Kooskõlastamine

ehituslubadega jms seonduv
uus ehituses
külaline

Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas uus ehituses »

Sain kätte projekteerimistingimused. Nüüd vaja kiirelt teha kooskõlastus naabritega. Kuidas see välja näeb. Kas lihtsalt kirjutavad paberile, et on nõus sellega kuhu minu maja tuleb. Või on olemas mingi kindel vorm sellele ja kust siis sellist leida. Suured tänud.
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas wake »

Võid kasutada eraldi kooskõlastuste lehte. Projekteerimistingimustega ei saa küll allkirja. Tehakse nende tingimuste järgi projekt, siis võid minna allkirja küsima, siis on ka näha, mille kohta nad selle annavad. Ja võid need allikirjad võtta ka asendiplaanile näiteks.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
uus ehituses
külaline

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas uus ehituses »

Projekteerimistingimustes on just öeldud, et ennem projekteerimist tuleb tingimused kooskõlastada naaberkinnistute omanikega.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Tegemist vist Tartu vallaga... :)

Mul oli ka vaja kooskõlastust naabritelt (teega seoses) ja seda siis enne ehitusloa väljastust. Tegin ise mingi suvalise arvutis, küsisin vallast järgi, et kas sedasi on ok ja siis läksin kõrvad löntis naabrite juurde allkirjasid nuruma.
Minni
külaline

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Minni »

ponkskar kirjutas:Tegemist vist Tartu vallaga... :)

Mul oli ka vaja kooskõlastust naabritelt (teega seoses) ja seda siis enne ehitusloa väljastust. Tegin ise mingi suvalise arvutis, küsisin vallast järgi, et kas sedasi on ok ja siis läksin kõrvad löntis naabrite juurde allkirjasid nuruma.
Mis .... see Tartu vallaga on? Mul omal ja paaril lähituttaval samuti jamad - asjaajamised võtavad üüratult aega ja lisaks nõutakse selliste tingimuste täitmist, mida mujal ei nõuta.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

projektdokumentatsioonil peaks olema lisaleht. Ma võtaks ka asendiplaani peale, et pärast poleks juttu, et asendiplaani on muudetud vms.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas jörm »

minul oli kooskõlastust naabritega vaja, kuna maa sihtotstarvet (maatulundusmaa ->elamumaa) muudeti. kooskõlastasin asendiplaani, kus planeeritav hoone peale märgitud.
konkreetset ehitatava hoone projekti näitama ei pea, kuna see pole naabrite asi kui suure ja millise teen.

lisaks öeldi mulle KOV-ist et kui mõni naaber keeldub siis tuleb võtta kirjalik põhejndus miks keeldub.
Kui argumendid on pädevad tõmmatakse sulle vett peale, kui argumendid nirud (a la mulle uus naaber ei meeldi) siis lastakse keeldujale jalapeale ja sina saad oma ehitusloa ikka kätte.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

tihti öeldakse, et ei hakka midagi kirjutama, ei ja kõik..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siis saadetakse tähitud kiri.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

Kalvis kirjutas:Siis saadetakse tähitud kiri.
..ja kui vastuseks on vaikus, siis kuidas edasi?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Loe vastust siseministeeriumi kodulehelt. Seal on sätestatud, et kui teatud aja möödudes pole reageeritud siis on kooskõlastatud. See on lihtsustatud refereering, eks igaüks loeb ise kuidas asi käib nüanssidega tegelikult. Teatud juhtudel on vajalik ka halduskohtusse asi anda.
Minni
külaline

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Minni »

Mind ka huvitab see teema, kuid siseministeeriumi kodulehelt vastavat infi ei leidnud :oops: Ehk keegi täpsustab, mille alt sealt täpsemalt otsida...
Kalvis kirjutas:Loe vastust siseministeeriumi kodulehelt. Seal on sätestatud, et kui teatud aja möödudes pole reageeritud siis on kooskõlastatud. See on lihtsustatud refereering, eks igaüks loeb ise kuidas asi käib nüanssidega tegelikult. Teatud juhtudel on vajalik ka halduskohtusse asi anda.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Minni
külaline

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Minni »

Suur tänu Sulle, Kalvis! See oli mulle väga kasulik lugemine :yahoo:
Maxml
külaline

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Maxml »

Aga kuikaua vald võib venitada kooskõlastuse andmise või sellest keeldumisega?
Endal asi juba ligi aasta asjamise algusest aga ühtegi paberit mis keelaks või lubaks ei tule!
Või et kui kooskõlastusest ei keelduta siis hakkan ilma ehitama mingi aja möödudes :grin:
Minni
külaline

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Minni »

Maxml kirjutas:Aga kuikaua vald võib venitada kooskõlastuse andmise või sellest keeldumisega?
Endal asi juba ligi aasta asjamise algusest aga ühtegi paberit mis keelaks või lubaks ei tule!
Või et kui kooskõlastusest ei keelduta siis hakkan ilma ehitama mingi aja möödudes :grin:
Ei saa aru kahjuks, mida silmas pead... Vald ju ei anna kooskõlastust vaid ehitusloa. Kooskõlastust on tavaliselt ikka naabritelt vaja. Või sul naaberkinnistu omanik ongi vald? Täpsusta palun.
mti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 17 Mär 2009, 10:47
Asukoht: Tallinn

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas mti »

KOV-ide menetlemisajad on toodud ehitusseaduses (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13169165). Juhin tähelepanu sellele, et 01.05.2009 kehtima hakanud redaktsioon muutis mõnda tähtaega veidi.

Ise olen teinud nii, et kui olen midagi KOV-ile esitanud, olen lasknud tiitellehest koopia teha ja sinna nõudnud peale märget dokumendi vastuvõtmise kohta (koos kuupäevaga). Siis ei saa ka keegi hiljem öelda, et "meile pole ju midagi esitatud".
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

Kalvis kirjutas:Loe vastust siseministeeriumi kodulehelt. Seal on sätestatud, et kui teatud aja möödudes pole reageeritud siis on kooskõlastatud. See on lihtsustatud refereering, eks igaüks loeb ise kuidas asi käib nüanssidega tegelikult. Teatud juhtudel on vajalik ka halduskohtusse asi anda.
Halduskohtusse ei saa kaevata naaberkinnistu omanikku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kooskõlastamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mõedldud oli kui KOV ei anna vastust ehitusloa taotlusele.
Vasta