Maja ehitushind.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

jaguar3 kirjutas: 01 Mai 2021, 20:40 Jaguar3 lootis siit leida vastuseid ala ma olen teinud seda ja toda ja mul läks nii palju. Aga mina tegin sedasi ja läks nii palju, sõbral aga see osa oli teistmoodi ja läks nii palju.
Ja niimoodi reaalseid ehitisi analüüsides jõuakski Jaguar3 oma soovitud arvudeni välja.
Paraku tavaline asi on foorumites, keegi teeb pika teema, uurib ja puurib ja kui ükskord ära teeb ongi mees kadunud foorumist. No feedback. Tohutult on teemasid ilma vastusteta. Aga teemaalgataja ju kindlasti leidis lahenduse ja tegi ära. Ja teistele ei jaganudki.
Üks blogi oli kuskil netis kus naisterahvas pidas raamatupidamist majaehitusest. Seal on selgesti märgitud üksikasjalikult materjal ja töö, eraldi mis ise tehti mis lasti teha. Muidugi need hinnad seal on juba ajalugu, aga enam-vähem annab ikka aimu mis kui palju maksma läks. 2015 aasta oli siis kui ma ei eksi.
OK
Eelmine aasta projekteerisin tuttavale eramu elamispinnaga ~180m2 + terrassid + rõdud + varjualused
Tean et selle ehitusmaksumus tuli ~ 300 000
Siin sees on vaid eramu - täisvalmis - köögimööbel koos tehnikaga + sisseehitatud mööbel
Puuduvad teed, platsid, haljastus jms

Mida Sa selle teadmisega peale hakkad teadmata mis konstruktsioonilahendused seal on, millised on piirdetarindid, mis on siseviimistlus, mis on välisviimistlus, mis on santehnika, mis on avatäited, mis on küte, mis on vent , milline oli töövõtu vorm jne, jne?

Kuidas see Sind aitab?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 02 Mai 2021, 00:24 Mida Sa selle teadmisega peale hakkad teadmata mis konstruktsioonilahendused seal on, millised on piirdetarindid, mis on siseviimistlus, mis on välisviimistlus, mis on santehnika, mis on avatäited, mis on küte, mis on vent , milline oli töövõtu vorm jne, jne?
Asukohta teadmata ja eeldades, et krundi hind ei ole selle toodud hinna sees, võib ütleda, et ise planeerides/eehitades ja aegajalt abilisi palgates saab sellise 900€m2 - 1000€m2 hakkama ja ei pea kasutama kõige halvemaid materjale ja rottimiseks (teha fibost, profiilplekist jne) oleks veel võimalusi maa ja ilm. Kindlasti ei jõua valmis nelja kuuga ja lõpus pole vahet kas ehitasid katust, keldrit või treppi.

Krundi hinna ka sinna sisse paned, siis oleneb asukohast. Kui see ~300000 oli koos krundiga, siis suht reaalne hind, kui ei, siis elu ongi raske.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10832
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 01 Mai 2021, 21:31 Sama informatiivne on ka küsimus, et "kui palju maksab 0,5L õlut?", millest saab küllalt pikalt arutada.
(Ise olen isegi 18eur õlleklaas joonud aga palju pudel hetkel poes maksab ma ei tea.)
:hello:
Maja hinnaga on täpselt sama jama, et hind on väga variaeeruv ja sõltub liiga paljudest asjaoludest. Teed ise maltoosast, saad 50(?) sendiga pudeli kätte, ise poodi minnes saad 0,5l kätte 1-3 euroni, aga sõltuvalt restoranist, kus sind teenindatakse, võib 0,5l kann maksta 2,5-... euroni. Tallinnas, Raekoja platsi kohvikute-restoranide välialal ei ole olnud ka 8€ kannu eest mingi utoopia. 16X hinnavahe!
Kui jaguar3 suudab palgata oma juurdeehituse tegemisele mõned Ukrainla või Moldova illegaalid, saab üpris palju raha kokku hoida. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 426
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas elektron »

Aga tee oma ehitus etappide kaupa. Võibolla kopamees kes keldri ära kaevaks elab väga lähedal ja teeb sul kaevetööd nädalavahetusega nö "mustalt" ära. Edasi saad juba ise varieerida, mida sa ise oskad/jõuad/viitsid teha ja mida võiks lasta mõnel firmal teha. Kui raha otsa saab tõmbad kile peale. Mul töökaaslane ehitas endale väga moodsa töökoja täpselt nii.
Kohe paugust sa terviku hinda ei tea tõesti, aga plussiks on see, et sa tead üsna täpselt kui palju sul mingi järgmine etapp maksma läheb.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui see ~300000 oli koos krundiga, siis suht reaalne hind, kui ei, siis elu ongi raske.
Ei ole krundiga
Siin sees pole ühtegi kulu mis on tehtud enne majaehitust (projektid, liitumised, planeering jms)
Ja on täiesti reaalne - ei ole mõtet kommenteerida hinda (odav / kallis / paras) kui ei tea millest see koosneb
Kuid siinjuures ei väida ma, et mõnda teist maja ei ole võimalik tublisti odavamalt ehitada...
Inimeste soovid / võimalused ongi erinevad...
Viimati muutis xxx111, 02 Mai 2021, 10:35, muudetud 1 kord kokku.
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas dmax »

Ehitasin 2016-19 a. 140 m2 maja. Uurisin ka sel ajal palju maksab ja siis õeldi keskmiseks m2 hinnaks 1200 m2. Ja nii läkski.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kv.ee on piirkonna tehingute statistika väljas. Saab piirkonna keksmise m2 ostuhinna teada. Siit saadki võrrelda, et vend kes tegi piirkonnas kus keskmine realiseerimiahind on 1700 eur/m2 koos kinnistuga, hoone eraldi ostetud kinnistule sama tasemega oli ilmselgelt keskmisest oma kulutustelt pea poole võrra üle. Keelatud ei ole, aga ise selliseid trumpe välja ei saa käia.

Kui võta selline harju keskmist teeniv pere 2x 1200 neto , 2 last ja koer, siis ilma muude kohustusteta on nende laenulagi seal 170k juures. Kui on lisaks autoliisingud, väikelaenud vms, siis seal 120k juures on max laenuvõime. Võid järeldada, et sellised inimesed ei ehita 300k maksvat 180m2 hoonet. Mis ilmselt jääks ka ise ehitades ja puhtalt laenuga finantseerides neile kättesaamatuks. Kui ise midagi teha ei oska, siis jääb kõik kättesaamatuks.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Müügitehingu hind ja ehitushind ei pruugi üldse olla samad asjad
Eelpool nimetatud eramu omanik teadvustab endale selgelt, et müügil ta ei saaks ehitushinda - see pole ka oluline
Samamoodi teadvustan mina endale, et oma maja ehitushinda ma müügil ei saaks - ning ka see pole oluline ja ei puutu asjasse
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Aga veider, uued majad maksavad kohati vähem kui nullist ehitada lasta. Kas siis arendajad maksavad ise peale? Või on lihtsalt mõned uued majad ehitatud niivõrd halvasti ja odavalt, et suudab odavalt müüa ja veel kasumisse jääda?
Tuleb ukrainlased ehitama võtta, majutada 10 matsi ühte tuppa ja maksta mustalt. Ja las võtavad kodumaalt ehitusmaterjali kaasa.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

jaguar3 kirjutas: 07 Mai 2021, 03:57 Aga veider, uued majad maksavad kohati vähem kui nullist ehitada lasta. Kas siis arendajad maksavad ise peale? Või on lihtsalt mõned uued majad ehitatud niivõrd halvasti ja odavalt, et suudab odavalt müüa ja veel kasumisse jääda?
Ei ole kindel, 60m2 korter Tallinna uusehitises kallim, kui maja ise ehitada.

Arendaja on spekulant, nii mõnigi ots lastakse maasse, et plussi jääda, vahendeid ei valita. Materjal valitakse alati odavaim :) midagi kellelegi ei kingita. Kvaliteedis tuleb eraldi veenduda,mis sulle odav see teisele kallis ja vastupidi, garantii eraldi kokku leppida.
jaguar3 kirjutas: 07 Mai 2021, 03:57 Tuleb ukrainlased ehitama võtta, majutada 10 matsi ühte tuppa ja maksta mustalt. Ja las võtavad kodumaalt ehitusmaterjali kaasa.
Nii tehaksegi, vähemalt Tallinnas sõidavad poolakad, ukrainlased jne redel autokatusel eramajade vahel, kõike tehakse ja kui kõrval passid, siis ka kvaliteetselt 10x odavamalt, kui kohalik üldse vaevub kohale tulema.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mis ajast peale ehitustööde kvaliteet töö tegija rahvusest sõltub?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas aero »

Lühiduse mõttes viidatakse rahvusele aga mõeldakse kultuuriruumi, südametunnistuse olemasolu jm sellist värki. Seleta nagu lapsele 8).
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas mõte »

jaguar3 kirjutas: 07 Mai 2021, 03:57 Aga veider, uued majad maksavad kohati vähem kui nullist ehitada lasta. Kas siis arendajad maksavad ise peale? Või on lihtsalt mõned uued majad ehitatud niivõrd halvasti ja odavalt, et suudab odavalt müüa ja veel kasumisse jääda?
Tuleb ukrainlased ehitama võtta, majutada 10 matsi ühte tuppa ja maksta mustalt. Ja las võtavad kodumaalt ehitusmaterjali kaasa.
Kui vaadata neid arendajate maju siis osade valem on selline: EPSi peal ühekihiline plaatvundament, mille sees on põrandakütte torud. Vundamendi pale püstiatakse ühekordne tüüp projektiga elementmaja. Majale pannakse ette miinimum nõuetega aknad ja uksed. Küttesüsteem õhk-vesi pumba peal. ei mingeid tulekoldeid jne. Ning ilus siseviimistlus mis jätab hea mulje.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 07 Mai 2021, 14:09 Mis ajast peale ehitustööde kvaliteet töö tegija rahvusest sõltub?
Mõtlesin võõrtööjõudu mitte rahvust. Kvalireet sõltub järelvalvest.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Eks ma ikka sain aru ka mida öeldi...
Mida aga ei mõista on see, et kust tuleb arvamus, et võõrtööjõud teeb ebakvaliteetsemat tööd?
Aga las ta olla, eks kõigil oma arvamus...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10832
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tabarabarap kirjutas: 07 Mai 2021, 21:47 Mõtlesin võõrtööjõudu mitte rahvust. Kvalireet sõltub järelvalvest.
Olen korduvalt väljamaal käinud ühte konkreetset dekoratiivkrohvi tegemas ja nende jaoks oli määrav töö hind. Kui oleksin kvaliteedi osas ennast lõdvaks lasknud, ega vist poleks suunatud tööpakkumist tehtud. Näiteks pakuti Berliinis teha dekoratiivkrohviga ainult ühte sisetreppi, millel oli ca 25 astet ja krohvida nii alt kui pealtpoolt. Mida saab olla mul minu jaoks õiglase hinna vastu? Mitte midagi, autole hääled sisse ja minek. ;) Eks ukrainlastel ole sama asi, kuid iseasi on, et kui kauaks. Kui lubatakse, siis avastavad nad ka ülejäänud EL ja meie kandis tekib ehitusvaldkonnas tööjõu puudus. Oodake natuke aega ja varsti on meie tööturg täis "kitsa silmaringiga" * lühemat kasvu homo sapiens esindajaid. Mõne aasta pärast ei korja meie mail maasikaid mitte ukrainlased, vaid Kagu-Aasia päritolu "kitsa silmaringiga" inimesed.

* Väljend "kitsas silmaring" on inimese silmade kuju iseloomustamiseks, et mitte öelda ebapoliitkorrektselt "pilu".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Test92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021, 09:39

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Test92 »

Huvitav, need majad mis KV's visuaalselt ilusad on, hakkavad ikka nii 2000+. Alla selle ikka on kasutatud kõige odavamat parketti jne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10832
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Test92 kirjutas: 27 Aug 2021, 11:52 Huvitav, need majad mis KV's visuaalselt ilusad on, hakkavad ikka nii 2000+. Alla selle ikka on kasutatud kõige odavamat parketti jne.
Aga kuidas lahendada seda "odavuse" probleemi kui näiteks täpselt sama tootja sama parketi meie Bauhofis ja Läti Depos müüdava hinnavahe 1,5-2x? Ostan Läti Depost ja kohe on sitt kaup? Ma tean millest ma räägin. ;) Näiteks selle nn laudparketi hind Lätis oli 11€/m2 vs 17€/m2 meie kaubandusvõrgus. On vist väike vahe. Miks sa arvad, et vahepeal ei käinud firmad oma kaupa Lätist toomas kui isegi lätlaste tavalise kliendikaardiga hind tuli soodsam kui meie kaupmeeste poolt pakutav supersoodustus? Rääkimata firma nimel kauplemisest ja kokkuhoiust. Kui eelnev kodutöö on tehtud, siis olen paar korda nii mõnegi kohaliku kaupmehe pikalt saatnud ja välismaalt tellinud sama asja tunduvalt soodsamalt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Test92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021, 09:39

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Test92 »

Urmas kirjutas: 27 Aug 2021, 15:06
Test92 kirjutas: 27 Aug 2021, 11:52 Huvitav, need majad mis KV's visuaalselt ilusad on, hakkavad ikka nii 2000+. Alla selle ikka on kasutatud kõige odavamat parketti jne.
Aga kuidas lahendada seda "odavuse" probleemi kui näiteks täpselt sama tootja sama parketi meie Bauhofis ja Läti Depos müüdava hinnavahe 1,5-2x? Ostan Läti Depost ja kohe on sitt kaup? Ma tean millest ma räägin. ;) Näiteks selle nn laudparketi hind Lätis oli 11€/m2 vs 17€/m2 meie kaubandusvõrgus. On vist väike vahe. Miks sa arvad, et vahepeal ei käinud firmad oma kaupa Lätist toomas kui isegi lätlaste tavalise kliendikaardiga hind tuli soodsam kui meie kaupmeeste poolt pakutav supersoodustus? Rääkimata firma nimel kauplemisest ja kokkuhoiust. Kui eelnev kodutöö on tehtud, siis olen paar korda nii mõnegi kohaliku kaupmehe pikalt saatnud ja välismaalt tellinud sama asja tunduvalt soodsamalt.
Mul ei ole depoo vastu midagi, kui sealt saab sama kvaliteediga kaupa odavamalt, või samaväärse või sama.

Täpsustan enda mõtet siis, võtsin siis KV'st kaks maja, ühe m2 hind ~1300 ja teine ~2000.

Lihtsalt ma pole leidnud odavama ruutmeetri hinnaga samaväärset parketti, vähemalt visuaalselt on kallimatel ilusam. Võib olla lihtsalt petetakse mind kui amatööri ära ja nende kahe parketi hind ja kvaliteet on sama.
Ekraanipilt 2021-08-27 16-45-42.png
Ekraanipilt 2021-08-27 16-45-42.png (112.48 KiB) Vaadatud 2036 korda
Ekraanipilt 2021-08-27 16-45-30.png
Ekraanipilt 2021-08-27 16-45-30.png (144.99 KiB) Vaadatud 2036 korda
Alumine tundub minu jaoks kvaliteetsem.
Medved
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Aug 2021, 16:54

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Medved »

Mina küsiks - kui krunt on olemas (kuskil 150k väärt preagusel turul) ja sularaha 250k, siis kas selle eest 4 magamistoaga maja saab ehitama hakata või üldse ei saa? Pangale võlgu ei ole plaanis jääda. Teen raha juurde kui vaja hiljem.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 426
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas elektron »

Medved kirjutas: 28 Aug 2021, 16:57 Mina küsiks - kui krunt on olemas (kuskil 150k väärt preagusel turul) ja sularaha 250k, siis kas selle eest 4 magamistoaga maja saab ehitama hakata või üldse ei saa? Pangale võlgu ei ole plaanis jääda. Teen raha juurde kui vaja hiljem.
Ei saa.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

elektron kirjutas: 28 Aug 2021, 18:40
Medved kirjutas: 28 Aug 2021, 16:57 Mina küsiks - kui krunt on olemas (kuskil 150k väärt preagusel turul) ja sularaha 250k, siis kas selle eest 4 magamistoaga maja saab ehitama hakata või üldse ei saa? Pangale võlgu ei ole plaanis jääda. Teen raha juurde kui vaja hiljem.
Ei saa.
100K 4 magamistoaga kaasaegne eramu - EI, EI saa mingil juhul
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 426
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas elektron »

xxx111 kirjutas: 28 Aug 2021, 19:49 100K 4 magamistoaga kaasaegne eramu - EI, EI saa mingil juhul
Seda minagi, et saab.
Inimesel on 250 kilo sulas lauasahtlis ja siis tuleb ehitusfoorumisse uurima, et kas saab maja ehitada? Kindlasti mängib ka väga olulist rolli, et krundi turuhind on 150 000 (hea kui oleks ka sulas ostetud).
Medved
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Aug 2021, 16:54

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Medved »

elektron kirjutas: 28 Aug 2021, 21:56
xxx111 kirjutas: 28 Aug 2021, 19:49 100K 4 magamistoaga kaasaegne eramu - EI, EI saa mingil juhul
Seda minagi, et saab.
Inimesel on 250 kilo sulas lauasahtlis ja siis tuleb ehitusfoorumisse uurima, et kas saab maja ehitada? Kindlasti mängib ka väga olulist rolli, et krundi turuhind on 150 000 (hea kui oleks ka sulas ostetud).
Ja, krundi ostsin sulas ära juba, sellega klaar.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10832
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Medved kirjutas: 28 Aug 2021, 16:57 Mina küsiks - kui krunt on olemas (kuskil 150k väärt preagusel turul) ja sularaha 250k, siis kas selle eest 4 magamistoaga maja saab ehitama hakata või üldse ei saa?
Miks sa selle krundi ostsid kui krundi eest makstud raha + sula 250 000€ eest oleks saanud osta juba valmis maja? Ja mitte just väga sita kvaliteediga. :scratch:
Ei tea miks, aga meelde tuli üks väike OT selle sajandi algusest kui veel töötasin firma alluvuses. Viimistlesime Tallinna kesklinnas ühe uusehitise 8-korruselise maja 7-ndal korrusel asuvat 3-toalist korterit, kus mälu järgi m2-d ca 80. Suhtelist äsja sotsialimi küüsist vabanenuna "ebaterve uudishimulik" ja suhtlemisaldis nagu olin, sain teada selle korteri hinna. 1 miljon eeku millegiga. Vaatasin korteriomanikule otsa ja ütlesin, et selle raha eest oleks privaatses kohas, 20 km Tallinnast saanud ta ehitada endale ühe suure(2-kordse) ja ühe väikse(1-kordse) maja ja ülejäänud raha saanuks vähemalt 15 aastat kulutada kütusele sõiduks oma kodukohast Tallinna tööle ja tagasi. 20km Tallinnast linnapiirini on 15 minutit autosõitu. Ta ei nõustunud minu loogikaga, aga noh, see oli tema asi. ;)
Muidugi, teema uuesti püstitaja, Medvend, ei ole veel avaldanud sellist saladust, et kui suured peaksid need 4 tuba olema. Kui arvestada eluruumidele miinimum m2-d, siis kokkuhoidlikult ehitades saab 250 000€ omale maja küll. Ökoprojekte on netiavarustes saadaval hulgim, vali ainult välja endale sobiv, ukrainlased või juba vaikselt siiamaile imbuma hakanud Venemaa lõunapoolsemate osade rahvuste esindajad ehitama, maksmine sulas ja vaata et raha jääb veel ülegi. ;) Iseasi on see, kui mõtekas on miinimumnõuetele vastava maja ehitamine. Miinimumnõuded on kirjas siin https://www.riigiteataja.ee/akt/103072015034
Viimati muutis Urmas, 28 Aug 2021, 22:58, muudetud 2 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta