Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

ehituslubadega jms seonduv
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 22 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 10 Mai 2019, 08:34

Seekord sai (loodetavasti) see eepos läbi. Eile andis päästeamet projektile oma heakskiidu. Praegu ootan veel valla poolset kinnitust ja siis saab tegudele asuda. Detailidesse laskumata, nimesid siin avalikult nimetamata kuna ametnik vahetus, tuli välja, et tegelikult saab ikka ilma selle mahutita ka hakkama ja ei muutu olukord krundil sugugi tuleohtlikumaks. Ei minu ega ka ümbritsevate naabrite jaoks.
Seekord sain ka uurida mis vahe on siis suvilal ja eramajal. Vahet ikkagi pole, kuid päästeametile on antud luba teha erandeid kohtades kus pole trasse välja ehitatud. Nagu näiteks vanad suvilarajoonid. Sellest ilmselt ka säärane suupärane nimetus, et võib teha suvilale erandeid.
Küll aga võttis taas korraks jalad nõrgaks kui küsisin, et kui suur peab olema mahuti juhul kui ma tahan endale sinna krundile tänapäeva mõistes normaalset maja ehitada. Siis tuleb tagada kustutusvesi 10 liitrit sekundis ja seda kolme tunni vältel. See tegi veekoguseks tühised 108 kantmeetrit... Ja vot see pidi olema see kogus ja asi jne mis pidi olema valla lahendada. Küsisin ka seda, et mis juhtub siis kui vald ei aita ja krunt on nii väike, et sinna tiik ega nii suur mahuti peale ei mahu. Siis ei olegi sinna võimalik ehitada, sest nõudeid tuleb täita...
Igasugu vandenõuteoreetikute kurvastuseks tunnistan ka kätt südamele pannes ausalt üles, et kõik see heakskiitmine toimus seaduslikult ja ilma igasuguse altkäemaksu ning meelehea andmiseta. Põhimõtteliselt piisas menetleja vahetusest. Miks menetlejat vahetati seda ma ei tea ja ei hakanud ka ilmselgelt uurima, et kuhu Margo kadunud on...
Torutööd Tartus 56 932 898

Vasta