Naksumine seina taga

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
LLiinaL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Okt 2020, 23:58

Naksumine seina taga

Lugemata postitus Postitas LLiinaL »

Tere,
Kolisin just uude elukohta ning kütteperioodi alates panin tähele, et nii päeval- kui ka öösel käib magamistoa seina taga mingi naksumine väga tihti. Iga kord kestab umbes pool minutit. Algab rahuliku kiirusega ning siis lõpu poole läheb naksumine/praksumine kiiremaks ja heli lõpuks vaibub. Mõned minutid (5-10) on vaikus ja siis algab uuesti. Ajab juba täiesti hulluks, sest see naksumine on piisavalt vali, et öö jooksul mind pidevalt üles ajada.
Elan kõige kõrgemal korrusel katusekorteris elektriküttega majas. Teisel pool seina naabreid pole.

Oskab keegi pakkuda, mis see olla võiks?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Naksumine seina taga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma pakun, et lühike vastus on soojuspaisumine. Vaevalt seal mõni rähn hulluks läheb.
Marx1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Nov 2020, 10:40

Re: Naksumine seina taga

Lugemata postitus Postitas Marx1 »

Mul oli identne olukord. Tõsi, selle erisusega, et korteri keskküte toimib läbi gaasikatla. Niipea kui katel tööle läks, hakkas seina taga tiksumine samade tunnustega. Oli ka suhteliselt häiriv, eriti kui see juhtus päevas kümneid kordi.
Ilmnes siis see, et veetoru mis soojendas radiaatoreid oli toa nurgas väga jäigalt kinnitatud vahetult metallkarkassi kõrvale( kipsi taga) ning ei võimaldanud piisavat paisumisruumi.
Tee endal kindlaks täpne asukoht kus tiksub. Siis peaksid pisut seda seina sealt lõhkuma, et näha kus toru läheb( tõenäoliselt põranda juurest ).
Mul lahenes olukord nõnda, et asendasin metallkarkassi puitkarkassiga ja veidi ( paar cm ) sain nihutada veetoru sellest eemale.
Vasta