palun kiiret abi: millisest seadusaktist otsida???

ehituslubadega jms seonduv
liinukas
külaline

palun kiiret abi: millisest seadusaktist otsida???

Lugemata postitus Postitas liinukas »

Olen lapanud erinevaid seaduseid, kuid ei tea enam, kust ostida...
Nimelt tahetakse kodus elamukrundi piirist 40 meetri kaugusel asuvale kinnistule rajada suurt tööstust. On vihjatud, et on mingid reeglid, kui palju peab olema vahemaa tehnilistest ja/või tööstuslikest rajatistest elamukruntidega. Oodatud on iga vihje, mis võiks mind aidata - see kohaliku omavalitsusega sõdimine ajab kopsu üle maksa, nagu peaga vastu seina...

Tänud ette igasuguse vihje eest!
Lahingusse KOV-dega
külaline

Re: palun kiiret abi: millisest seadusaktist otsida???

Lugemata postitus Postitas Lahingusse KOV-dega »

Ehitusseaduses on nii mõndagi... Samas sõltub detailplaneeringust ka palju... Mina oovitaksin otsida tuttava KOV töötaja - olgu ta kasvõi Võrumaa tagusest vallast ja temaga arutada asja... Minu pool aastat võitlust KOV sai peaaegu koheselt läbi kui sai teise KOV inimesega suheldud ning tema siis täpsed juhised andis kuidas edasi... Kuna teema teine siis nõu ma päris anda ei oska...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: palun kiiret abi: millisest seadusaktist otsida???

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eelmine andis häid soovitusi, mõned veel lisaks. Vaata planeerimisseadust. Lisaks on vaja keskkonnamõjude hinnangut. Kohalikus KOV on ka mõned lokaalsed seadused vastu võetud, pead ka need läbi kammima ega neis mõnda kitsendust pole.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: palun kiiret abi: millisest seadusaktist otsida???

Lugemata postitus Postitas Busta »

liinukas kirjutas: Nimelt tahetakse kodus elamukrundi piirist 40 meetri kaugusel asuvale kinnistule rajada suurt tööstust.
Kuidas mõista: tahetakse?

Ma soovitaks sõdimise asemel teenida raha oma põhitööga ja anda asjaga tegelemine juristide hoolde.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: palun kiiret abi: millisest seadusaktist otsida???

Lugemata postitus Postitas Busta »

Kalvis kirjutas:Eelmine andis häid soovitusi, mõned veel lisaks. Vaata planeerimisseadust. Lisaks on vaja keskkonnamõjude hinnangut. Kohalikus KOV on ka mõned lokaalsed seadused vastu võetud, pead ka need läbi kammima ega neis mõnda kitsendust pole.
KOV annab üldaktidena määruseid ja korraldusi ning üksikaktidena otsuseid. Mingeid lokaalseid seaduseid meie õiguskord ei tunne.
Vasta