jooksete tõenäoliselt asjaga puntrasse.
1 normaalne vastus! Aitäh :) kinnisturaamatus neid tõepoolest pole.
Ega soovitused pole paha pärast antud, vaid vast panevad teemaalgataja mõtlema, et hiljem lolli olukorda ei jääks.
Aialaud ja pink pole ka kinnisturaamatus kirjas, sest on vallasvara.

Ehk kui teemaalgataja ei suuda siin oponeerida, siis on soovitav juristi teeneid kasutada.

Kui teema on ühise hoovi kasutamise korraldamises ja lumekoristamises, siis peaks ka asjale niimodi lähenema, mitte hakkama tulutult hindama kellegi vallasvara koledaks.
:hello:
Õhh tõesti, asi on ju selles et kui on kaks maja 16 korteriga ja kahel korteriomanikul on garaaž mis ei ole ega kuulu sinna korteri juurde. Mõistad? Need on omavoliliselt sinna kunagi toodud. Meil kõigil on asju mida hoida eksole, selleks on meil kuurid mis kuuluvad korteri juurde. Sellise moega võiks me kõik ju tuua mingisugused kuurid/garaazid mis iganes ja panna lihtsalt keset hoovi. Saad aru see on ebavõrdsus, kuidas ühtedel tohib ja teistel mitte???
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Saate juba isegi aru, et asi on enam kui keerukas. Kui kinnistusraamatus pole on tegu vallasvaraga. seejuures on lubatud terve maja vallasvarana omada. Täpselt sama asi nagu pink õues või auto.
Kui võtad juristi siis need tegelased on rohkem kui kallid. Seejuures on tegu keerulise juhtumiga, mille puhul maksad ennast lolliks aga lõpptulemust pole ikka ja jälle näha.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas ping »

Tukk75 kirjutas: 23 Sept 2019, 14:22 Õhh tõesti, asi on ju selles et kui on kaks maja 16 korteriga ja kahel korteriomanikul on garaaž mis ei ole ega kuulu sinna korteri juurde. Mõistad? Need on omavoliliselt sinna kunagi toodud. Meil kõigil on asju mida hoida eksole, selleks on meil kuurid mis kuuluvad korteri juurde. Sellise moega võiks me kõik ju tuua mingisugused kuurid/garaazid mis iganes ja panna lihtsalt keset hoovi. Saad aru see on ebavõrdsus, kuidas ühtedel tohib ja teistel mitte???
Mina olen kõrvalseisev isik ja minu arusaamine ei mängi rolli.
Ise tunnistad, et garaažid on toodud mitte ehitatud ja seega ei pruugi olla ehitised.
Võibolla omanik nimetab neid plekist telkideks.

See, et kas suudad kohtus tõendada, et need putkad on ehitised ei garanteeri, et järgmine talv laisk naaber sinu kohale ei pargi.

Kui hoone omanikud pole omavahel kokkuleppinud ühise hoovi kasutamises, siis ei saa olla ka ebavõrdsust, sest TE POLE MILLESKI KOKKU LEPPINUD, ei parkimiskorralduses ega lumekoristamises.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tukk75 kirjutas: 23 Sept 2019, 13:07 No misasja??! Mina lükkan loomulikult oma koha pealt lume ära, aga nende garaazide eest ei lükata kogu talv, ja sinna ette ei pargita ju ka.
Ja see tõttu kannatan mina kuna minu kohale pargitakse, sest seal on ju LUMI LÜKATIUD.
Seni kuni hoovi kasutuskord pole kindlaks määratud notariaalselt või mõnel muul viisil ja kasutuskord ei ole kantud kinnistusraamatusse, unusta ära sõna MINU KOHT või et mina lükkasin lund ja keegi teine ei tohi sellele kohale parkida. Seni on hoovi kasutuskord nagu kolhoosis, kõik kohad on kõigi omad ehk kes eeenne jõuab, see sinna vabale kohale pargib.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 23 Sept 2019, 20:25
Tukk75 kirjutas: 23 Sept 2019, 13:07 No misasja??! Mina lükkan loomulikult oma koha pealt lume ära, aga nende garaazide eest ei lükata kogu talv, ja sinna ette ei pargita ju ka.
Ja see tõttu kannatan mina kuna minu kohale pargitakse, sest seal on ju LUMI LÜKATIUD.
Seni kuni hoovi kasutuskord pole kindlaks määratud notariaalselt või mõnel muul viisil ja kasutuskord ei ole kantud kinnistusraamatusse, unusta ära sõna MINU KOHT või et mina lükkasin lund ja keegi teine ei tohi sellele kohale parkida. Seni on hoovi kasutuskord nagu kolhoosis, kõik kohad on kõigi omad ehk kes eeenne jõuab, see sinna vabale kohale pargib.
Mul ei ole selle vastu midagi kui keegi pargib minu poolt puhtaks lükatud kohal AGA sel juhul eeldan, et ta lükkab omakorda järgmise(d) koha(d) puhtaks, kuhu siis järgmine saabuja parkida saab. Elementaarne, vähemalt mōistliku suurusega KÜ-des.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

aero kirjutas: 23 Sept 2019, 21:29
Urmas kirjutas: 23 Sept 2019, 20:25
Tukk75 kirjutas: 23 Sept 2019, 13:07 No misasja??! Mina lükkan loomulikult oma koha pealt lume ära, aga nende garaazide eest ei lükata kogu talv, ja sinna ette ei pargita ju ka.
Ja see tõttu kannatan mina kuna minu kohale pargitakse, sest seal on ju LUMI LÜKATIUD.
Seni kuni hoovi kasutuskord pole kindlaks määratud notariaalselt või mõnel muul viisil ja kasutuskord ei ole kantud kinnistusraamatusse, unusta ära sõna MINU KOHT või et mina lükkasin lund ja keegi teine ei tohi sellele kohale parkida. Seni on hoovi kasutuskord nagu kolhoosis, kõik kohad on kõigi omad ehk kes eeenne jõuab, see sinna vabale kohale pargib.
Mul ei ole selle vastu midagi kui keegi pargib minu poolt puhtaks lükatud kohal AGA sel juhul eeldan, et ta lükkab omakorda järgmise(d) koha(d) puhtaks, kuhu siis järgmine saabuja parkida saab. Elementaarne, vähemalt mōistliku suurusega KÜ-des.
Seda sa paraku nõuda ei saa. Kes ees see mees ja võid vaid inimese moraalitunnetusele loota.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Garaaž ühistukinnistul

Lugemata postitus Postitas aero »

Siiamaani pole vaja olnud nõuda. Isiklikust eeskujust on piisanud.
Vasta