Eesti ehitus ja YouTube

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 00:32 Youtubega tegingi algust, et selleks ajaks, kui maja ehitamisega alustan, oleksin kogenum kaamera ja arvuti ees. Kui terve maja ehitamist oma kanalil kajastada, siis maja valmides on sissetulek reklaamirahadelt piisavalt motiveeriv, et mitte mujale tööle minna. Et tulevikuks tööd jaguks, võibki garaazi ehitamisega jätkata. Ja kui hooned, aiad jms valmis, võib tööruumis huvitavaid projekte teha.
10 aasta pärast tehakse maju 3D printeriga ja heal juhul säilitatakse sinu videosid kusagil pilves kõigest ajaloo tarvis tulevatele põlvede näitamiseks, et kui algelised me kunagi olime. ;)
mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 00:32 Lisaks annab kajaehitamise videovlogi väga soodsad hinnad materjalidele. Kui paljud eestlased jälgivad maja ehitamist, siis on näiteks kasvõi fermide tootjad kõik huvitatud, et nende nime kajastataks videos. Usun, et müüakse isegi kahjumiga, et saada turundust. Tööriistad saab tasuta sponsoritelt jne.
Sa oled lausa optimismi etalon. ;) Ühe maja ehituse vlogiga elada lustlikult kogu ülejäänud elu. Mis siis saab, kui kõik eramaja ehitajad otsustavad oma vlogi teha? Kohe mitte ei usu seda, et tootjad hakkavad müüma midagi kahjumiga, isegi mitte turu sissesöötmiseks. Jah, nad võivad müüa minimaalse kasumiga, aga kohe kindlasti mitte kahjumiga. Sama ka tööriistadega. Arvan et nende suunamudijate ja vlogijate turg on hakanud vaikselt saavutama mingit kriitilist piiri.
mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 00:32 Vot sellised unistused minul.
Hea seegi, et unistamine on seni tasuta ja keegi ei pea unistamist sponsoreerima. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mkubi kirjutas: 01 Sept 2020, 22:53 Krundi valimise punkti panin meelega viimaseks ja see ongi väga kitsale sihtrühmale soovitus. Näiteks kui keegi valib elukohta alles ning on valida, kas näiteks Tiskre või Tabasalu. Siis kallutab sellest punktist saadud teadmine kõrgemale maja ehitama.
Krundi hinna paneb paika asukoht. Kui ikka Tabasalu krunt maksab mitukümmend tuhat rohkem kui Tiskre oma ja rahaga pole priisata, siis ehitatakse Tiskresse. Paepinnasega seotud suurematest kuludest on juttu eelnevates kommentaarides. Majaehitussooviga kliente, keda ei huvita krundi geoloogiline aluspind ja keda huvitav ainult hea asukoht, on üldiselt vähe.
Aeg-ajalt Tabasalu mäest alla sõites ei saa ma siiani aru sinna "koonduslaagrit" meenutavatesse barakkidesse elamise ostnute mõttekäikudest. :scratch: Olen kunagi lugenud ühte raamatut, oli vist "SS tegutseb". Seal raamatus olid pildid II MS aegsetest koonduslaagritest. No ei erine mäealune Tiskre elurajoon raamatu piltidel olevatest koonduslaagritest. Ei mingit privaatsust ja kõik ühesugused majad. No olgu, mööndusega tuleb tõdeda, et osad majad erinevad värvi poolest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 02 Sept 2020, 00:48
xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 00:20 Mõtleks korra...
Kas maja vajab mingil põhjusel siis vähem kütet kui mingi küttekontuur kinni keerata?
"Laias laastus"
Minu kui alevipoja mõistus arvab küll, et kui kahekorruselise eramu II korruse kontuurid kinni keerata, siis kütet kulub natuke vähem. Alevipoja mõistus ei oska täpseid arvutusi teha. ;)
Jah - sel juhul küll...
Sain siis valesti aru - millegipärast mõtlesin kõrvuti asetsevaid tubasid
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Urmas, kohe kindlasti müüakse materjali kahjumiga. Teine teema on, kas just Eestis sellist taset on võimalik saavutada.
Toon näite Venemaalt : https://www.youtube.com/channel/UClD6yc ... zQkXup7A5w

Tema nimi on Kostja. Täna teenib ta kanal passiivselt umbes 3000€ igakuiselt. Kui vaatad veidi tema kanalit, siis ta teeb reklaami AEG tööriistadele. Ma olen 100% kindel, et ta saab neid tööriistu tasuta ja võibolla makstakse pealegi. Igasugused materjalid, mida ta reklaamib, need saab ta sigaodavalt.

Jah, kõik võivad videovlogisid tootma hakata, kuid sõelale jäävad kannatlikud ja kvaliteetsed vlogijad. Päris vaevaline protsess on järjepidevalt toota videosid ja koguda vaatajaskonda. Päris vähesed viitsivad sellega tegeleda. Lihtsam on teha ikka tööd, kus ei pea tasuta tööd tegema esimesed aastad.

Kui vaatad Kostja kanalilt esimesi videosid, siis saad aru, kui palju on ta vaeva näinud monteerimise ja kaameratööga. Siiani ei tea ühtki eestlast, kes ehitussektoris tegeleks juutuubitamisega. Lootsin et keegi ikka on, saaks koostööd teha, kuid pole siiani leidnud.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Irw, sa vist hästi ei mõika, mida tähendab "passiivne" :lol:

Niipea, kui sa lõpetad uute ja populaarsete videote üleslaadimise, kukub sinu seninegi sissetulek nagu kaljult.

Jällegi topid sa vankrit hobuse ette - mingi contenti punnitamisega ei jõua sa mitte kuhugile. Kõigepealt tee midagi eripärast ja huvitavat ning alles kuulsuse saabudes võid hakata mõtlema rantjee-elule. Ma vaikselt mõtlen Go-Pro ostule, et dokumenteerida oma tööd Põhja-Norra kõrghoonetel, aga sissetulekut küll sealt ei planeeri, sestap ongi raske väljaminekut õigustada 😊
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 08:53 Kui vaatad veidi tema kanalit, siis ta teeb reklaami AEG tööriistadele. Ma olen 100% kindel, et ta saab neid tööriistu tasuta ja võibolla makstakse pealegi. Igasugused materjalid, mida ta reklaamib, need saab ta sigaodavalt.
;) Oeh, ise nimetaks seda reklaamimist mingis mõttes prostitutsiooniks. Paar aastat tagasi jäin ehitusmessil rääkima ühe suure materjalitootja esindajatega ja nad pakkusid mul kohe suur ämber kaasa võtta ja hiljem anda arvamus. Kohe ei võtnud ja kui tuli sobiv objekt, lasin tuua kaks ämbrit, et saaks ikka korralikult läbi proovida kõik pinnad, et kuidas selle pahtliga töötamine on. Esimeste labidatäitega polnud nagu viga eriti midagi, aga mida edasi, seda rohkem see pahtel mulle ei meeldinud. Olin otsekohene ja kirjutasin ausa arvamuse A4 või isegi suts rohkem sellest pahtlist ja loetlesin üles minu jaoks olevad puudused selle pahtli kohta. Mis sa arvad, kas minuga võeti ühendust? Oh ei, isegi ei tänatud tänatud tähelepanu juhtimise eest puudustele.
Mis sa arvad, kas Kostjale saadetaks veel midagi kui ta oma vlogis jutustaks kõikide reklaamitavate asjade kohta SÕLTUMATU arvamuse? Vaevalt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tsiteerin Urmast:
Oeh, ise nimetaks seda reklaamimist mingis mõttes prostitutsiooniks...Mis sa arvad, kas Kostjale saadetaks veel midagi kui ta oma vlogis jutustaks kõikide reklaamitavate asjade kohta SÕLTUMATU arvamuse?
Ning just sel põhjusel saab Sinu vlogi tõsiselt võtta ainult piirini kus Sa sellega EI TEENI...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Toon näite ka.
Mulle meeldis siin esimesena toodud videos "lihtne = odav/odavam"

Kui Sa nüüd mingis järgmises videos reklaamid fermide tootjat nt argumentidega - on võimalik igasuguse kujuga jms siis räägid täpselt endale vastu
Kui teed reklaami nt drenaažitarvikute müüjale - sama asi
JNE
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 07:30Kas maja vajab mingil põhjusel siis vähem kütet kui mingi küttekontuur kinni keerata ... Sain siis valesti aru - millegipärast mõtlesin kõrvuti asetsevaid tubasid
Aga kui samal korrusel asuva mõne toa uks kinni hoida ja neid mitte kütta peaks ju samuti kütet vähem minema?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Esmane eesmärk on teenida raha nende reklaamidega, mida yt ise paigaldab enne ja peale ja pikematel videotel ka keskele. See on täiesti individuaalne, kuidas keegi otsustab raha teenida. Lõppkokkuvõttes jälgitakse meeldivat persooni ja kui õpetlik kanal läbinisti reklaamkanaliks muutub, siis pidurdub kanali kasv. Kui ma saan mingite betoonimeestega või fermide paigaldajatega kokkuleppele hinnas, siis vähemalt on mul see eelis, et ma jäädvustan nende tööd, seega saadetakse parim brigaad ja loetakse sõnad peale enne tööde algust :D Kui mingi viga ilmneb ja seda ei lahendata, siis antireklaam on päris laastav firmale. Ega see kodutunne või nurgakivi ei ole.

Urmasel ja xxx-l on õigus. Mulle ka ei meeldi ükski uute autode proovisõidu video. Kõikjal on miinused väga pehmed ja justkui kõik autod on mugavad. Alati sõidetakse täisvarustuses versiooniga, kuigi praktikas ostetakse baasvarustusest veidike kallim.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Küülaline kirjutas: 02 Sept 2020, 11:20
xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 07:30Kas maja vajab mingil põhjusel siis vähem kütet kui mingi küttekontuur kinni keerata ... Sain siis valesti aru - millegipärast mõtlesin kõrvuti asetsevaid tubasid
Aga kui samal korrusel asuva mõne toa uks kinni hoida ja neid mitte kütta peaks ju samuti kütet vähem minema?
Kõik on suhteline ja vajab kindlaid arvutusi. Neid arvutusi aga tasuta ei saa, seetõttu me tõtt teada ei saagi :mrgreen:

Ma isiklikult arvan, et on säästlikum küll ja ei tohiks majale "kahjulik" olla, kui vahepeal küttagi paari tuba ainult sundventist tuleva sooja õhuga.

Pakun nii mingi 7€ kuus sääst elektrikuludelt talviti?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 11:36
Küülaline kirjutas: 02 Sept 2020, 11:20
xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 07:30Kas maja vajab mingil põhjusel siis vähem kütet kui mingi küttekontuur kinni keerata ... Sain siis valesti aru - millegipärast mõtlesin kõrvuti asetsevaid tubasid
Aga kui samal korrusel asuva mõne toa uks kinni hoida ja neid mitte kütta peaks ju samuti kütet vähem minema?
Kõik on suhteline ja vajab kindlaid arvutusi. Neid arvutusi aga tasuta ei saa, seetõttu me tõtt teada ei saagi :mrgreen:

Ma isiklikult arvan, et on säästlikum küll ja ei tohiks majale "kahjulik" olla, kui vahepeal küttagi paari tuba ainult sundventist tuleva sooja õhuga.

Pakun nii mingi 7€ kuus sääst elektrikuludelt talviti?
Väääga lihtsustatult
Soojakadude valemis on üheks muutujaks temp erinevus...
Kahe siseruumi temp erinevus on 0 - soojakadu siseruumide vahel on 0
Jättes ühe siseruumi kütmata tekib temp erinevus ja tekib soojakadu siseruumide vahel
Selleks, et hoida köetavas siseruumis sama temperatuuri nagu enne (siis kui naabertuba ka köeti) tuleb rohkem kütta
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Meil on vahelagi soojustatud ning esimene korrus talvel minimaalse küttega - sääst täiesti olemas
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jah - nagu eespool mainisin - tekib sääst küll - korruste vahel eriti kuna vahelagi on reeglina "soojustatud" (jutumärkides seepärast, et reeglina pole soojustus seal soojustuse eesmärgil)

Kütmata korruse soojakadude leidmisel on muutujaks välistepm ja selle kütmata ruumi temp erinevus
Köetud korruse soojakadude arvutamisel kütmata ruumi ja köetud ruumi temp erinevus
Lisaks muidugi piirete pindalad ning soojajuhtivus
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tegelikult väga lihtsalt arvutatavad asjad ja sääst
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas ping »

mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 11:36
Küülaline kirjutas: 02 Sept 2020, 11:20
xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 07:30Kas maja vajab mingil põhjusel siis vähem kütet kui mingi küttekontuur kinni keerata ... Sain siis valesti aru - millegipärast mõtlesin kõrvuti asetsevaid tubasid
Aga kui samal korrusel asuva mõne toa uks kinni hoida ja neid mitte kütta peaks ju samuti kütet vähem minema?
Kõik on suhteline ja vajab kindlaid arvutusi. Neid arvutusi aga tasuta ei saa, seetõttu me tõtt teada ei saagi :mrgreen:

Ma isiklikult arvan, et on säästlikum küll ja ei tohiks majale "kahjulik" olla, kui vahepeal küttagi paari tuba ainult sundventist tuleva sooja õhuga.

Pakun nii mingi 7€ kuus sääst elektrikuludelt talviti?
Enne arvutamist tasuks mõelda, et mida arvutada sest kohati piisab loogilisest mõtlemisest.
Arvestatav energiasääst tekkib seda suurem, mida suurem on temperatuuride vahe piirete pindadel.
Laias laastus arvestatakse, et 1C erinevuse vähendamist piirdel annab 5% energiatarbe vähendamise.
0C välistemp juures olulist rahalist kokkuhoidu ei saa, sest -20C külmasid on enamuses Eestis vaid nädalapäevade jagu.

Kui välistemp on -20C, esimesel korrusel +25C ja teisel korrusel hoida sisetemp +5C on energiakokkuhoid võimalik aga millise hinnaga?
Sellisel juhul peavad ruumide vahelised piirded olema tehtud välispiirete arvutuste järgi sest antud juhul tekkib kondentsipunkt vahelakke või vaheseina.
Niiskusrežiimi arvestamine vaheseinte/lagede ehitusel tõstab ehituse hinda. Ja siin tuleb arvestada kallima ehituse ja hilisema remondi hinna suhet saadavasse rahalisse energiasäästu. Kasulik on selliseid teemasid arvestada kohe maja ehituse planeerimisel. (Oma viimase maja ehitusel olen ise seda arvestanud.)

Alumise korruse niisket ventilatsiooniõhku ei tohi mingil juhusel ülemisele külmale korrusele lasta sest kogu selles õhus olev niiskus kondenseerub teise korruse piiretesse kui nende piirete sisepinna temp on alla +13C ja siis lähevad need hallitama.
(Kindlasti on paljud märkanud vana maja pööningu väljaehitamisel, et põrandale laotatud kile alumine külg on tilkades märg alumiselt korruselt tulnud kondentsveest. Või kui talvel minna ostusooviga vaatama külma kütmata korterit, siis need haisevad hallituse järgi.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Teoorias kole jah, praktikas on meil see õhk ikkagi jube kuiv.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas mkubi »

pancho villa kirjutas: 02 Sept 2020, 12:50 Teoorias kole jah, praktikas on meil see õhk ikkagi jube kuiv.
Just sama mõte siin. Seda siis miinuskraadidega.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 02 Sept 2020, 12:47
mkubi kirjutas: 02 Sept 2020, 11:36
Küülaline kirjutas: 02 Sept 2020, 11:20
xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 07:30Kas maja vajab mingil põhjusel siis vähem kütet kui mingi küttekontuur kinni keerata ... Sain siis valesti aru - millegipärast mõtlesin kõrvuti asetsevaid tubasid
Aga kui samal korrusel asuva mõne toa uks kinni hoida ja neid mitte kütta peaks ju samuti kütet vähem minema?
Kõik on suhteline ja vajab kindlaid arvutusi. Neid arvutusi aga tasuta ei saa, seetõttu me tõtt teada ei saagi :mrgreen:

Ma isiklikult arvan, et on säästlikum küll ja ei tohiks majale "kahjulik" olla, kui vahepeal küttagi paari tuba ainult sundventist tuleva sooja õhuga.

Pakun nii mingi 7€ kuus sääst elektrikuludelt talviti?
Enne arvutamist tasuks mõelda, et mida arvutada sest kohati piisab loogilisest mõtlemisest.
Arvestatav energiasääst tekkib seda suurem, mida suurem on temperatuuride vahe piirete pindadel.
Laias laastus arvestatakse, et 1C erinevuse vähendamist piirdel annab 5% energiatarbe vähendamise.
0C välistemp juures olulist rahalist kokkuhoidu ei saa, sest -20C külmasid on enamuses Eestis vaid nädalapäevade jagu.

Kui välistemp on -20C, esimesel korrusel +25C ja teisel korrusel hoida sisetemp +5C on energiakokkuhoid võimalik aga millise hinnaga?
Sellisel juhul peavad ruumide vahelised piirded olema tehtud välispiirete arvutuste järgi sest antud juhul tekkib kondentsipunkt vahelakke või vaheseina.
Niiskusrežiimi arvestamine vaheseinte/lagede ehitusel tõstab ehituse hinda. Ja siin tuleb arvestada kallima ehituse ja hilisema remondi hinna suhet saadavasse rahalisse energiasäästu. Kasulik on selliseid teemasid arvestada kohe maja ehituse planeerimisel. (Oma viimase maja ehitusel olen ise seda arvestanud.)

Alumise korruse niisket ventilatsiooniõhku ei tohi mingil juhusel ülemisele külmale korrusele lasta sest kogu selles õhus olev niiskus kondenseerub teise korruse piiretesse kui nende piirete sisepinna temp on alla +13C ja siis lähevad need hallitama.
(Kindlasti on paljud märkanud vana maja pööningu väljaehitamisel, et põrandale laotatud kile alumine külg on tilkades märg alumiselt korruselt tulnud kondentsveest. Või kui talvel minna ostusooviga vaatama külma kütmata korterit, siis need haisevad hallituse järgi.)
:hello:
Ping-l on õigus
"Sääst" tuleb millegi arvelt
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas ping »

pancho villa kirjutas: 02 Sept 2020, 12:50 Teoorias kole jah, praktikas on meil see õhk ikkagi jube kuiv.
"Kuiv õhk" saab tekkida kui hoone niiskusrežiim pole kontrolli all.

Kas peres veel pole hingamisprobleeme näiteks astma, kuiva silma sündroom, jne. arvestades ka, et millises keskkonnas viibivad pereliikmed koduvälisel ajal? (Mu värskelt remonditud kontoris on 23% ja püüan seal võimalikult vähe viibida.)

Mitu niiskusemõõtjat on härral elamises ja kas liigse kuivuse probleem ei vaeva? (Mitut erinevat on vaja, et nende näitusid aegajalt võrrelda. Mõned valetavad isegi 15%!)

(Minu majapidamisest on ka astma läbi käinud (mida arstid tunnistasid ravimatuks), selle tagajärjel uurisin teemat ja ehitasin uue maja ning isegi astmaprobleeme pole enam üle 10 aasta olnud.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ei ole kellelgi õnneks mingeid probleeme, aga ebamugav on ta küll. Kaks niisutit korrusel, kus elame, ei muutnud asja pmst karvavõrdki. Mismoodi seda lahendasid?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas aero »

Nurgapealne magamistuba kivimaja 2. korrusel. Küttekontuur on aastaringi suletud. 2. korruse köetud ruumidest eraldab 190mm õõnesplokk. Tagastav vent. Lävepakuga uks. Temp. erinevus köetud tubadega on kütteperioodil 1-1,5°. Tahaks jahedamat tuba aga lihtsate vahenditega ei õnnestu :(.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tahaks jahedamat tuba aga lihtsate vahenditega ei õnnestu
???
Võta kütet vähemaks?
Või tahad suuremat temperatuuride erinevust ruumides?
Isolatsioon piiretele. Koos niiskusrežiimi kontrolliga.
Või neid ei pea siis lihtsateks vahenditeks ilmselt
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Arvan ikkagi, et kui kasutust mitte vajavad toad hoida mõne kraadi võrra madalamad, kui näiteks magamistuba, siis on sääst olemas ja ei juhtu seal midagi. Ma ei mõelnudki, et toad täitsa külmaks jätta. Kontuure saab ju regulleerida ka.
Tube ei saa garaazidega võrrelda, kuid ikkagi keegi ei küta maja küljes olevat garaashi samale temperatuurile, mis elutoas.
Eks seda saab katsetada praktikas ka, kui on vastavad tingimused ja ilmastik on sama jne.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eesti ehitus ja YouTube

Lugemata postitus Postitas aero »

xxx111 kirjutas: 02 Sept 2020, 14:12
Tahaks jahedamat tuba aga lihtsate vahenditega ei õnnestu
???
Võta kütet vähemaks?
Või tahad suuremat temperatuuride erinevust ruumides?
Isolatsioon piiretele. Koos niiskusrežiimi kontrolliga.
Või neid ei pea siis lihtsateks vahenditeks ilmselt
Jah, seda konkreetset tuba tahaks jahedamaks (talvel) aga lihtsasti ei saa. Viisakat viimistlust ei taha rikkuda.
Vasta