Väikeehitise asemele elamu

ehituslubadega jms seonduv
Enian
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Veebr 2013, 15:03

Väikeehitise asemele elamu

Lugemata postitus Postitas Enian »

Tere

Mul on olemas valla kirjalik nõusolek väikeehitise püstitamiseks (tegemist haja-asustusega külaga, reaalselt ettevalmistatud ainult vundamendiplats). Aga nüüd soovin väikeehitise koha peale ehitada hoopis elumaja. Ehitusloa jaoks tuleb teha projekt ja tonn pabereid jne, see ei ole hetkel teemaks.
Küsimus on et, kas võib saada takistuseks, et elamu on soov ehitada samale kohale, kuhu pidi tulema väikeehitis? Kas vald tühistab juba väljaantud kirjaliku nõusoleku või saab näiteks väikeehitise koordinaate muuta? (nihutades selle näiteks kinnistu teise nurka)?
Või "unustada" väikeehitise nõusolek ära ja küsida alustuseks eramu projekteerimistingimused samale kohale?

Ehitusseadusest, valla ehitusmäärusest ega mujalt ma vihjeid sellise soovi kohta ei leidnud. Ehk oskab keegi mingi otsa mulle kätte juhatada (valda ei tahaks veel minna).

Ette tänades,
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Väikeehitise asemele elamu

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Saab ikka, üks märksõna on renoveerimine (olemasoleva ehitise ümberehitus).
Nagunii pead projekteerimistingimused KOV küsima (kõige esimene paberimajandus), et siis saad kõik teada kohapeal.
insener22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:11
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 5 korda

Re: Väikeehitise asemele elamu

Lugemata postitus Postitas insener22 »

Tere

Põhimõtteliselt mitu varianti, erinevate variantide vahe vaid riigilõivus, ühel juhul 31,95 ja teisel 63,...
Tahad odavamat, siis võta tingimused väikeehitise rekimiseks üksikelamuks ja väikeehitise taotluse teed hiljem uuesti ja teise kohta.

Erki Kallas
Juhataja/Projekteerija
OÜ Visahing Designer Agency
Tel: 52 56 994
Email: Erki@visahing.eu
Facebook: Visahing Designer Agency
Kontakt aadress: Kauna 3 Tallinn 10138
Vasta