väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

ehituslubadega jms seonduv
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas renks »

Tahan püstitada suvilat. Oleks justnagu väikeehitis, alla 60m2 pinda ja kuni viis meetrit kõrge. Avalikkusele suunatud funktsioone ei tule.
Ehitusseadus ütleb nii (§ 15):
(2) Väikeehitise ehitamiseks ei ole ehitusprojekt nõutav, välja arvatud juhul, kui käesoleva seaduse §-s 16 nimetatud kirjaliku nõusoleku andmisele eelneb ehitusprojekti esitamise nõue või taotletakse kasutusluba.
§ 16-st leiame:
(3) Kohalikul omavalitsusel on õigus enne kirjaliku nõusoleku andmist nõuda põhjendatud juhtudel ehitise ohutusest, samuti detailplaneeringust, projekteerimistingimustest ning ehitise arhitektuursetest ja ehituslikest lisatingimustest lähtuvalt ehitusprojekti.
Kasutusloa kohta leiame read § 32-st:
(2) Riigisaladusega või salastatud välisteabega seotud ehitisel, riigikaitselisel ehitisel ja väikeehitisel, välja arvatud elamiseks kasutataval väikeehitisel, ei pea olema kasutusluba.

Mul on nüüd paar küsimust, millele ma ei leia vastuseid:
mis need põhjendatud juhud võiks olla?
missugune on elamiseks kasutatav ja missugune elamiseks mittekasutatav väikeehitis?

Tunnistan, et lendaisn kohe alguses ausa jutuga peale, et kavatsen sisselangenud katusega elamu pikali lükata ja suvila sama koha peale asemele panna. Saatsin vallavalitsusse kirjaliku nõusoleku taotluse ja mõõtudega joonised. Vastuseks sain, et
Paraku ei saa suvilat püstitada kirjaliku nõusoleku alusel. Esiteks tuleb taotleda projekteerimistingimused, taotlusblanketi leiate allpool lisatud lingilt. Kõigepealt me saadame projekteerimistingimused kooskõlastamiseks keskkonnateenistusele ja kui nemad nõustuvad meie poolsete tingimustega siis väljastame tingimused , mille järgi toimub projekteerimine ja peale projekti valmimist, mis tuleb ka kooskõlastada kindlasti Lääne-Eesti Päästekeskusega , saame meie väljastada ehitusloa. kui projekt on kooskõlastatud ning vastab nõuetele, siis esitate selle koos ehitusloa taotlusega ( Ehitusseadus §12 ), maksate riigilõivu 1000.00 EEK xxx Vallavalitsus a/a-le ehitusloa taoltuse läbivaatamise eest ( Riigilõivuseadus §288 lg 2) ja lisate makse teostamist tõendava dokumendi ehitusloa taotluse juurde.
(keskkonnateenistuse teema tuleb sisse looduskaitseala tõttu, kuid nendega ma suhtlesin juba varem ning takistusi ei leitud)

Selgituseks, et ma ei taha kellegagi tüli kiskuda ja uksi paugutama minna, ma tahan mõistlike kulutustega suvilat püsti ja sõbralikke suhteid kohalikega. Küsimused eelkõige sellest, et tahaks aru saada, mispidi nad mõtlevad. Äkki ma olen ise loll ega taba mingit elementaarset nüanssi või tegevuste järjekorda ja mõtlen asju liiga lihtsaks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui väikeehitis on sisse antud kui eluruumina on projekt samuti nõutav. Saun üldkirjeldustes ei ole eluruum. Seega läheb ta lihtsama juhtumi alla. Kõikides varasemates postitustes olen kirjeldanud, et ärge vormistage väikeehitist mingilgi moel eluruumina - siis saate vaid kohustusi. Ega mingi seadus ei keela viibimast omal maal väikeehitises.
Ehitusluba koos litsenseeritud arhitekti projektiga ongi nõutav kui vormistad väikeehitise eluruumiks. Mõned muud erandid on samuti, kuid reeglina tavainimestele piisab ülejäänudjuhtumil kirjalikust nõusolekust.
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas renks »

Nii et saun ei ole eluruum, kuid suvila on?
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas renks »

Veel üks eluline küsimus- kas ma võin juba esitatud dokumentide kohta öelda, et 'aaaa, äääää, ma tegelt mõtleisn ringi' ja esitada hiljem 'parandatud variandi' ? Individuaalne värk arvatavasti? Kuidas ametniku iseloom välja lööb parasjagu?

Samas kolleeg soovitas üldse tähelepanuta jätta igasugu paberijama niisuguse saunaehituse juures nagu minul käsil. Kui tuleb viun (tõenäolisim allikas naabrid), siis vastavalt §69-le 300 ühikut trahvi ja asi moos. Odavam ikka kui projektidega mässata ja aega viljatule suhtlemisele kulutada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma olen üsna kindel et võid.
Minu teada on suvila=eluruum kinnitanud ka ministeerium.
Jajaa
külaline

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas Jajaa »

...seda trehvi saab teha, seni kuni asjad korras. Antaks ette asja parandamiseks mingi "mõistlik" aeg.
Vaba Mees
külaline

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas Vaba Mees »

Vana teema aga lisan siia igaks-juhuks küsimuse. Mul on soov ajutiselt elamiseks ehitada väikeehitise mõõtmetesse jääv hoone, vedada vesi, elekter ja kanalisatsioon.
Miks üldse peaks seda eluruumina vormistama või kasutusluba taotlema kui toob kaasa vaid lisakohustusi ning kas edaspidi on võimalik seda siis sellisel kujul kindlustada või rendile anda seaduslikult? Lisaks kas on selline võimalus reaalne, et esialgu saad ehitusloa mitteeluruumile ja hiljem vormistad eluruumiks ning taotled lihtsalt kasutusloa?

Tänud ette!
vafkaman
külaline

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas vafkaman »

sama küsimus mis Vaba mehel!!?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: väikeehitis: kirjalik nõusolek v ehitusluba? millal mis?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei saa kindlalt kinnitada, kuid ehitusseadust diagonaalis lugedes on võimalik aru saada, et püüdes mitteeluruumi vormistada eluruumiks võib KOV nõuda ehitusprojekti, samas kui mitteeluruum on väikeehitisena juba ammu valmis ja seaduslikult püstitatud. Seega kui nõuab, pead esitama.
Ainus lootus on, et nüüd uue ehitusseadusega võimaldatakse sul nõutavad lisadokumendid ise koostada, mida koostada võid. (elektriprojekti näiteks ei või)
Vaata nõudeid:
https://www.riigiteataja.ee/akt/118072015007
Vasta