Vajan nõu pesumasina ostmisel.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
JaagupVõiMidagi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Juul 2020, 09:55

Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas JaagupVõiMidagi »

Tere,

Vana umbes 10 aastat vana pealtlaetav masin andis just otsad ning olen veidi võhik pesumasinate vallas...
Kas keegi oskab soovitada mingit odavat aga samas head pesumasinat ? Või anda nõu mida kindlasti mitte osta või mida jälgima päriselt peaks..

Interneti avarustest leitsin ka erinevaid artikkleid pesumasina teemadel ... nagu: https://sobranna.elu24.ee/3674931/kuus- ... esumasinat ning https://kodujatehnika.wordpress.com/202 ... sumasinat/ .. kuid kõik need on kuidagi sisutühjad ja ajavad sellist ümarat mulli..

Nii, et kõik info ja soovitused on teretulnud, aitäh.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

LG!

Meil on viimase kümne aasta jooksul olnud kaks tükki, esimene jäi vanasse majja, siiani kasutusel. Praegune kolme väikese lapsega igapäevases muretus kasutuses viimased kaks ja pool aastat. Maksis kolmsada millegagi äkki.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas elektron »

Üldiselt niipalju kui on soovitajaid, saad ka erinevaid vastuseid.
Minul käib Whirlpooli odava otsa eestlaetav 5ndat aastat. Vanematekodus andis pealtlaetav UPO paari aastaga saba - midagi läks juhtimises lolliks ja garantii oli ka läbi.
Enne seda ostsin ajutiselt ühe kasutatud suure eestlaetava LG. Käis ca aasta ja siis läks samuti juhtimisega midagi tuksi. Samas mul puudub info, kaua seda enne mind kasutatud oli, seega ei oska kestvuse kohta väga objektiivset infot anda.
Samas ma ei usu, et odavamas otsas väga suuri erinevusi on, osta see, mis tundub sümpaatne ja hind vastuvõetav. Ka kallim masin võib peab garantiiaega jukerdama hakata.
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Osta see millel kõige pikem garantii sest kõik lagunevad ja tasuline remont mõtetu tegevus :-)
Ma viimased olen ostnud (esivanematel ja endale) Whirpoolid - nemad pakuvad 7a mootorile ja paagile. Esivanemate masin sai juba 1x tasuta uue paagi/trumli (kestis 3a, trumli kinnitus paagis sees purumes oksüdeerumise tõttu) :-)
Enda eelmine masin oli kah Whirpool - kestis täpselt 10a aga siis vist sai kolimise kõigus trükiplaat kannatada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Esimese automaatpesumasina ostsin 1992. aastal. See pidas vastu kaksteist aastat. 2004. aastal ostsin teise sama firma pesumasina. See pidas vastu kaheksa aastat. Kolmanda pesumasina ostsin 2012. aastal, see pidas vastu kuus aastat. 2018. aastal ostsin ma oma neljanda pesumasina. 2022. aastal ostan ma ilmselt viienda, see peab vastu neli aastat. 2026. aastal kuuenda ja see peab vastu ilmselt kaks aastat. 2028. aastal ostetud masin tuleb nähtavasti pärast esimest pesupesemist poodi tagasi viia.

Allikas https://maaleht.delfi.ee/elu/kaed-eemal ... d=90564121
punklik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Aug 2020, 20:26

Re: Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas punklik »

Paar tähelepanekut: harjadeta (brushless) trumlimootoriga kestab kauem... ja esimesena annab minu kogemuses otsad tühjenduspumba mootor.

Tasub osta sellise firma oma, mille varuosade müüjaid suudad Eestis avastada.

( Omal on Samsung, aga see ei ole soovitus. Lõpuks tuli ikka juppe vahetada, ning sama jupi eest küsis üks müüja 115 ja teine müüja 25 eurot. :P )
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vajan nõu pesumasina ostmisel.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Pm iga lits kiidab oma vittu ja polegi vahet mis ostad. Mingi hetk tuleb igat masinat putitada. Endal Indesit juba väga kaua, ei mäletagi enam millal sai ostetud. Toimetab küll.
Vasta