Vana maja mure.

ehituslubadega jms seonduv
algaja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Apr 2015, 16:29

Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas algaja123 »

Tere,
Küsimus selles, et sai soetatud krunt millel peal maja, mis ehitustegistri andmetel ehitatud 1923a
Küsimus, et registriandmetel on maja olemas ja andtud ka kasutusluba aga puudub igasugune ehitusluba.
Ehitise liik Hoone
Ehitise nimetus Elamu
Ehitisregistri kood 11xxxxxxx
Esmase kasutuselevõtu aasta 1923

Ehitise seisund kasutusel
Peamine kasutamise otstarve 11101 Üksikelamu
Viimati esitatud ehitusalane dokument
Ehitise koha-aadress Harju maakond, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Vald väidab et mingeid pabereid ehitusloa koht neil ei ole,kui ma nyyd neid pabereid kusagilt ei leia et mis siis saab? Kui ei ole mingeid ehituslubasid kunagi andud siis mis moodi on kõik muud andmed olemas ja EHITISE seisund KASUTUSEL ?

Oskab keegi aidata mida edasi teha.Et saada asi siiski ametlikuks.
Kust ma võtan projekti ja ehitusloa mis on koostatus aastal1923 ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui vald ise pabereid säilitanud pole ega siis olla ei saagi. Nõuka ajal oli suur segadus valdades, et mitmed paberarhiivid olid suhteliselt kehvalt alles jäänud. Näiteks sai huvi pärast ühe ehitatud maja asju vallas uuritud. Majaomanikul olid kõik paberid säilinud aga vallas teati täpselt sama palju kui sinu juhtumil. Neil polnud ühtegi paberit alles, samas on vallal kohustus kõike säilitada. Kui ette näitasin siis pööritati silmi. Ega sa valla enda lohakust ravida ei saa.
Ega sa ise neid olematuid pabereid takkajärgi sünnitada ei saagi, et viita et omal ajal omanik ehitas nii nagu tollased seadused ette nägid. Eestis on palju ju sadu aastaid vanu losse ja kirikuid mille kohta pole säilinud ühtegi dokumenti. Kui mingeid tehnilisi andmeid tahavad siis need võid saata.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas aero »

Kuidas palun, kas vald küsib sinu käest "mis siis saab??" Nad ise peaksid teadma ja sulle ütlema. Ma võiks oma mütsi ära süüa selle peale, et paljude selles vanuses majade omanikel ei ole projekte ja ehituslube ette näidata. (näiteks üks ärklikorrusega maja samast ajajärgust vahetas omanikku ~2005. Omanikul on ÜKS korruse plaan ja ÜKS vaade mõõtkavas 1:100.) Sa küsi kasvõi mõne teise KOV ehitusspetsialistidelt nõu. Ka Ehitisregistril võib sulle soovitusi olla. Jääb mulje, et sinu valla ametnikud on saamatud või laisad, ootavad, et sina neile lahendused kandikul kätte tooksid. Õnneks on ka normaalseid ametnikke meie riigis.

Tänapäeval kontrollitakse kasutusluba väljastades piinliku hoolega kas ehitusluba on olemas. Selle loogika järgi see pidi kunagi olemas olema ja kindlasti on ametnikel mingid variandid selliste olukordade lahendamiseks. Su maja on Ehitisregistris ja kasutusluba olemas. Ehitusluba on sel juhul tegelikult formaalsus. Vajalik selleks, et ametnik saaks oma lahtrisse linnukese teha "paber olemas". Projekti saab ka tagantjärele teha. Sel juhul nimetatakse seda vist teostusjooniseks.
algaja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Apr 2015, 16:29

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas algaja123 »

Tere,
Ja tänan vastuste eest.
Vallaametniku juures käik oli jah suhteliselt mõtetu.Sealt sain ma nii palju infot, et mine ise uuri äkki on rakvere riiklikusarhiivis mingeid dokumente ja kui ei ole siis me saame teha teile hoopis "väikse trahvi",mille peale jäin ültse sõnatuks.Nimelt ongi minu mure selles ,et nyyd tahan seda maja renoveerida ja teha ka juurde ehituse ja tõsta katuseharja kõrgust.Aga nagu aru sain siis vald ei anna ennem mingeid lubasid kui pole ehitusdokumente senise maja kohta.
Täiesti suletud ring minu jaoks.
Mõtlesin, et teen siis nii et taotlen uuesti projekteerimis tingimusi ,teen vajaliku geoteetilise uuringu,uue projekti ja proovin siis taotleda uut ehitusluba.Kuna meie valla ehitusnõunik mulle mingit muud infot ei andnud siis proovin nii.
Muidugist tegin ka päringu sinna rakvere arhiivi ehk tuleb sealt mingit infot siis võib olla natuke lihtsam edasi tegutseda. Aga üldislt olen ikka sellel järeldusel, et see on täiesti valla tegemata töö ja mina see loll kes võiks nyyd tema eest selle ära teha.
On olemas veel 1988a mingi projekti taoline paber mille nimeks on RUUMIDE EKSPLIKATSIOON ja seisab Tallinna RSN Täitevkommitee ...... Valitsuse tempel.Aga jah see ilmselt mingit rolli ei mängi selle loos enam :)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Aga nagu aru sain siis vald ei anna ennem mingeid lubasid kui pole ehitusdokumente senise maja kohta.
Kuidas ei anna? Juurdeehituse jaoks peab vald väljastama nõuded ja andma ka ehitusloa kui taotlus nõuetekohaselt vormistatud. Ning keeldumise korral põhjused välja tooma. Seejuures olemasoleva hoone paberite olemasolu iseensest veel takistuse olla ei või (on muid agasi). Seejuures on kummaline, et kui esitad uued joonised siis pisiasi on sinna lisada vana hoone joonised ja sellega saaks vald enda jaoks ka "paberid lõplikult korda" kui vaid sooviks. Peab ikka nõme ametnik olema kui ta seda ei soovi.
On olemas veel 1988a mingi projekti taoline paber mille nimeks on RUUMIDE EKSPLIKATSIOON ja seisab Tallinna RSN Täitevkommitee ...... Valitsuse tempel.Aga jah see ilmselt mingit rolli ei mängi selle loos enam :)
Vastupidi - see dokument tõestab, et sinul on/olid paberid korras. Tõsine lisadokument.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vahepeal õnnestus saada oluline vihje mujalt mis puudutab oluliselt algset küsijat ja üsna kindlasti kõiki ehitajaid.
Küsijale lendas peale KOV seoses ehitusregistri korrastamisega. Nimelt on valitsus tasahilju vastu võtnud nagu alati uue seaduse mida reklaamitakse kui pisiasja kuid tegelikkuses lüüakse majaomanikel veri ninast välja. Lisan vaid kiirviited kuid asjaomastel tasub asja väga põhjalikult uurida.
1. Peale 01.06.2015 alaustatakse kõigi majaomanike suhtes karistusaktsioone. Tõenäoliselt vajab riigikassa täitmist aga lisaraha meeldib kõigile (KOV), va. majaomanikele, nemad hakkavad maksma.
Kõik majaomanikud, kelle andmed on ehitusregistris puudulikud, peavad hakkama kukrut kergitama. Kelle maja on ehitatud tõenäoliselt enne 2003 aastat pääsevad vaid 500 € preemiaga. Kui majaomanikul on kuskilt arhiivist kasvõi üksainus paber (algsel küsijal on) säilinud, et ta majake on ehitatud enne 2003 aastat ja seaduslikult (peaasi et miski paber on) siis tõenäoliselt pääseb trahvi maksmisest. Paberite leidmise kohustus on majaomanikul. Kui KOV on paberid kaotanud siis shit happens, pisaraid ei usuta.
2. Peale 2003 aastat võib kov teha majaga mis tal pähe tuleb. Kui pabereid pole siis võib KOV ka maja lammutada.

Seoses uue seadusega tasuks omaette teema teha. Asi on ikkagi kiirinfo ja üsna pinnapealne kommentaar seoses ühe sama asjaga mile kohta vald päris analoogselt infot ja suuliselt välja köhis.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas keemik »

See on nååd kåll "tore" uudis. Aga mul on endal kogemus kolme vana majaga, neist 2 ehitatud oitsva kolhoosikorra ajal ning nende paberimajandus on korras. Tundub, et sel ajal ehitati ja dokumenteeriti pareminigi kui tänapäeval. Kel tolleaegne paberimajandus olemas voi linnavalitsuses kätte saadav, siis tasub seda kui hinnalist vara säilitada. Täiesti olemas molema maja puhul joonised, load, seletuskirjad, vastuvotmised (ka elektrsåsteemile). Åhe maja puhul on isegi alles omaaaegse linnavalitsuse vastus esialgsele projektile, kus oli toodud 22 prandusnouet (a la majal liiga palju eri korgusega aknaid jne). Kusjuures, ametniku nouded täiesti asjakohased (keldritrepp ei voimalda autot keldrigaraazi ajada näiteks).
algaja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Apr 2015, 16:29

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas algaja123 »

Sain oma valla ehitusnõunikuga lõpuks kokkuleppel, et annab mulle projekteerimis tingimused ja mina siis teen geouuringu ja uue projekti,kui kõik meelt mööda siis annab ehitusloa. Aga jah sai ka muidugi uuritud ka pabereid rakvere arhiivist aga sealt miskit tarka ei saanud ja siis ütleski, et kui pole siis pole ,mis seal ikka.
Kasutus luba on ju siiski olemas.
Ja kus juures seda ka mainit, et oleks hea kui sa saaksid paberid korrda enne 1.juunit.
Et siis kõik teisiti saab olema.Noh loodan et jõuan.
Aga asi kipub kurvaks selle uue seadusega
Jõudu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Geouuring, tingimuste järgi jooksmine, uus projekt ja riigilõivud nende eest maksavad rohkem kui see 500 €. Odavam on obrok ära maksta, seejuures võid julgelt rind ees ajakirjanduses sarjata riiki. Võibolla teevad tasuta kui hakkad palju karjuma.
Seejuures on sul olemas vähemalt üks paber kaude, mis midagi tõestab, et paberid olid tollal korras. Miks vald seda paberit aluseks võttes ei taha kannet teha?
Meeme
külaline

Re: Vana maja mure.

Lugemata postitus Postitas Meeme »

Tere,
endal ka mul asjad pooleli, kolme eelmise sajandi kõrvalhoonega aga tundub, et võiks pommitada küsimustega otse ehitisregistrit ja muid võimalikke kõrgemaid kohti, need vallaametnikud on nagu on ei tea naad maad ei mütsi :banghead:
Küsige võimalikult kõrgest ja otsesest kohast: kas peab, kust saab, kuna saab, kes teeb ja mis maksab ? jne
See seltskond jaburdab nüüd rahvast täiega, endal neil kõik eeltöö tegemata ja süsteemid loomata. Ise nad ka ei tea mida siis tahavad, ainult, et saaks viimsedki rahad rahva käest enda arvele. :mad:
Igal juhul ajab täiesti keema, see maainimeste lüpsmine.
Vasta