Maja karbi ostu ohud

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tänapäevased vundamendid tahavad , et pidevalt sees elataks ja maapinda juurde köetaks, et ei tekiks külmakerget...
See nüüd ikka päris õige ei ole...
Ka "tänapäeval" ehitatakse sellised "asju" mille vundamente ei "köeta" - nt varjualused, varikatused jms
Eks asi oleneb ikka vundamendi lahendusest
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas T25 »

xxx111 kirjutas: 06 Veebr 2021, 10:50
Tänapäevased vundamendid tahavad , et pidevalt sees elataks ja maapinda juurde köetaks, et ei tekiks külmakerget...
See nüüd ikka päris õige ei ole...
Ka "tänapäeval" ehitatakse sellised "asju" mille vundamente ei "köeta" - nt varjualused, varikatused jms
Eks asi oleneb ikka vundamendi lahendusest
Laias laastus on kaks varianti, kas teha vundament piisavalt sügav, et külm alla kergitama ei pääseks või teha madalvundament ja maapinda soojustada, et külm alla kergitama ei pääse. Kui maja pidevalt kütta, siis erilist ohtu ei ole madalvundamendiga, aga kui maja jääb ilma kütteta seisma, siis on oht, et maapinna enda soojusest enam ei piisa ja külm pääsebki talla alla kergitama.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

"Laias laastus" võiks vundamentide juures arvesse võtta ka geotehnilised ja hüdrogeoloogilised parameetrid...
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas mõte »

Vist maja mille kohta teema tõstatati on minu arvates väga halva planeeringuga.
Pilt
Ja kui pilte ja joonist vaadata siis need kokku ei lähe, ehk ehitadu veidi teisiti. Katusealune kinni ehitatud ja maja taha katlamajast või kuurist uks tekitatud.

Maja asub krundil natuke halvasti. Suured aknad avanevad kirre ja kagu suunal. Ülejäänud aknad on väiksed ja imelikud, tekitavad suurema maja puhul pimeda koopa. Terass on tehtud itta, ehk hommiku päikse poole. Õhtul, kui enamasti kodus oled, on terrass külm ja pime.

Katlamaja ja magamistuba kõrvuti, vajab head heliisolatsiooni et vaiksel öösel häirima ei hakkaks

Otsi edasi, selle raha eest saaks ka kindlasti parema maja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui eespool on tegemist tõepoolest teemaalgataja valitud majaga siis mina nõustun täielikult - planeering on ikka täiesti mööda...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Huvitav, mis ajast see projekt võib olla, juba 20 a kindlasti ei joonestata enam käsitsi ...
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

pikk88 kirjutas: 05 Veebr 2021, 18:02 Mille nahka need olemasolevad ruudud siis lähevad, et see kõik ära ei mahu mida tarvis on?

Meie maja kööki ja elutuppa võiks vist neli magamistuba ära mahutada. Elik needsamused, mis ülejäänud majast puudu.

Samuti olemas massiivne garaazh, ainuke häda, et minu igapäevasõiduk oma 222 kõrgusega uksest sisse ei mahu.

30 kiloeur ostuhinnaga samas võibolla asjalikum siiski, kui teemaalgatajal plaanis.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

pancho villa kirjutas: 07 Veebr 2021, 01:55
pikk88 kirjutas: 05 Veebr 2021, 18:02 Mille nahka need olemasolevad ruudud siis lähevad, et see kõik ära ei mahu mida tarvis on?

Meie maja kööki ja elutuppa võiks vist neli magamistuba ära mahutada. Elik needsamused, mis ülejäänud majast puudu.

Samuti olemas massiivne garaazh, ainuke häda, et minu igapäevasõiduk oma 222 kõrgusega uksest sisse ei mahu.

30 kiloeur ostuhinnaga samas võibolla asjalikum siiski, kui teemaalgatajal plaanis.
Siis sul vist veel isegi hästi läinud. Mul sõbrapoiss hakkas oma ema põkale traktorikuuri ehitama. Sai esivanematelt rahastuse taha ja hakkas suure hurraaga pihta, kuid valmides selgus, et uks sai liiga kitsas ehitatud ning traktorikuurist sai sujuva liigutusega riistakuur ning õllejoomise nurk. Traktor koos haakeseadmetega vedeleb juba üle kümne aasta kile all.
Torutööd Tartus 56 932 898
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas T25 »

Samuti olemas massiivne garaazh, ainuke häda, et minu igapäevasõiduk oma 222 kõrgusega uksest sisse ei mahu.
Ilma massilülitita mina ei julgeks ühtegi masinat ööseks garaazi jätta.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 07 Veebr 2021, 11:11Ilma massilülitita mina ei julgeks ühtegi masinat ööseks garaazi jätta
Mitu autot sul elu jooksul põlema on läinud?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

T25 kirjutas: 07 Veebr 2021, 11:11

Igast foobiate all ei kannata, aga ega ma midagi seal pidevalt ei garazheerikski. Lihtsalt pigimatti kleepida või piduriklotse vahetada on õues praegusel ajal ütlemata kehva, muudest töödest rääkimata.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Paneme siis täislingi ka (jätkuvalt teadmata, kas see on ikka õige karp): https://www.city24.ee/et/kinnisvara/8387199

Krunt on nagu enamvähem, kuigi "privaatne asukoht" on kerge kunstiline liialdus, aga majakarp nii asetuselt krundil, ehituskvaliteedilt (imho on ntx räästad liiga kitsad, kui soojustus/vooder lisada), projekti mittejärgimiselt, puhtalt esteetikalt (ruudukujulised aknad, suur aken ühes magamistoas sissesõidutee poole (see on peretütre tuba v?), kinniehitatud seinaga "veranda", klaasklotsidest kinnimüüritud ukseava jne), on selgelt krundi väärtust kahandav asi. Kui saate hinna selliseks, et saate selle jubeduse maha lammutada ja ära vedada (taaskasutada pole sealt midagi), siis saate uue maja juba õigesse kohta ehitada.

P.S, omaenda vaimustuse kontrolliks võiks proovida ümmargusse elutuppa, kus ühes seinas on köök, teises kamin, kolmandas vaade verandale (mille uhkest kaarseinast pole küll midagi järgi jäänud) ja millest väljub 5 erinevat suunda uste ja koridoride näol, ära mahutada söögilaua, diivani, teleka ja käigurajad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

P.S, omaenda vaimustuse kontrolliks võiks proovida ümmargusse elutuppa, kus ühes seinas on köök, teises kamin, kolmandas vaade verandale (mille uhkest kaarseinast pole küll midagi järgi jäänud) ja millest väljub 5 erinevat suunda uste ja koridoride näol, ära mahutada söögilaua, diivani, teleka ja käigurajad.
Siin EI OLE elutuba - see mida näidatakse elutoana on koridor / esik
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Maakleriks härra, kes ei tea, mis asi on sindelkatus :D

Ei asukoht on ju super, aga maja on deja vu minu omast - "omast arust ehitaja" enda joonistatud käkerdis. Ostjale on neid üllatusi seal varuks küllaga.

PS mis ajast sokkel kui selline häbiasjaks muutunud on? Kas Tiskre asub tõesti merepinnast sedavõrd palju kõrgemal?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...omast arust ehitaja" enda joonistatud käkerdis...
Krt - "loominguline töö" on siin kõva olnud - sellise asja peale annab tulla
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Küülaline kirjutas: 07 Veebr 2021, 11:24
T25 kirjutas: 07 Veebr 2021, 11:11Ilma massilülitita mina ei julgeks ühtegi masinat ööseks garaazi jätta
Mitu autot sul elu jooksul põlema on läinud?
Nagu tellitult...
Esmaspäeval kell 21.11 sai häirekeskus teate, et Kristiines Algi tänava ridamajas on tulekahju. Südmuskohal nähtus, et süttinud on eluruumide all asuvasse garaaži pargitud auto.
https://m.delfi.ee/article.php?id=92504289
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

pancho villa kirjutas: 07 Veebr 2021, 22:48 Igast foobiate all ei kannata...
Iseenesest saaks düstühhifoobid karta, et rullnoxid liialt suure hooga kurvi võttes oma sõiduvahendiga külg või nina ees välisuksest sisse tulevad.
630EA163-18E2-46F0-8D39-12BFF158D916.jpeg
630EA163-18E2-46F0-8D39-12BFF158D916.jpeg (71.81 KiB) Vaadatud 1532 korda
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Teadmata seda, kas antud lingil olev maja on teemaalgataja huviobjekt, olen mina oma küsimustele vist vastused saanud. Sellist hullust pole minul kunagi plaanis olnud. Ma liiga vanamoodne säärase vaimusünnituse jaoks. :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Maja karbi ostu ohud

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Rabarebane kirjutas: 08 Veebr 2021, 12:10 Paneme siis täislingi ka (jätkuvalt teadmata, kas see on ikka õige karp): https://www.city24.ee/et/kinnisvara/8387199
Offtopic: otse omanikult sama "karbi" kuulutus www.kv.ee/3004498
Kuulutusi võrreldes on kohe aru saada kumb on rohkem müügile orienteeritud :-)
Oskus asju müüa on tegelikult väärt oskus - isegi rohkem väärt kui oskus asju teha :!:
Vasta