krundist majani

ehituslubadega jms seonduv
merksss
külaline

krundist majani

Lugemata postitus Postitas merksss »

Hei. kas keegi hiljaaegu kogu protsessi läbi teinud jagaks üldjoontes oma kogemusi ja rahalist maksumust. Meie objekt on sellises seisus et on broneeritud uusarenduse rajoonis krunt maja ehituseks. uusarendaja ise ütleb et iga krundi omanik peaks arvestama 10 tuhandega, et saaks loodud kommunikatsioonid, tänavad, valgustus.
detailplaneeringuga on paika pandud maja ehitusalune pind.
mis nüüd siis edasi?
tellime maja projekti, saame ehitusloa, ehitame valmis, saame kasutusloa ...

millega peab veel arvestama ja milliste kulutustega?
tänan kui keegi viitsib mind pühendada kogu sellesse . Tean küll et kõik on suhteline. aga mingi orientiiri saaksin siit kindlasti. et mingit jama ei tekiks.

Prill
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 572
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänatud: 34 korda

Re: krundist majani

Lugemata postitus Postitas Prill »

Rusikareegel kipub olema, et lõpuks läheb kallimaks, kui alguses arvati. Arvestada tuleks ka kulutustega haljastusele-sillutistele, piiretele-aedadele - ka sinna võib kümneid tuhandeid matta.
Ehitusmaksumuse osas on hea näide tuttavast, kes on viimasest buumist alates edukalt kinnisvaraarendusega tegelnud, ehitanud kortermaju jne. Kuni aeg oli küps omale maja ehitada, ta on ala ekspert, tunneb turgu, ehitajaid, hindasid aga ikkagi lõpuks põrus oma maja arvatava maksumuse hindamisega. Lisaks ei kujutanud ta ette, et maja ehitus nii keeruliseks võib osutuda, just otsustamise mõttes, kus tuleb alates katusekatte-katete konkreetsest värvikoodist kuni kütte-vendi-köögitehnikani konkreetseid otsuseid teha. Arendajana oli lihtne, loeb ainult kasum ja valid hinnapakkumistest odavaima, aga endale ehitades ei sobi ju see kõige odavam-soodsam :) ja nii kujuneski, et see exceli tabel, kus ärilise arenduse maksumused on oma maja eelarvesse üle kantud, reaalelus ei pädenud ja kolmandik kallimaks ei ole mingi küsimus, isegi siis jäi sisse kompromisse.
Ainuke soovitus, mida detailsemalt tegeleda projekteerimisfaasis, seda täpsemalt saab teada materjalide-tööde mahud ning seda täpsemad tehakse ka võimalikud hinnapakkumised. Lisaks pakutakse ka eelarvestamise teenust, aga ka selle aluseks on projekt-projektid.
Veel on variant mõni kataloogimaja nn element või moodulmaja, kus samuti riske ja jama vähem.

Külaline
külaline

Re: krundist majani

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga huvitab, kuskohas see arendus asub, kus DP-s on ainsana paika pandud ehitusalune pind krundil. Mingi väga vana DP?
Üldiselt annab KOV ette trasseeringu DP-s, mismoodi peaksid kulgema torustikud, kaablid, side, kus autod sõidavad, suuremate arenduste puhul kirjutatakse ette ka lasteaia asukoht ja bussipeatused.

rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1032
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 54 korda
On tänatud: 33 korda

Re: krundist majani

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Ära osta sellist krunti. Kohalik omavalitsus ei pruugi sulle enne ehitusluba välja anda, kuni arendaja pole teid ja trasse välja ehitanud ega avalikku ala heakorrastanud. Liiga tihti need asjad valmis ei saagi, sest arendaja võtab su raha ja ise läheb vaikselt pankrotti.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6714
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 164 korda
On tänatud: 251 korda

Re: krundist majani

Lugemata postitus Postitas Urmas »

merksss kirjutas:
27 Apr 2018, 10:18
millega peab veel arvestama ja milliste kulutustega?
Sellega, et teil võib küll kõik valmis olla, ei piisa, sest arendaja poolt võivad olla pooled tööd tegemata-vormistamata-kasutusload tegemata- kommunikatsioonid jms jama-seadustamata-jnejne, siis selleks ajaks on kommunikatsioonide jaoks mõeldud raha kulutatud ja tuleb üks grusiin, kes pankrotipesast kõik kommunikatsioonid ära ostab ja hakkate talle renti maksma.
Võid arvestada ka selle variandiga https://www.youtube.com/watch?v=bdX9rStKaMk
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Vasta