kasvuhoone "AEDNIK" 3x6m

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: kasvuhoone "AEDNIK" 3x6m

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Äkki on ka see abiks...

Siin on antud kujutegurid (Lumekoormus-EVS)
Kujutegur tuleb korrutada lumekoormuse väärtusega maapinnal
Eestis olenevalt piirkonnast 1,25...1,75 kN/m2
Seda vt lumekaart...
Viimati muutis xxx111, 12 Apr 2021, 17:58, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: kasvuhoone "AEDNIK" 3x6m

Lugemata postitus Postitas ping »

Hiid kirjutas: 12 Apr 2021, 16:25 no ja kuda neid kasvuhooneid siis ilma roovita toodetakse, kui parimatel on sarikas 650mm sammuga, ja odavaimatel lausa meetrise sammuga. Olgu paksus 4mm või 6mm, kõik on ühesugused.....
Kui suvel lund pole, siis pole ka lumekoormustaluvust müügijutus antud ja kasutusjuhendi järgi peaks odavamatel kasvumaja komplektidel katteplastiku talveks eemaldama.
Kuna olen ühte lumeall kokkukukkunud "plekiribakomplekti" tohterdanud ja omal talvitub kabrio ühestükis kaartega angaaris siis oman ettekujutust talvisest vajadusest.
(Paat on mul põhjamaise autotelgi all, mida nagunii pean lumest perioodiliselt puhastama, siis plastikkaarele jääb lund vähem peale, st. lumi jookseb küll kergemini äärtest maha aga paks lai riba jääb ikka praktiliselt horisontaalsele harjale.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: kasvuhoone "AEDNIK" 3x6m

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...paks lai riba jääb ikka praktiliselt horisontaalsele harjale...
Seda kirjeldab kenasti minu eespool antud materjal...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kasvuhoone "AEDNIK" 3x6m

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 08 Apr 2021, 21:16 Soovitage nüüd miskit alla 500 euri, mis vähe kindlamapealeminek oleks.
3x4 põrandapind piisav. Või siis 2.6x4
Miks sa ise ei tee vähe kindlamapeale minevat? Nagu aru olen saanud, sul pöidlad asuvad käel külgede peal. ;) 6 aastat olin ka ise dilemma ees, et kas osta midagi või teha ise ja veidi müügilolevaid tehase kasvuhooneid vaadates otsustasin ise teha. m2 hinnaks tuli ca 45€/m2 koos sisemiste riiulitega. Kasvuhoone on 18m2. Sügisel tegin aluspostid ja karkassi ning kevadel viskasin kihtplastikuga üle. Kihtplastik on 10mm-ne. Esimene talv oli ja lumine, ka see talv oli lumine ja mõlemad on siiani kahjustusteta üle elanud. Projekti ei ole, tegin alevipoja mõistuse järgi, mingeid eelnevaid tugevusarvutusi ei teinud ja kokkukukkumisohtu ei ole siiani täheldanud. ;)
IMG_3117.JPG
Kusagil siin foorumis peaks olema pilt ka seestpoolt vaatega.
Ainuke, mida pean sel aastal kindlasti ette võtma, on kihtplastiku kinnituskruvide vahetamine. Praegu on kinnitatud vist 30mm pikkuste plekkkatuse kruvidega, kuid peaks vist seintes pikemate vastu vahetama ja katuse omadel mingi liimiga fikseerima, sest kruvid kipuvad puidu(karkass) omapära ja ilmastiku koosmõjul ennast välja keerama.
Automaatõhutusele ei hakanud raha raiskama, kasvuhoone õhutamiseks küüditan suveks maale potentsiaalsed ämma ja äia. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: kasvuhoone "AEDNIK" 3x6m

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tegin omale asjad natuke selgeks ja võitjaks sai see.
Arvan et hinna ja kvaliteedi, ülespanekust rääkimata, suhe on igati paigas.
Soovitan
Pilt
Vasta