kortermajale juurde ehitus

ehituslubadega jms seonduv
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

kortermajale juurde ehitus

Lugemata postitus Postitas essa »

Selline olukord-
olemas korter kortermajas. Sisuliselt on majas 2 omanikku. Juurdeehitus puudutab ühte omanikku.
Nimelt maja väga vana ja registris sellisena kirjas juba üle poole sajandi.
Tahaks ehitada juurde pööningu arvelt ühe toa. Sellega muutuks kenamaks ka maja välisilme.
Teine omanik vastu ei ole. Naabrid vastu ei ole. (nõusolekud projektile antud)
Linnalt kooskõlastust ei saanud. Vastuseks oli, et selline hoone ei sobi.
Maja on muidugi omapärase välimusega. Aga see omapärasem ehitis asub teise naabri osas.
Ja on seal olnud juba üle poole sajandi.
Kas linna arhitekti keeldumine on põhjendatud?
Teine omanik on vana ja oma osaga rahul. (või siis ei soovi ja ei viitsi enam tegeleda)
Mina olen arvamusel, et juurdeehitus muudaks seda olemasolevat olukorda igal juhul paremaks.
Kui jätta hoone selliseks nagu ta on siis see on ju hoopis hullem.
Kuidagi imelik pidurdamine.
Linn peaks ju heameelt tundma kui keegi suvatseb ühe vana ja räämas hoone kenamaks teha.
Kas on mõtet selle tegelasega vaidlema hakata. Või estada uus projekt. Kus kaotada ära see naabripoole ehitis.
Tegelikkuses siis ehitaks enda poolel asja valmis. Mina saaks mis tahaks. Naaber lihtsalt ei ehitaks.
Ehitis jääks siis vist poolikuks?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: kortermajale juurde ehitus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Probleem on antud juhul KOV-is ja sealne sell leidis, et temale ei meeldi. esiteks küsi KOV-st motiveeritud äraütlemist, neil peab eitav vastus olema seotud konkreetsete ehitusseaduse ja Kohaliku omavalitsuse seaduse rikkumisena (N: asub ehituskeeluvööndis, on rikutud KOV määratud maksimummõõtmeid või kehtestatud detailplaneeringut). Võibolla võib kohalikus seaduses olla, et teatud liiki aknad või materjalid on keelatud. Sain aru, et muidu ehitus ei olnud keelatud, KOV ametnikule ei meeldinud disain. Siis uuri, milline disainielement on keelatud ja äkki saad kaubale mõne muu disaini elemendiga?
Vasta