Maja ehitushind.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas skeemid on enda tehtud?
Ning sellega seonduv lisaküsimus - kuidas on mõeldud kandeskeem kui korruste lõikes pole seinad kohakuti?
Mitte, et nii ei saaks aga on väga ebaratsionaalne...
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 23:06 Kas skeemid on enda tehtud?
Ning sellega seonduv lisaküsimus - kuidas on mõeldud kandeskeem kui korruste lõikes pole seinad kohakuti?
Mitte, et nii ei saaks aga on väga ebaratsionaalne...
Enda tehtud on skeemid, tegemist on esialgse eskiisiga kuidas mina (kes ei ole ehitusinsenör) planeeringut näen. Mõtled sa muidu esimese ja teise korruse seinasid? Sest keldri ja esimese korruse seinad on kohakuti (v.a. wc), aga seal keldris niikuinii vaja mõelda miskit lisatugesid/lisaseinasid katlaruumis, sest autoga vaja ka et kannataks peale sõita.
Katusekorruse seinad...seda veel mõtleb koos projekteerijaga, katusekorruse planeering on kiiruga umbkaudne tehtud, seda peab kindlasti veel ümber tegema, sest sealne ruumi ärakasutus sellisel kujul on niikuinii ebaratsionaalne. Ja kas katusekorrusel on üldse vaja et seinad kohakuti oleksid? Kerged seinad, miskit ei kanna, katus püsib ilma nendetagi üleval. Kuigi ka seal mõned seinad klapivad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Vabandan - minu viga - ei süvenenud piisavalt / ainult ülevaatlik pilk...
Ja viga tulenes sellest, et eeldasin, et skeemil on kelder ja 1K kujutatud nö täpselt üksteise kohal
Nüüd kui mõõte vaatasin siis sain aru kuidas on mõeldud
Harjunud jooniseid ühtmoodi tegema / lugema
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Aga teema algusesse tagasi, hind. Mina olen oma peas seda asja kalkuleerinud järgmiselt: juurdeehitus ise ju ei ole väga suur, 7x13m, sisepindalaga u. 85m2, millest 30m2 on garaaz. Eluruume vastavalt siis 55-60m2. Ok, võtame need ruudud selle krõbeda hinnaga (kuigi garaazi hind mitte kuidagi ei saa olla samaväärne eluruumidega, seal ju ainult seinad koos välisviimistlusega). Aga olgu sellega, arvutame ikka sama hinnaga.
Edasi, plus kelder. Ok, see on kallis tükk, aga samas keldri hinna sisse kuulub juba vundamendi hind, ja see peaks omakorda viima ka need eelmised rehkendused tõrtsu odavamaks. Aga las ta jääda.
No ja mis meil jäi? Vanale osale (50m2) katus peale ja kahe seina välisviimistlus. Kõik.
Ah jaa, katusekorruse eluruumideks tegemine + saun. No sellega on mul aega vaikselt nokitseda, peaasi et kõik katuse all oleks, väljast valmis ja sees esimesel korrusel elamistingimused loodud.
Selliselt kalkuleerides tuleb täiesti vastuvõetav summa.
Ehk siis kokku: 85m2 uue maja võtmed kätte hind + kelder + natuke vana osaga tegelemist. Kõik. Parandage kui viga kuskil sees arvutuses.
Kui neid kes siin pakuvad 450 000 kuulata, peab miljardär olema (miljonär vist ei raatsiks pool ära anda ühe täitsa tavalise maja eest). Lihtsam oleks siis olemasolev onn hoopis maha müüa ja kogu summa eest saab KV-st ükskõik millise häärberi välja valida (no v.a. Sõnajalgade omad muidugi). Lossegi leiab odavamalt olen näinud. Siin on üldse kuidagi pessimistlik rahvas koos, kõik on kallis ja võimatu ja mõtetu. Või on ehitusärikad järsku kõik? Siis on ju selge kust juured kasvavad. Teine variant on tugitoolisportlased. Nemad ka ei seedi et teised teevad.
Mäletan, basseini plaanisin ehitada. Nõuandjad siin pakkusid ka mingi 25k. 5,5-ga sain tehtud, lasin teha õigemini, ise tegin ainult elektrit, pumbajaama ja terrass ümber. (pidin ma seda siia lõppu kirjutama, nüüd tuleb 5 lehekülge teemavälist jahu).
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 516
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

T25 kirjutas: 30 Apr 2021, 11:26 Iseehitamine on tore, aga põhitöö kõrvalt maja nullist püsti panek ei tundu reaalne. Oleneb muidugi tööst, kui on võimalik töö juurest ära "hiilida" ja kodukontorit teha, siis ehk on võimalik.
Tule vaata, kuidas töö kõrvalt olen maja ÜKSI(+naine) :D ehitanud.!! Ja me ei ole ainukesed.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui neid kes siin pakuvad 450 000 kuulata...
Minu kommentaar käis selle kohta, et 300m2 maja 450 000 hind pole absurd...

Aga Sinule rahustuseks - Sa ei pea kedagi kuulama - võid teha täpselt nii nagu soovid
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 925
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas T25 »

kaimagk kirjutas: 01 Mai 2021, 09:51
T25 kirjutas: 30 Apr 2021, 11:26 Iseehitamine on tore, aga põhitöö kõrvalt maja nullist püsti panek ei tundu reaalne. Oleneb muidugi tööst, kui on võimalik töö juurest ära "hiilida" ja kodukontorit teha, siis ehk on võimalik.
Tule vaata, kuidas töö kõrvalt olen maja ÜKSI(+naine) :D ehitanud.!! Ja me ei ole ainukesed.
Kaua läks?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Müts maha meeste / naiste ees kes põhitöö kõrvalt ise endale maja ehitavad
Endal sellist püsivust / pealehakkamist pole - laiskus vist asja nimi
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 925
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Omadest kogemustes, kes ma nokitsen 6 m2 kallal juba 3ndat aastat, võtan ka mütsi maha.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

kaimagk kirjutas: 01 Mai 2021, 09:51
T25 kirjutas: 30 Apr 2021, 11:26 Iseehitamine on tore, aga põhitöö kõrvalt maja nullist püsti panek ei tundu reaalne. Oleneb muidugi tööst, kui on võimalik töö juurest ära "hiilida" ja kodukontorit teha, siis ehk on võimalik.
Tule vaata, kuidas töö kõrvalt olen maja ÜKSI(+naine) :D ehitanud.!! Ja me ei ole ainukesed.
Mul ka tuttav alustas ise tegema 2004a. Võttis laenu, hakkas ehitama. Sai valmis maja väljast. Laenurahad said otsa, arvas et palgast teeb tasapisi edasi, aega ju on ja tahtmist. Varsti 20a möödas, on küll nokitsend aga pole selle ajaga eriti väga kaugele jõudnud, sai küll valmis küttesüsteemi, ühe toa, vannitoa ja köögi. Elabki selles ühes toas suures majas. Räägib et palgast eriti ei ehita, oleks teadnud oleks kohe rohkem laenu võtnud ja korraga valmis teind (või siis kohe poole väiksema ehitand). Nüüd on hilja, juurde laenu enam ei saa, vanus peal. Üle poole maja seisab tühjana ilma siseviimistluseta (pool alumist korrust ja terve ülemine). Aga kaugelt vaatad suur ja uhke maja, naabrid kadedad.
Sellepärast ma siin nii pingsalt kogu projekti maksumusele üritangi jaole saada. Ei taha nagu poolikuks jätta (kui siis hästi natukene), sest ei taha elu lõpuni majja investeerida ja elu elamata jätta (üks äärmus), või siis mõtetuid tuhje viimistlemata ruume omada (teine äärmus).
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

xxx111 kirjutas: 01 Mai 2021, 10:27
Kui neid kes siin pakuvad 450 000 kuulata...
Minu kommentaar käis selle kohta, et 300m2 maja 450 000 hind pole absurd...

Aga Sinule rahustuseks - Sa ei pea kedagi kuulama - võid teha täpselt nii nagu soovid
Ma saan aru kui nullist ehitada ja kõik uhketeks eluruumideks.
Aga kuidas sa seletad näiteks keldriruumid 1500€/ruut? Kuidas seletada garaaz 1500€/ruut? Katlaruum? Igasugu panipaigad? Saun? Olemasolevad ruumid?
Ei saa see kõik maksta nii palju.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 09:08 3. Mul ON ODAVAM tegeleda samal ajal enda tööga (ja maksta palka) kui meister tegeleb oma tööga
xxx111, jutt käib ikka vabast ajast. Sinu vabal ajal ei maksa kodus diivanil dekoratsiooniks olles mitte keegi sentigi. Vähemalt mulle küll ei maksta. ;) Seega ma ei tea oma vabal ajal oma tarbeks/vajadusteks tehtava töö tunnihinda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jaguar3 kirjutas: 01 Mai 2021, 17:30 Aga kuidas sa seletad näiteks keldriruumid 1500€/ruut? Kuidas seletada garaaz 1500€/ruut? Katlaruum? Igasugu panipaigad? Saun? Olemasolevad ruumid?
Ei saa see kõik maksta nii palju.
Kui sa pakutakse kogu kupatuse tegemist, siis keskmine võib isegi tulla. Vannitoa puhul kallim, kelder odavam jne.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

jaguar3 kirjutas: 01 Mai 2021, 17:30
Aga kuidas sa seletad näiteks keldriruumid 1500€/ruut? Kuidas seletada garaaz 1500€/ruut? Katlaruum? Igasugu panipaigad? Saun? Olemasolevad ruumid?
Ei saa see kõik maksta nii palju.
Tee siis ainult keldriruumid. Joonesta, eelarvesta materjalid ja võta töökspakkumised saad jagada läbi m2 arvuga. Seda hinda teada saada ongi reaalselt raske. Tuleb suhelda paljudega ja juba ette teada et 99% on mõttetu ajaraisk ja jutule ei saa.

Joonistega ka, kui sul on olemas projekt ja eriosade projektid saad vähemalt materjalikulu eelarvestada ja selle pealt juba näed kas tehtud pakkumised on lihtsalt koorimiseks või ka alapakutud jne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tabarabarap kirjutas: 01 Mai 2021, 17:45 Joonistega ka, kui sul on olemas projekt ja eriosade projektid saad vähemalt materjalikulu eelarvestada ja selle pealt juba näed kas tehtud pakkumised on lihtsalt koorimiseks või ka alapakutud jne.
Aga jaguar3-l projekti ju ei ole, ta tahab saada umbkaudseid pakkumisi oma peas olevale"projektile". Loe uuesti tema esimest postitust.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 01 Mai 2021, 17:31
xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 09:08 3. Mul ON ODAVAM tegeleda samal ajal enda tööga (ja maksta palka) kui meister tegeleb oma tööga
xxx111, jutt käib ikka vabast ajast. Sinu vabal ajal ei maksa kodus diivanil dekoratsiooniks olles mitte keegi sentigi. Vähemalt mulle küll ei maksta. ;) Seega ma ei tea oma vabal ajal oma tarbeks/vajadusteks tehtava töö tunnihinda.
Kui sa istud kodus diivanil siis Sa ei ehita ja polegi midagi võrrelda
Kui Sa endale ehitad siis sel samal ajal võid tegeleda ka alternatiiviga so teha nt oma erialast tööd ja konkreetselt teenida raha
Ja siin on võrdlus absoluutselt kohane / rahaliselt täiesti võrreldav
Veelkord - mul ei tuleks kunagi pähe finantsarvutuste tegemisel selline asi välja jätta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 01 Mai 2021, 18:40 Veelkord - mul ei tuleks kunagi pähe finantsarvutuste tegemisel selline asi välja jätta
Kunagi vaidlesin samal teemal oma metsast küttepuude tegemisega, et palju siis ikkagi rm hind on? Kas arvestada reaalseid kulutusi või koos minu tunnihinnaga? Kõikse hullem on see, et metsa tegin puhkepäevadel, mitte tööajast aga puhkepäevadel ma jälle tööl ei käinud ehk sissetulek suur ja ovaalne 0. Kui oleks saanud puhkepäeval töö käia, siis võib olla tõesti oleks valik olnud puud osta ja jätta tormimurd ja metsakuivanud mädanema.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jah - eks ikka oleneb olukorrast / situatsioonist ka
Kui nö vabal ajal alternatiivi teenimiseks pole siis midagi ka arvestada ei ole
Minu töö on selline, et saan teha seda täiesti suvalisel ajal
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Urmas kirjutas: 01 Mai 2021, 18:14Aga jaguar3-l projekti ju ei ole, ta tahab saada umbkaudseid pakkumisi oma peas olevale"projektile". Loe uuesti tema esimest postitust.
ta võib ju need osta ja võib ju need ka osaliselt osta.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pakkuja teeb pakkumise talle esitatud lähteandmete põhjal
Puudulike lähteandmete korral tulebki leppida ka vastava pakkumisega (nt vbl 1000 EUR/m2 aga vbl ka 2000 EUR/m2)
Kui on olemas piisavalt täpsed lähteandmed (PP staadiumis projekt) mille baasilt määrata ehitusmaksumus siis saab ka vastava pakkumise

Ja nii lihtne ongi...
Ja pakkujale pole mitte midagi ette heita...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tabarabarap kirjutas: 01 Mai 2021, 19:06 ta võib ju need osta ja võib ju need ka osaliselt osta.
No ta ju kirjutas, et ei raatsi raha ehituse maksumuse teada saamiseks raha raisata. ;) Kasutaja jaguar3 tahab teada saada täpset ehitusmaksumust ilma projektita.
jaguar3 kirjutas: 29 Apr 2021, 16:58 Kuidas see välja näeb, lähen ideega projekteerija juurde, lasen teha projekti, maksan selle eest pea 10 000 ja siis selgub et sellise asja ehitamine läheb maksma 300 000 näiteks? Kas kohe ei oleks saand sellele jälile?
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Jaguar3 lootis siit leida vastuseid ala ma olen teinud seda ja toda ja mul läks nii palju. Aga mina tegin sedasi ja läks nii palju, sõbral aga see osa oli teistmoodi ja läks nii palju.
Ja niimoodi reaalseid ehitisi analüüsides jõuakski Jaguar3 oma soovitud arvudeni välja.
Paraku tavaline asi on foorumites, keegi teeb pika teema, uurib ja puurib ja kui ükskord ära teeb ongi mees kadunud foorumist. No feedback. Tohutult on teemasid ilma vastusteta. Aga teemaalgataja ju kindlasti leidis lahenduse ja tegi ära. Ja teistele ei jaganudki.
Üks blogi oli kuskil netis kus naisterahvas pidas raamatupidamist majaehitusest. Seal on selgesti märgitud üksikasjalikult materjal ja töö, eraldi mis ise tehti mis lasti teha. Muidugi need hinnad seal on juba ajalugu, aga enam-vähem annab ikka aimu mis kui palju maksma läks. 2015 aasta oli siis kui ma ei eksi.
Viimati muutis jaguar3, 01 Mai 2021, 21:12, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10849
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jaguar3 kirjutas: 01 Mai 2021, 20:40 Tohutult on teemasid ilma vastusteta. Aga teemaalgataja ju kindlasti leidis lahenduse ja tegi ära. Ja teistele ei jaganudki.
Teadmised on need, mis maksavad kõige rohkem. ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4442
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas ping »

Mees, kes ka analoogselt "nööbile mantli" külge ehitas ütles hiljem, et "Kui kohe oleks vana osa tervenisti maha võtnud, siis oleks kiirem ja odavam lõpptulemus olnud".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4442
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Maja ehitushind.

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 01 Mai 2021, 21:10
jaguar3 kirjutas: 01 Mai 2021, 20:40 Tohutult on teemasid ilma vastusteta. Aga teemaalgataja ju kindlasti leidis lahenduse ja tegi ära. Ja teistele ei jaganudki.
Teadmised on need, mis maksavad kõige rohkem. ;)
... Lahenduseks arvatavasti palkas oskaja, kui teadvustas endale küsimust koostades selle küsimuse sisu.

Väga paljude teemade küsimused korduvad aastakümneid ja neid on juba pikalt põhjalikult arutatud ning kui küsija on nii laisk et neid otsida või nii rumal et neist arusaada, siis tahtmatult tekkib tunne, et ega ta "minu" vastusest kah targemaks ei saa.

Sama informatiivne on ka küsimus, et "kui palju maksab 0,5L õlut?", millest saab küllalt pikalt arutada.
(Ise olen isegi 18eur õlleklaas joonud aga palju pudel hetkel poes maksab ma ei tea.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta