Ülemised köögikapid betoonseina

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Crismell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 16 Mai 2020, 23:24
On tänanud: 6 korda

Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas Crismell »

Kinnitusvahendeid poest kaasa ei saanud. Kappide ülaservas on lihtsalt kaks auku pikkupidi asetseva lati sees.
Kui pikkade kruvidega peaks kapid kinnitama? Ja kas tuleks tugevduseks mingeid metallnurkasid lisaks kasutada?
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mis materialist see latt on? Kunagi Lasnamäel puurisin seina augud, panin tüüblid ja tavalised kruvid. Mis raskusi sa sinna kappi ikka kavatsed panna?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui kapi tootja nägi ette kruvid, siis piisab kruvidest. Mul näiteks on 2 kruviga. Kruvipea järgi pakun 5mm läbimõõduks :).
Crismell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 16 Mai 2020, 23:24
On tänanud: 6 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas Crismell »

Latid on samast mööbliplaadist, millest köögimööbli karkass. Sama paksusega ka. Kappi lähevad näiteks taldrikud ja tassid. Need on üsna rasked.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Taldrikute ja tasside pärast küll ükski kapp alla ei kuku. Tähtis on, et see mööbliplaat oleks nii tugev, et kruvi pea sellest läbi ei läheks, kuna jõud mõjub allapoole, siis ka, et pikuti oleks piisavalt tugev. Võid ju kruvipea alla panna ka metallseibi.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas ping »

Rein Sa kirjutas: 26 Mai 2020, 11:06 Mis materialist see latt on? Kunagi Lasnamäel puurisin seina augud, panin tüüblid ja tavalised kruvid. Mis raskusi sa sinna kappi ikka kavatsed panna?
20 aasta pärast võib sellesse kappi olla üle 100kg head ja paremat kogunenud, olenemata sellest et hetkel pannakse sinna ainult 8 taldrikut.

Ma olen näinud kööki, pärast paksult täis topitud köögikapi allakukkumist, kui inimene kaotas hetkeks tasakaalu ja haaras korraks kapist, ning seepärast ei suhtu "riputatavatesse asjadesse" enam ammu sinisilmselt.

Isegi laelambi kinnitus peab taluma hooldava elektriku raskust (teatud kõrgusest alates).
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas elektron »

Arvesta, et juba kapp üksi kaalub. Mööbliplaat pole kergemate killast. Pane allapoole vähemalt kaks metallnurka juurde.
Mul on 1,5 ruudune männipuidust köögikapp kuue tugeva nurgikuga seina küljes.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

igal poes müüdaval kinnitusvahendil peaks olema kirjas palju kaalu ta talub, kui ei ole tuleks müüjalt küsida . Kui lased selle kapi nelja 6mm betoonikruviga seina, siis ilmselt kannatab ka 400kg sinna riputada . Kinnitusvahend võiks ulatada 2/3 osas kinnitatavasse materjali. Kui pead kasutama tüüblit , siis tasuks veenduda ka tüübli tugevuses.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas elektron »

Paberil võib ka üks kruvi asja ära ajada, küsimus on pigem kapi konstruktsioonis ja seina koostises. Alla nelja punkti ma elusees sellpist kappi ei kinnitaks, mis peab raskeid taldrikuid kandma.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Ülemised köögikapid betoonseina

Lugemata postitus Postitas aero »

aero kirjutas: 26 Mai 2020, 11:08 Kui kapi tootja nägi ette kruvid, siis piisab kruvidest. Mul näiteks on 2 kruviga. Kruvipea järgi pakun 5mm läbimõõduks :).
Ma ei hoia neis kappides raskeid asju. Max 15 kg nõusid per kapp.
Vasta