Äkki keegi oskab aidata?

ehituslubadega jms seonduv
Pettunud
külaline

Äkki keegi oskab aidata?

Lugemata postitus Postitas Pettunud »

Tere,

Olen vana päritud eramaja omanik Tartust.
Minu maja kõrvale ehitati kortermaja.
Kortermaja on vundamendi pind on umbes 7-8 meetrit kõrgemal minu hoovi pinnast.

Ja nüüd mured aina kuhjuvad.
Nimelt aed uputab kortermaja poolsest äärest kogu aeg.
Eks midagi on muutunud pinnasevee liikumistes nende kaevamistega.

Ja teine mure see, et maja küljes on lambid, mis öösel valgustavad nende hoovi.
Kogu mu hoov on valge ja valgus paistab ka läbi ruloode.


Kelle poole peab üks tavainimene pöörduma selliste muredega?
Kes kaitseb mind selliste asjade eest.
Kas on üldse seaduslik, et teiste lambid valgustavad öösel minu hoovi ja tubasid?
Kohtusse ma ju ei jaksa neid kaevata.
Ahastus tuleb peale.

Andke nõu palun.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Äkki keegi oskab aidata?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pettunud kirjutas:Ja teine mure see, et maja küljes on lambid, mis öösel valgustavad nende hoovi.
Kogu mu hoov on valge ja valgus paistab ka läbi ruloode... Kas on üldse seaduslik, et teiste lambid valgustavad öösel minu hoovi ja tubasid?
Kohtusse ma ju ei jaksa neid kaevata.
Ahastus tuleb peale.

Andke nõu palun.
Hüva nõu- osta ragulka! Neid on 21. sajandil isegi juba poodides vabamüügis, ei pea ise puid laastama ja trussikuid ilma kummita jätma. Kasutusjuhend peaks ragulkal kaasa olema ja sihtmärgid on sul kogu aeg silme ees kui ruloo üles tõstad. :) Vähemalt ajutiselt aitab.
Kui ise ei saa sellega hakkama, võid väikese tasu eest ka alaealist tööjõudu kasutada, nemad on sellest kindlasti vaimustuses. Kindlasti eelnevalt selgita neile konspiratsioonireegleid! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Äkki keegi oskab aidata?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Polegi midagi teha. See on on meil kõigil Eestis, et naaber müüb krundi maha ja uus omanik ehitab korterelamu sinna peale.
Eestis pole (maja)omanikul mingeid õigusi. Kui naaber tahab, valgustab öösiti Su tube, kui tahab, kütab öösiti oma kasvuhoonet prahiga ja lämmatab selle tossuga su elamist, kui tahab - varjab oma korterelamuga päikest.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Äkki keegi oskab aidata?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Sellises olukorras ma alustaksin ametlikest päringutest KOV aadressil - et millistel tingimustel sadevete ärajuhtimisega ja krundivalgustusega on väljastatud ehitusluba. Kui vastustest selgub, et nii sadevesi kui ka hoovivalgustus peavad püsima kinnistu piirides, siis tuleb teil nendele kirjalikele seisukohtadele tuginedes naaberkinnistu omanikelt esitatud tingimuste järgimist nõudma hakata. Aega ja raha see ilmselt võtab, kuid kuna probleem tundub värskem olema, siis ei saa seda enam nii lihtsalt möödunud aastakümnete tegemiste kattevarju taha peita.

Kui tõesti kohtuskäimiseks ressursse ei piisa, siis tuleb ilmselt kas lepida või elukohta vahetada.
Vasta