soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 11 Apr 2021, 00:56 (2) Õhu liikumise kiirus eluruumis, eluruumi maht ühe inimese kohta, keemiliste ja bioloogiliste ühendite sisalduse piirkontsentratsioon siseõhus peab vastama kehtestatud nõuetele.
Lahe nõue. ;) Ehitan perele maja perspektiiviga +2 last ja direktor otsustab, et tahaks ikkagi olla suurpere ema ja veel +10 last. Kes, kas, kuidas jne otsustab sisekliima nõuetele mittevastavuse? :scratch: ;)
Minu arvates on sama jabur nagu passiivmaja puhul lemmikloomade poolt eraldatava soojuse arvestamine. Kas mul on lemmikloomaks pesaga toanurgas 1 lehm või 2 dogi või 2 tsiauaut, ametnikku ei huvita, arvestusse läheb mingi müütiline keskmine. Või passiivmaja puhul keskmine energiakulu olenemata sellest, kas passiivmajas elab kokkuhoidlik vanapoiss või -tüdruk või 15 liikmeline suurpere.
Lihtsalt number või paber lihtsalt paberi või numbri pärast?
Viimati muutis Urmas, 11 Apr 2021, 01:30, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Bürokraadid teevad oma töö sõltumata minust (minu arvamus ei lähe kellelegi korda)...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 11 Apr 2021, 01:28
kunn24 kirjutas: 11 Apr 2021, 00:56 (2) Õhu liikumise kiirus eluruumis, eluruumi maht ühe inimese kohta, keemiliste ja bioloogiliste ühendite sisalduse piirkontsentratsioon siseõhus peab vastama kehtestatud nõuetele.
Lahe nõue. ;) Ehitan perele maja perspektiiviga +2 last ja direktor otsustab, et tahaks ikkagi olla suurpere ema ja veel +10 last. Kes, kas, kuidas jne otsustab sisekliima nõuetele mittevastavuse? :scratch: ;)
.....
Kusjuures sisekliimanorm (Määrus nr 85) näeb ette õhuvahetuse hulka 0,42L(s*m2) (ruutmeetri, mitte kuupmeetri kohta), et kui kunagi otsustab sinu maijja elamaasuda 16 liikmeline pruunlastefahmiil koduloomadega, et siis nemad ära ei lämbuks.

On ka selline aspekt, mille peale tavaliselt ei tulda, et õhuvahetusvajadusel tuleb arvestada ka kaasaegse plastmassist mööblist (poroloonid ja plastkattega liimplaadid) ja siseviimistlusest ("parkett", värvid, pahtlid) lenduva tervistkahjustava olluse aktiivse lendumisega. Seda ollust lendub aktiivselt nii uuest materjalist kui ka lagunemisstaadiumis plastist.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Millegipärast arutelu keskendub sellele, et "kes kontrollib, kes otsustab, kas otsustab" jne
Kas elanikul endal ei ole soovi elada normaalse sisekliimaga elamus?
Kui ei ole (või ta on kindel, et saab ise väga hästi hakkama ilma ventilatsioonita) siis pole ju midagi arutada - vent konkreetse isiku jaoks täiesti mõttetu...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ning arutelu teemal "2last + 10last ja pudulojused" on absurd...
Sest ilmselt kui ehitad maja 2 lapse arvestusega siis on sel üks eluruumide (magamistubade) arv ja kui "tekib" juurde 10 last siis on järgmisel majal (uuel) teine tubade arv...
Sellest tulenevalt on arusaadavalt erinev ka õhuvahetus / ventilatsioon
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma korraks kommenteeriks ka seda "suvel aken lahti"
Minu isiklik kogemus näitab, et suvel aken kinni tagab mulle parema sisetemperatuuri (palavate ilmadega)
Jahutust ma majja ei projekteerinud (viga?) kuid kasutan "jahutuseks" venti - ööseks panen max võimsusega tööle (jahedat õhku sisse tooma)
Loomulikult ei ole sama efektiivne kui korralik jahutussüsteem kuid "asja ajab ära"
"Lahtine aken" on ka seepärast pisut halb, et kipuvad sisse tulema teatud "putukad" (jah - saab panna võrgud jms)
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Teemaalgatataja otsis pakkujat, mitte soovitust lasta perel aknaid lahti-kinni panna. Päris absurd.

Mul täna järjekordselt Dantherm avariirezhiimis ja tuleb kirju vahetada paigaldajaga, kuid seda mõtet pole kordagi olnud, et oleks parem, kui seda kasti poleks. Pigem sitt paigaldaja.
Vasta