Ventlõõride puhastus

ehituslubadega jms seonduv
Külaline
külaline

Ventlõõride puhastus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kortermajal ei ole projekti kohaselt ette nähtud ahje, kaminaid ega pliitasid ja kaugküttest on ka lahti lõigatud ning igaüks kütab, millega oskab. Kes elektriga, mõnel soojuspump ja mõned on ehitanud enda korterisse ahjud. Kas ahjud on ehitatud seaduslikult või mitte, andmed puuduvad, kuid fakt on see, et suitsu ärajuhtimiseks on nad kasutanud ventilatsioonilõõre. Kõigil korteritel on nii vannitoas kui köögis täiesti omaette lõõrid, mis ei ole ühenduses teiste korteritega katusest tuleb ühe püstaku kohta välja üks korsten kuue auguga(3-kordne maja).Tuleohutusseaduse §8 lg2 keelab eranditeta ventlõõride kaudu suitsugaaside juhtimise. Ahjude omanikud väidavad, et neil on olemas kõik paberid Päästeameti poolt ja ahjud on seaduslikud, milles ma tegelikult natuke kahtlen.
Minu kahtlus on selles, et ahjude omanikud tahavad saada korstnapühkija paberit ülevaatuse kohta, aga nad ei taha vist ise maksta ja soovivad, et ühistu maksaks kinni korstanapühkija teenuse, kuid miks peavad teised ühistu liikmed maksma kinni kellegi arved, mis nende kulutuste hulka tegelikult ei peaks kuuluma.
Küsimus on nüüd selles, et ei leidnud kusagilt mingit seadusepügalat, et kas ventilatsioonilõõride iga-aastane puhastamine kuulub ka selle Tuleohustusseaduse paragrahvide hulka nagu see on korstnate osas kortermajade puhul, millel on projekti järgi ette nähtud tahkeküttel küttekehad?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ventlõõride puhastus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma maksaks selle pulli heameelega kinni, et näha kuidas korstnapühkija tuleb neid ventlõõre "ventileerima" ja paberit selle kohta kirjutama.
vanaema on sul veteran...
Vasta