Iseehitamine ja kasutusluba

ehituslubadega jms seonduv
ht99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 19 Okt 2016, 15:07

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Külaline
külaline

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suur tänu vastuse eest. Järelikult ametnik ei tunne seadust. Kahjuks sellistega on kõige raskem asju ajada. Proovin talle selgeks teha et pole vaja järelvalvet. Projekt koostatud spetsialisti poolt. Ka ehitada aitavad kogemustega inimesed. Loodan et ametnik võtab kuulda ja ei solvu, sellistel on omadus hakata kõike isiklikult võtma
Lauri
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 19 Mär 2018, 16:35Proovin talle selgeks teha et pole vaja järelvalvet
Mitte et järelvalvet pole vaja, vaid järelvalvet võid teha ise, kui oskad. Ja täidad ning esitad kõik vajalikud dokumendid. Kui ainult teaks mis need on.
Elektritööde kohta see siiski ei kehti.
Külaline
külaline

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitte et järelvalvet pole vaja, vaid järelvalvet võid teha ise, kui oskad
Seda mõtlesingi. Sest kui ise endale ehitan, siis loogiliselt teen ka järelvalvet. Elekter, vent ja küte tulevad niiehknaa spetsialistidelt.
Külaline
külaline

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui palju on neid inimesi reaalsuses, kes teevad enese üle järelevalvet? Vähesed.
Seda on näha kasvõi liikluses. Kui palju on juhte, kes piirkiirust ei ületa? Vähesed.
Mida uhkem auto, seda rohkem rikub. Sisemiselt distsiplineeritud inimesi on aina vähem.
Aga ega parem pole, kui palgata raha eest järelevalve. Kui palju on järelevalvajaid, kes ise enesegi järele valvata suudavad? Vähesed.
Külaline
külaline

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Mär 2018, 07:59 Kui palju on neid inimesi reaalsuses, kes teevad enese üle järelevalvet? Vähesed.
Seda on näha kasvõi liikluses. Kui palju on juhte, kes piirkiirust ei ületa? Vähesed.
Mida uhkem auto, seda rohkem rikub. Sisemiselt distsiplineeritud inimesi on aina vähem.
Aga ega parem pole, kui palgata raha eest järelevalve. Kui palju on järelevalvajaid, kes ise enesegi järele valvata suudavad? Vähesed.
aga mõtle palju niisama kõrval mölisevad? Paljud :rotfl:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas aero »

Küülaline kirjutas: 19 Mär 2018, 18:57
Külaline kirjutas: 19 Mär 2018, 16:35Proovin talle selgeks teha et pole vaja järelvalvet
Mitte et järelvalvet pole vaja, vaid järelvalvet võid teha ise, kui oskad. Ja täidad ning esitad kõik vajalikud dokumendid. Kui ainult teaks mis need on.
Elektritööde kohta see siiski ei kehti.
Huvitav, kuidas on pottsepatöödega? Tellisin töö meistrilt, sain toimiva ahju ja (hetkel kehtinud) nõuetele vastava passi. Omanikujärelevalve ... tundub, et tegin mina - käisin mitu korda päevas vaatamas, mees ei pannud tina vaid ehitas ja tegi väga korralikku tööd! Ahi tõmbab, soojeneb, ei pragune, korstnapühkijatel etteheiteid pole. Nüüd arvab kohalik ehitusminister, et ma peaksin kasutusloa taotluse juurde esitama küttekolde teostusjoonise. Tundub loogiline?
Mel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Dets 2010, 13:15
On tänatud: 1 kord

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Mel »

Huvitav, kuidas on pottsepatöödega? Tellisin töö meistrilt, sain toimiva ahju ja (hetkel kehtinud) nõuetele vastava passi. Omanikujärelevalve ... tundub, et tegin mina - käisin mitu korda päevas vaatamas, mees ei pannud tina vaid ehitas ja tegi väga korralikku tööd! Ahi tõmbab, soojeneb, ei pragune, korstnapühkijatel etteheiteid pole. Nüüd arvab kohalik ehitusminister, et ma peaksin kasutusloa taotluse juurde esitama küttekolde teostusjoonise. Tundub loogiline?
Ise ehitades ei ole omanikujärelvalvet tegelikult vaja.
Küll aga on vaja kõigi kaetud tööde kohta kaetudtööde akt. Otse loomulikult on seda ka ahju ehitamine.
Jooniste asemel piisab ka sellest kui teha ahju ehitusel iga 3-4 rea järel pilt. Kui pilte pole siis joonista teostusjoonis. Sama kehtib ka korstna läbiviikude jms. kohta.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Mul polnud mitte millestki mitte midagi, kõik joonistati paberitega härra poolt õigeks €800 eest. Närvirakud maksavad ka midagi..
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kuidas selle härraga kontakti saaks? Oleks ka vaja
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

saatsin privas
Mel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Dets 2010, 13:15
On tänatud: 1 kord

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Mel »

pancho villa kirjutas: 01 Jaan 2020, 19:12 Mul polnud mitte millestki mitte midagi, kõik joonistati paberitega härra poolt õigeks €800 eest. Närvirakud maksavad ka midagi..
Et kasutusloa saamiseks polnud ühtki paberit ja 800.- eest tehti kõik valmis??? Kõlab veidi ebareaalselt...
Mul läks ise kõigi vajalike aktide ja auditite ajamine ametlikul teel oluliselt rohkem maksma.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Jutt oli kaetud tööde aktidest, joonistest jms. Kogu komplekt kõigi auditite, mõõtmiste jne on Tulipunases €2400.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Asjatu hala, keegi ei keela sul seda spetsialisti õigel ajal kutsuda ja üle vaadata, kasutusloa ettevalmistamisel käivad ja kontrollivad ja siis teed lihtsalt tagantjärele ümber. Mul oli päris rängalt vaja ümber teha aga kuidagi ei tahaks oma perega postimehe esikaanele saada ka,
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Uurisin KOV-ist eramu kasutusloa kohta ja saadeti kasutusteatisega / kasutusloa taotlusega esitatavate dokumentide loetelu:
1. Ehitustööde päevik + fotod.
2. Kaetud tööde aktid + fotod (nt armeering, liiv, killustik, soojustus, põrandate- ja seintesisesed vee- ja kanalisatsioonitorud, põrandaküttetorud ja põrandaküttekaablid jms).
3. Töökoosolekute protokollid.
4. Eriosade projektid - veevarustus, kanalisatsioon, elekter, ventilatsioon (nii hoonesisesed kui ka hoonevälised).
5. Teostusjoonised (nt vundament, põrandate- ja seintesisesed vee- ja kanalisatsioonitorud, ventilatsioonitorud, põrandaküttetorud ja põrandaküttekaablid, maaküttekontuur, elektrijuhtmed, pistikupesad, lülitid jms).
6. Ehitusjärgne geodeetiline mõõdistus (peab olema peale kantud hoone +-0.000 ja hoone kõrgus ning mõlemad peavad olema seotud ka absoluutse kõrgusega + nurga koordinaadid). Tuleb laadida nii ehitisregistrisse kui ka geoarhiivi (geoarhiivi laeb geodeet).
7. Tahkel kütusel toimiva kütteseadme korral kütteseadme pass.
8. Korstna olemasolul tõendada, et korstna ladus vastavat kutset omav isik.
9. Seadmete seadistus- ja katseprotokollid, paigaldus-, hooldus- ja kasutusjuhendid (nt õhk-õhk soojuspump, õhk-vesi soojuspump, maasoojuspump, katel, boiler, ventilatsiooniagregaat, konditsioneeri seade jms).
10. Rajatise/hoone ehitamisel kasutatud materjalide sertifikaadid (nt põhikonstruktsioonina Columbia kivi, Aeroc plokk, Fibo plokk, puitkarkass, palk; isolatsioonimaterjalidena tuuletõkkeplaat, mineraalvill; muude materjalidena katusekate plekk, kivi, SBS; täitematerjalidena liiv, kruus, killustik jms).
11. Nõuetele vastavust tõendav dokument (audit) elektripaigaldise, gaasipaigaldise osas.
12. Kui ehitamist teostas juriidiline isik, tuleb esitada ka tööde üleandmise-vastuvõtmise akt.
13. Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni korral liitumisleping.

Vabandust, ilmselt olen sinisilmne võhik, aga kas see on ulme või ongi see eramu kohta päriselt nii? Kui paljudel siis kõik need dokustaadid olemas on?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2020, 11:07 Jutu järgi oled ju kõva tegija?!
Puhka jalga onu Heino, sitta keerasid kokku sinusugused kunnid.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

skip128 kirjutas: 03 Jaan 2020, 14:05 Vabandust, ilmselt olen sinisilmne võhik, aga kas see on ulme või ongi see eramu kohta päriselt nii? Kui paljudel siis kõik need dokustaadid olemas on?
Juhul, kui inimene võtab selle loetelu ette enne ehitustegevuse algust ning dokumenteerib vastavalt, ei ole ju mingit probleemi? Kui asju endale alguses selgeks ei tee, on tagantjärele legaliseerimine küll õnneks mitte võimatu, aga valulik protsess.

Aga jah, väikeste erinevustega ta nii on ja mina paljude punktide genereerimise eest €800 välja käisingi. Täna saatsin ära viimased lisapaberid, mida vallast nõuti, nüüd jääb üle ainult oodata, millal punase vaiba lahti rullima pean.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

skip128 kirjutas: 03 Jaan 2020, 14:05kasutusteatisega / kasutusloa taotlusega esitatavate dokumentide loetelu: ... on ulme või ongi see eramu kohta päriselt nii?
Tundub ulme olevat, kas siis tõesti tänapäeval ei saa ISE omale maja ehitada? Sõprade, sugulaste abiga või ka palgetes vahel mõne töömehe-asjatundja (muidugi sularaha eest ja ilma mingite arveteta).
Õnneks 20 a tagasi sai täpselt nii ehitatud 2000-2002. Kasutusluba ka kohe ametlikult vormistatud ilma mingite fotode ega varjatud tööde aktideta.
Ahju ja korstna pass on tõesti olemas ja elektri mõõtmised samuti.
Viimati muutis Küülaline, 03 Jaan 2020, 15:59, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ma ei näe mitte mingi takistust absoluutselt kõige ise tegemisele.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pancho villa kirjutas: 03 Jaan 2020, 15:57Ma ei näe mitte mingi takistust absoluutselt kõige ise tegemisele
Aga milleks? Ega sa ometi ei arva, et sinu maja on nüüd millegi poolest parem, kui minu oma?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas suvaline »

skip128 kirjutas: 03 Jaan 2020, 14:05 Uurisin KOV-ist eramu kasutusloa kohta ja saadeti kasutusteatisega / kasutusloa taotlusega esitatavate dokumentide loetelu:
1. ...
See on alles algus.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Küülaline kirjutas: 03 Jaan 2020, 16:01 Aga milleks? Ega sa ometi ei arva, et sinu maja on nüüd millegi poolest parem, kui minu oma?
Ehh, misasja?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Urmas »

skip128 kirjutas: 03 Jaan 2020, 14:05 8. Korstna olemasolul tõendada, et korstna ladus vastavat kutset omav isik.
Vabandust, ilmselt olen sinisilmne võhik, aga kas see on ulme või ongi see eramu kohta päriselt nii? Kui paljudel siis kõik need dokustaadid olemas on?
Selle punkti osas võid KOV ehitusministri suunata lugema TuOS §9 lg2, mis lubab korstent täielikul võhikul, kuid võhik peab siiski järgima ehitamise nõudeid. https://www.riigiteataja.ee/akt/13314859
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pancho villa kirjutas: 03 Jaan 2020, 16:43
Küülaline kirjutas: 03 Jaan 2020, 16:01 Aga milleks? Ega sa ometi ei arva, et sinu maja on nüüd millegi poolest parem, kui minu oma?
Ehh, misasja?
Ma pean silmas, et mulle jäi mulje sinu väga entusiastlikust suhtumisest sellesse bürokraatlikusse jamasse. Et ega sa ometi ise ei usu selle vajalikusse?
Aga muide, mismoodi tagantjärgi vormistades kaetud tööde fotode puudumist põhjendatakse?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Iseehitamine ja kasutusluba

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Minu meelest ei ole raske aru saada kasutusloa vajalikkusest, kui kuppel just väga kõva pole.

Nüanssidega ära oma peakest vaeva!
Vasta