Lae kõrgus.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
TRIPPLE
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mai 2016, 08:50

Lae kõrgus.

Lugemata postitus Postitas TRIPPLE »

Tere, sooviks natukene nõu. Nimelt sai elutoa kipslae ehitust alustatud ja sai vist sai lagi natukene liiga madalale toodud ja ümber tegemine võtaks jälle aega.
Hetkel lae kõrgus 2300mm ja ise olen 180cm pikk, seega suudan sõrme otstega lage puududata. Kas arvate, et oleks mõistlik ringi teha ja võib hakata häirima tulevikus.
Küsin puhtalt teiste arvamust.
Teine probleem on selles, et kuidas ära siduda 250mm pikkused kipsi servad, mis tulevad ümber toa koos led ribadega ja ei ole karkassiga tõestatud, lisan pildi, et natukene aimu oleks lahendusest. Mainin ära, et see minu esimene projekt.

Aitäh.
Manused
Screenshot_20210519_142840_com.vanced.android.youtube.jpg
IMG_20210518_175206.jpg
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Lae kõrgus.

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

1) 2300 on ikka madal küll, kuigi mahub veel _erandkorras_ nõuetesse:
§ 2. Nõuded eluruumi mõõtmetele ja pinnale
(1) Üldjuhul peab eluruumi iga elu-, töö- ja magamistoa:
1) pind olema vähemalt 8 m²;
2) laius (vastasseinte vaheline kaugus) olema vähemalt 2,4 m;
3) kõrgus olema vähemalt 2,5 m, ühe korteriga elamu puhul vähemalt 2,3 m.

Ise teeks kindlasti kõrgema.

2) aru ma ei saa, mis kasside ringrada see olema peaks? Mis mõte sellel 25 cm riiulil seal taga on, keegi niikuinii ei näe ju. Kui jube vajadus on, siis minimaalselt topeltkips, parem kui vähemalt pooles ulatuses oleks ikkagi karkass pikendatud. Kuidas sa selle kipsplaadi ääre kavatsed ära viimistleda muidu?
TRIPPLE
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mai 2016, 08:50

Re: Lae kõrgus.

Lugemata postitus Postitas TRIPPLE »

Tere, selle riiuli külge peaks tulema veel 1x renn ja kips peale, et jääks nagu pildil. Kogu lagi on 20cm kitsam kui tuba ise, et jääb näha küll, aga võin eksida, aga kardan, et murdub ära kui kuidagi ära ei seo.
Või siis natukene seda üle olevat kipsi osa lühendada, sest praegu on arvestatud, et 3000mm kipsi lõikama ei peaks. Aga tundub, et võtan sinu antud nõu kuulda ja liigutan 10cm ülesse poole, enne, kui alumist kipsi paigaldama hakkan.
Manused
Screenshot_20210519_210253_com.vanced.android.youtube.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lae kõrgus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

TRIPPLE kirjutas: 19 Mai 2021, 19:10 ... kipsi servad, mis tulevad ümber toa koos led ribadega ...
Teades, kuidas ja mida näitavad välja piki lage valgustavad led ribad, siis ma kohe üldse ei kadesta maalrit, kes peab hakkama seda lage viimistlema. Absoluutselt iga väiksemgi ebatasasus võimendub.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
TRIPPLE
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mai 2016, 08:50

Re: Lae kõrgus.

Lugemata postitus Postitas TRIPPLE »

Urmas kirjutas: 19 Mai 2021, 21:30
TRIPPLE kirjutas: 19 Mai 2021, 19:10 ... kipsi servad, mis tulevad ümber toa koos led ribadega ...
Teades, kuidas ja mida näitavad välja piki lage valgustavad led ribad, siis ma kohe üldse ei kadesta maalrit, kes peab hakkama seda lage viimistlema. Absoluutselt iga väiksemgi ebatasasus võimendub.
Maalri seisukohalt ma tõesti mõelnud ei ole, ise arvan, et maaler kes seinad ära krohvis mul ja ise nö karbi laseri järgi täisnurkselt ehitasin, siis ei tohiks probleeme olla, aga siseviimistlejaga vaidlema ei hakka.
Vasta