Iseehitamine ja kasutusluba

ehituslubadega jms seonduv
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas aero »

Küülaline kirjutas: 03 Jaan 2020, 17:23mismoodi tagantjärgi vormistades kaetud tööde fotode puudumist põhjendatakse?
Minuteada kaetud tööde akt ei pea tingimata fotot sisaldama. Oletame, et polnud ühtki objektiiviga aparaati käepärast ja tegid joonise. Minult küsiti nt küttekollete teostusjooniseid (mitte -fotosid). Samamoodi kaetud töö ju sisuliselt.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas aero »

pancho villa kirjutas: 03 Jaan 2020, 15:33
kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 11:07 Jutu järgi oled ju kõva tegija?!
Puhka jalga onu Heino, sitta keerasid kokku sinusugused kunnid.
Ehitajad keeravad kokku kui tellija ei ole pädev (vaata peeglisse). Pädevus antud kontekstis ei tähenda, et tellija peab kõike ise oskama.

Olles k24-ga kokku puutunud ... sa ilmselgelt ei valda teemat, seega ära parem oleta ja ära aja paska suust välja. Paistad veidi targem.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6093
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pancho villa kirjutas: 03 Jaan 2020, 17:26 kui kuppel just väga kõva pole ... ära oma peakest vaeva
Ära nüüd nii familiaarseks ka muutu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 03 Jaan 2020, 18:34 Ehitajad keeravad kokku kui tellija ei ole pädev (vaata peeglisse). Pädevus antud kontekstis ei tähenda, et tellija peab kõike ise oskama.
Miks peaks normaalne ehitaja kokku keerama(mida?), et tellija ei ole mittepädev? Võib olla mõnes ehituse alal liinitööga firmas saab kokku keeramist praktiseerida, sest suurehitustel ei ole ehitajatel vastutust konkreetse tellija ees, vaid ainult peatöövõtja ees. Siin teemas vast rohkem eraisikutest tellijate probleemid. Minu klientuur on tiba teine ja ise küll kokku keeramist ei saa lubada. Või kui siis paar korda ja seejärel tuleks hakata elukutset vahetama. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 18:28 Mina küll ei saa aru kasutusloa vajalikkust, kui ise või enda järele_Valve all peaksin tegema (laskma teha). Ilmselgelt ma tean siis tehtu kohta tunduvalt rohkem, kui keegi, kes formaalselt loa vormistab.
Näe kuivõrd kaunilt väike kinnine maailm, kus inimene ehitab endale maja, elab seal üksi ning kõrvad pea alla pannes maetakse ta kos selle majaga. Ma olen neid ehitajate uberikke rohkem kui paari näinud, iroonilise muige tarbeks.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

aero kirjutas: 03 Jaan 2020, 18:34 Ehitajad keeravad kokku kui tellija ei ole pädev (vaata peeglisse). Pädevus antud kontekstis ei tähenda, et tellija peab kõike ise oskama.

Olles k24-ga kokku puutunud ... sa ilmselgelt ei valda teemat, seega ära parem oleta ja ära aja paska suust välja. Paistad veidi targem.
Nagu Urmas juba mainis, ei ole see sitakeeramine mingiks normiks, aga tore näha Eesti ehitusvaldkonna musternäiteid ka siin sõna võtmas :lol:

Ma kusjuures ei ole midagi tellinud, et puhake koos jalga ja patsutage õlale, ei ole väga teemasse.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 18:17 Sellistelt kunnidelt tuleb õigel ajal sabast kinni võtta. Kasutusloa taotluse ajal sellistega või nende käkkidega jagelemine on ilmselgelt liiga hilja, tädi Marta. Kui endast meest ei ole, siis on selleks oma_niku_järele_Valve.
Ei ole olnud situatsiooni, kus oleksin kelleltki tellinud maja ehitamise. Oli mõnevõrra teistmoodi ning sellest tulenevalt ka väljakutsed kasutusloaga.

Mis on nüüdseks ületatud ja huvitaval kombel ei kurda mina, vaid halavad pässid, kellel see kuidagi aktuaalne pole.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ega sul midagi tarka ütelda pole tõesti.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 03 Jaan 2020, 18:54
aero kirjutas: 03 Jaan 2020, 18:34 Ehitajad keeravad kokku kui tellija ei ole pädev (vaata peeglisse). Pädevus antud kontekstis ei tähenda, et tellija peab kõike ise oskama.
Miks peaks normaalne ehitaja kokku keerama(mida?), et tellija ei ole mittepädev? Võib olla mõnes ehituse alal liinitööga firmas saab kokku keeramist praktiseerida, sest suurehitustel ei ole ehitajatel vastutust konkreetse tellija ees, vaid ainult peatöövõtja ees. Siin teemas vast rohkem eraisikutest tellijate probleemid. Minu klientuur on tiba teine ja ise küll kokku keeramist ei saa lubada. Või kui siis paar korda ja seejärel tuleks hakata elukutset vahetama. ;)
Sa eeldad, et kōik ehitajad on normaalsed. Ei ole paraku :( . Maalritele mul etteheiteid pole. Üldehitusega on nii ja naa. Kaetud töödega on üritatud petta, tellitud odavamad materjalid (kui projektis), jäetud fotod tegemata, (kokkulepitud) järelevalve kutsumata... Neid kohti, kus saab “üle nurga lasta”, ilma, et see (kohe) välja tuleks, on päris palju.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 03 Jaan 2020, 22:33 Sa eeldad, et kōik ehitajad on normaalsed. Ei ole paraku :( . Maalritele mul etteheiteid pole. Üldehitusega on nii ja naa. Kaetud töödega on üritatud petta, tellitud odavamad materjalid (kui projektis), jäetud fotod tegemata, (kokkulepitud) järelevalve kutsumata... Neid kohti, kus saab “üle nurga lasta”, ilma, et see (kohe) välja tuleks, on päris palju.
Kas seda varianti ei eksisteeri, et oled valed ehitajad palganud? Pakutud variandil on samuti 10+ põhjust, alates nagu riigihangete võitja pakkumise põhieeldusest, kodutööst tausta uurimise tegemisel kuni .... :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 23:17 Enamus ei kajastu kuskil taustauuringus.
Tellijad millegipärast unustavad ära taustauuringu ühe komponendi- füüsiline tutvumine võimaliku töövõtja eelmiste objektidega ja objektide omanikega vestlemine. Töövõtja objektid võiksid olla umbes aastavanused ja sarnase töö sisuga, a´la fibo seinad 0-st lõppvärvini jne.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 23:56 Siin on probleem, kas ehitaja on nõus naid andmeid avaldama ja kas eelneva objekti omanik seda suhtlust soovib. 2 tingimuse koostäitumise (loogiline: ja) tõenäosus on väike. Samas isegi, kui selline kontakt aset leiab, annab varasem tellija ikkagi subjektiivse hinnangu (kui pole suuri prohmakaid). Mis võib olla nii ja naa.
Kui ehitaja ei tunne oma tehtu üle uhkust, siis ehitaja kindlasti ei avalda endiste tellijate kontaktandmeid. Mulle ei ole sattunud tellijat, kes oleks keeldunud oma kontaktandmete edastamisest minu teenuste potentsiaalsele uuele tellijale. Enne kontaktandmete edastamist loomulikult küsin alati eelnevalt selleks luba. Ülejäänu on juba nende kahe vaheline asi ja rohkem ei sekku, et kas lubatakse koju kiikama või piirdutakse telefonivestlusega. Potentsiaalsele tellijale mingi pildi annab ikkagi, et kas ehitajal on midagi varjata või mitte.
Mis puutub prohmakaid, siis maalrina olen tellijate kategoorilisel nõudmisel eelnevate tööde tegijate tehtud prohmakate "varjamises" suur (kaas)süüdlane, muidu tellija keeldub maksmast. :blush:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 03 Jaan 2020, 23:40
kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 23:17 Enamus ei kajastu kuskil taustauuringus.
Tellijad millegipärast unustavad ära taustauuringu ühe komponendi- füüsiline tutvumine võimaliku töövõtja eelmiste objektidega ja objektide omanikega vestlemine. Töövõtja objektid võiksid olla umbes aastavanused ja sarnase töö sisuga, a´la fibo seinad 0-st lõppvärvini jne.
Tutvusin füüsiliselt ja vestlesin tellijaga. Objekt oli värske ja sarnane. Sa räägid ühe etapi tegija vaatepunktist, mina laiemalt. Kui mängu tulevad eelarvestajad, projekti- ja objektijuhid, allhankijad jne siis see värske objektiga tutvumine ei taga otseselt midagi sest muutujaid ja väliseid tegureid on vōrrandis palju.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 04 Jaan 2020, 10:45 Lõhnab kokkuleppe poole, :).
Ei ole välistatud. Ise nimetaks loa küsimist elementaarseks viisakuseks ja ei avalikusta ilma loata kellegi teise kontaktandmeid. Minu kontaktandmed on avalikud ja võid vabalt edastada. ;)
kunn24 kirjutas: 04 Jaan 2020, 10:45 Mitmete objektide olemasolul võib kehvemalt "õnnestunud" objektid referentsist välja jätta. Ehk soovituskelmuste võimalikke variante on mitmeid, kui tegu kaalutletult pahatahtliku tegelasega.
Eks vandenõuteoreetikuid ole igasuguseid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta