Majale lisakorruse ehitamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pole mingit eesmärki kedagi milleski veenda...
Avaldan vaid arvamust - see on kõik...
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Uskumatu, kui palju kasulikku informatsiooni nii vähese infoga teemale laekus!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2075
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Teemaalgatajal jäänud siin mainimata mis materjalist on katus, et ta seda taaskasutada tahab. Kivikatus? Plekki nagu suht tüsilik maja peale tagasi kruvida. Siis peab aluskonstruktsioon ikka väga täpselt ehitatud olema, et kõik mõõdud klapiksid.
Samuti paneb väga olulise rahalise punkti teise korruse ehitamisele see kas ja kuidas on paigaldatud tulevase vahelae talad? Kui praeguse esimese korruse laeks on fermid siis tähendab see terve lae lammutamist ja mu meelest ei tasu rahaliselt küll seda effekti. Lihtsam ja odavam ehitada laiustesse, kui krundil ruumi on. Sõber on mul kunagi alustanud majale kolmanda nö pööningu korruse rajamisega Karlovas, mis jäi pooleli tänu pere lagunemisele. Terve vana maja osa jäi paika. Kaasa arvatud vahelagi teise korruse ja pööningu vahel, sest see oli piisava kandevõimega. 100% läks lammutamisele katus. Maja seinad ehitati 40cm kõrgemaks ja peale paigaldati uus katus millel muudeti ka katusekallet järsemaks. Vana katus oli valtsplekk katus ja vajas niikuinii väljavahetamist. Seega oli see niikuinii vajalik investeering ja ei muutnud juurdeehituse hinda oluliselt kallimaks.
Torutööd Tartus 56 932 898
saaremees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 05 Veebr 2011, 18:10

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas saaremees »

Endal paar aastat tagasi see tee läbi käidud. Loomulikult sõltub kõik tohutult konkreetsest majast ja valikutest, aga kommenteerin väga laialt üldistatult ja isiklikest kogemustest lähtuvalt. Taustaks niipalju, et vana maja oli c15 aastat vana, nii et ikka suhteliselt uus. Siseviimistlus tuli uus aga midagi väga suurt olemasolevas osas ümber ei tehtud.

- Kas tasub, või mitte: üldiselt, kui endale teed siis kui pärast ümberehitust uue maja turuväärtus = vana maja turuväärtus + juurdeehituseks kulunud raha (+/- 10%) siis peaks olema päris hästi läinud.

Enda kogemusest lähtuvalt, kui sul tänane maja (ja krunt!) meeldivad, siis kui su vana maja ei vaja suuremat renoveerimist (nt küttesüsteem), peaks olema võimalik teha küll nii, et kokkuvõttes suurde miinusesse ei jää. Päris palju ikka sõltub siseviimistluse valikutest ka.

Ja võib juhtuda, et sa ikka avastad, et tahad ka olemasoleval majal palju asju ümber teha.

- Kui on põhjust eeldada, et KOV lubab ja endale tundub, et tahaks samas kohas elada ja olemasoleva majaga üldiselt rahul siis kui sul on suhteliselt selge ettekujutus, milline see 2. korrus võiks välja näha, võib ka alustuseks kohe mõne ehitaja poole pöörduda, et saada umbkaudne ettekujutus. Seleta olukord lahti (olemasoleva maja info koos dokumentatsiooni ja fotodega, joonistad 2. korruse peale-kirjeldad, lisad olulisemat infot mis sa sinna soovid) ja maini, et projekti veel pole. Ega igaüks sellele kindlasti ei viitsi vastata, aga väga esialgse hinnangu võiks ka selle põhjal saada. Mis sul kaotada on, kui küsid.

- Katust võib saada uuesti kasutada küll. Mul oli väljaehitamata pööninguta viilkatusega maja, sai katust tõstetud ja 2. korrus välja ehitatud ja kõik kivid läksid peale tagasi. Ehk siis - konkreetsest majast sõltub juba palju. Aga ei arvestaks, et sa selliste asjadega tohutult säästad.
pirisniru kirjutas: 18 Aug 2020, 16:26 Palun siis vastata teemale nendel inimestel, kes on selle tee läbi käinud. Kes on teise korruse peale ehitanud, mis on olnud nende rm maksumus, millised takistused olid jms. Kui vundament lubab, kas siis on töö reaalsem võimalik teha?
Detailplaneeringu kohaselt lubatud, KOV lubab, katusekalle teada, lubatud maja kõrgus teada.
Ja ma ei ootagi, et keegi ütleb, kui palju sendi pealt maksma läheb. Suurusjärku peaksid oskama kogemustega inimesed ikka öelda - kas nt 70rm juurde ehitamisel tuleb välja käia 100 000eur või hoopis 500 000eur või hoopis 1 miljon. Ma lihtsalt ei soovi tellida 2-3 tuhande eest projekti, et see ütleks mulle, et juurdeehitus maksab 1 miljon ja siis ma loomulikult ei tee seda. Lootsin lihtsalt kellegi kogemust või sõbralikke soovitusi saada.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas aero »

suvaline kirjutas: 18 Aug 2020, 23:21
xxx111 kirjutas: 18 Aug 2020, 23:13
suvaline kirjutas: 18 Aug 2020, 23:09
xxx111 kirjutas: 18 Aug 2020, 19:26 Küsimus pole ainult vundamendis
Õige, ei olegi küsimus ainult vundamendis!
Triviaalne on alustada sellest, kas KOV üldsegi lubab II korrust teema algatanud inimese huvitatud piirkonnas...
Kena!
Saigi teemaalgataja vastuse - paar küsimust ja asi selge!
Teie oma hetkel 758 postitusega ei veena, et oskate neid küsimusi esitada.
Teie, kodanik suvaline, ei veena mind, et te funktsionaalselt lugeda suudate :(. Küsimuste esitamisest rääkimata. Teema algataja kirjutas konkreetselt "Detailplaneeringu kohaselt lubatud, KOV lubab..."
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 760
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

aerokenene,
eks vast ikka Teil puudub funktsionaalne lugemisoskus: "Mul ei ole veel uuele osale projekti olemas.". Seega ei saa olla KOV luba, täpsemalt kirjeldades ehitusluba! Eelduslikult on see "KOV luba" kohaliku ehitusministri ohe telefonis "tehke mis tahate, mul hakkab kohe lõuna".
Juhin jätkuvalt tähelepanu:
" (7) Pädev asutus esitab ehitusloa eelnõu vajaduse korral:
1) kooskõlastamiseks asutusele, kelle õigusaktist tulenev pädevus on seotud ehitusloa taotluse esemega;
2) arvamuse avaldamiseks asutusele või isikule, kelle õigusi või huve võib ehitis või ehitamine puudutada."
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tsiteerin teemaalgatajat:
Detailplaneeringu kohaselt lubatud, KOV lubab, katusekalle teada, lubatud maja kõrgus teada.
Seega kõik ettepanekud lähtuvadki sellest...

Ja just seda teemaalgataja ka mainib, et ei soovi projekti enne tellida kui oleks "umbkaudu" selge mida see kaasa toob ja mis "umbes" maksab

Sinu soovitus on enne hankida ehitusluba ja siis vaadata mis edasI?
pirisniru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Apr 2017, 20:16

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas pirisniru »

Hämmastav, kuidas ma küsin küsimuse ja siis hakatakse üldse kahtlema, kas mul on üldse maja olemas...

Tegemist on 2019a ehitatud uue majaga, ehitatud projekti järgi, järelevalve oli olemas ja korralik (lasigi mõnes kohas nii mitu korda uuesti ehitajal teha, kuni sai tema kvaliteedinormile vastav). Tänaseks ka kasutusluba ka olemas, ühtegi viga siiani välja tulnud ei ole, maja on väga soojapidav ja madalate kuludega.

Ehk siis palun ärge kohe hakake eeldama, et midagi on valesti ja peab hakkama seda parandama või lappima. Samuti mainisin enne, et detailplaneeringu järgi on lubatud ehitada teine korrus, KOV vastu ei ole.

Küsimus oligi mingis hinnaskaalas, kui ehitada peale majale teine korrus, mitte kas see on lubatud või kas esimene korrus vajab parandamist....

Ma väga tänan neid kommentaare, kus olid vastused konkreetselt küsimusele, mitte heietamised praeguse maja kvaliteedi või KOV dokumentide üle.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kolmas vastus ju ütleb juba kõik kasutaja xxx111poolt, projekti on vaja mille alusel ehitaja saab pakkumise teha. Praegu ei tea ju keegi milliselt sa seda ehitada tahad lasta ilmselt sa ise ka ei tea... või kui tead milline hakkab kõik kaasa arvatud konstruktsioonid välja nägema siis see jutt panegi ehitajale hinnapäringusse!
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Majale lisakorruse ehitamine

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Viisakas oleks kõigepealt pöörduda hoone algse projekti autori poole, tegu on ju ikkagi tema loominguga, ja paluda tal teha ümberehitusprojekt. Kui see mingil põhjusel ei õnnestu, siis saate muidugi kellegi teise projekteerija otsida.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Vasta