Tulemüür

ehituslubadega jms seonduv
küttekolle
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 18 Sept 2014, 19:55
On tänatud: 1 kord

Tulemüür

Lugemata postitus Postitas küttekolle »

Maja ehitusprojektis on ette nähtud tulemüür maja ühe külje juurde, kuna naaberkrundi hoone asus liiga lähedal.

Teisel maja küljel on teise naabri hoone ca 5m kaugusel ja seal ei olnud nõutud tulemüüri, ainult tuulekastide värvimise nõue tulepüsiva värviga 2007a kui ehitusprojekt on kinnitatud.

Sellelt poolelt, kuhu oli tulemüüri nõutud on naaber otsustanud hoone maha lammutada. Sellega seoses saan eemaldada tulemüüri projektist.

Küsimus nüüd siis teise poole naabri maja, kus on majade vaheline vahe ca 5m, kas nüüd kasutusloa saamiseks võib hakata päästeamet tolle poole kohta nurisema ja nõudma nüüd sinna tulemüüri?

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Tulemüür

Lugemata postitus Postitas aero »

Ehitusloa saamiseks pidi su projekt olema Päästeametiga kooskõlastatud. Ei ole loogiline, et kasutusloa saamisel mingeid uusi nõudmisi hakatakse seadma. Kasutusloa teemal olen hetkel veel teoreetik.

küttekolle
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 18 Sept 2014, 19:55
On tänatud: 1 kord

Re: Tulemüür

Lugemata postitus Postitas küttekolle »

Nonii, sai nüüd päästeametiga veel arutatud ja nüüd ongi nii, et esitati uued nõudmised sellele maja teisele poolele. Uus nõudmine on, et kuna naabri hoone on liiga lähedal, siis tuleb ehitada tuulekast nö tulepüsivamaks. Hetkel sai räägitud, et tuleb paigaldada tuulekasti tsementkiudplaat ja sarikad millele tuulekasti lauad kinnituvad tuleb töödelda tuldtõkestava värviga. Pm on nii, et see asendiplaan, mis päästeameti poolt esialgu on kinnitatud, seal ei olnud kujutatud naabri lähedal asuvat hoonet. Ok, no mis seal ikka teeb siis ära kevadel aga natukene veel mõtleks kas on mingeid lihtsamaid viise, kuidas seda tulepüsivust seal saavutada.

vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1429
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Tulemüür

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Projektis mingi muudatuse sisse viimine tekitab enamasti vajaduse veel midagi muuta, mõnikord loob lausa muudatuste ahela.
Näiteks, kui tegemist on katuslaega, siis üldreeglina läbi tuulekasti pilude peab toimuma katuslae tuulutus. Asendades lauad + pilud tiheda plaadiga, läheks katuslagi varsti mädanema.

Vasta