Naabripoolne paarismaja väljaehitamata

ehituslubadega jms seonduv
Andri123
külaline

Naabripoolne paarismaja väljaehitamata

Lugemata postitus Postitas Andri123 »

Tere

Olukord on selline, et elan paarismajas, kus naabril on ainult majakast välja ehitatud ja mingisugune algeline lagunenud plekk katuseks peale pandud.

Ja probleemiks on see, et talviti on naabripoolne majasein külm. Esimese korruse sein on tuhaplokist ja teine korruse sein on telliskiv+ 10cm villa + telliskivi.
Sisuliselt on väga suured külmasillad põrandate ühenduskohtades, majanurkades, kus on välisseinad ühendatud tema kütmata välisseinadega. Alumise korruse sein on soojustatud ainult tuhaplokiga. Ülemise korruse seina mineraalvill pole ka arvatavasti kõige paremini paigaldatud. Niiskus kondenseerub seintel, on olnud probleeme hallitusega.

Maja on seisnud naabril vähemalt 10 aastat, naaber ei ole vastutulelik.Olemas on tal arvatavasti Eesti alguses saadud ehitusluba, elamisluba mitte.Maja ei ole kaasomandis, vaid eraldi kruntidel.

Kas mul on õigus nõuda talt maja soojustamist vähemalt minu seinte ümbrusest 1-2 meetrit, et vähendada külmasildade mõju?
Ma võiks neid töid ka ise teostada enda raha eest, aga nõusolekut ma temalt ei saa.

Kas see seadus on juba vastu võetud, et korterites peab säilitama mingit kindlat temperatuuri? Kas see kehtiks ka paarismajadele?
fgh
külaline

Re: Naabripoolne paarismaja väljaehitamata

Lugemata postitus Postitas fgh »

Uuri omanikud.ee seal sellekohast infot ja teadjaid mehi/naisi koos .
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Naabripoolne paarismaja väljaehitamata

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andri123 kirjutas:...Kas see seadus on juba vastu võetud, et korterites peab säilitama mingit kindlat temperatuuri? ...
Veel ei ole. Kui ehitis ei ole valmis, siis järelikult ei sa anda ka kasutusluba ega nõuda, et seal köetaks. Minu teada ei ole ehitusaeg piiratud mingite tähtaegadega.
Vasta