Eratee üle RMK ala

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Artemidas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Mai 2020, 21:41

Eratee üle RMK ala

Lugemata postitus Postitas Artemidas »

Tervist
Olukord on selline kus minu suvila on ühelt poolt piiratud kahe krundiga ja teiselt poolt RMK metsaga. Korralikku teed mu maale ei lähe- suvel saab sõiduautoga sisse, aga sügisel/kevadel liigume jalgsi. Erilist elutegevust pole seal pikalt olnud. Tulevikku vaadates oleks kindlasti soov vana talu üles ehitada. Nüüd on hakanud mõlemal krundil elutegevus ja on näha, et see lahendus ei ole ei minu, ega ka nende suhtes jätkusuutlik. Servituudiga kollitama ma ei tahaks minna, sest see lõpeb raudselt tüliga. Kuna mul oleks soov rajada korralik kruusatee, siis oleks plaan rajada tee hoopis teiselt poolt üle RMK ala. See tee on lühem ja ei lähe üle eramaa. RMK andis sellele ka põhimõttelise loa, aga üheks eelduseks servituudi (ja siis tee rajamiseks) on projekt.
Kas keegi olnud sarnases olukorras kus on vajalik tellida projekt ja on rajanud täiesti uue tee läbi rapiku?
Tee pikkus on ca 700-800m
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eratee üle RMK ala

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Artemidas kirjutas: 10 Mai 2020, 22:25 RMK andis sellele ka põhimõttelise loa, aga üheks eelduseks servituudi (ja siis tee rajamiseks) on projekt.
Kas keegi olnud sarnases olukorras kus on vajalik tellida projekt ja on rajanud täiesti uue tee läbi rapiku?
Tee pikkus on ca 700-800m
Eks sa pead hakkama uurima teedeehitusfirmadest palju taolise juurdepääsu tee rajamine võib maksma minna. Kahtlustan, et odav see ei saa olema. KOV-lt servituudi saamise maksumus on vist kõikse marginaalsem tee rajamise kogumaksumuse juures. Esimene, suvaline vihje maksumuse kohta märksõnale "kruusatee rajamine" https://ehitus.hange.ee/hange/39258/tee ... -rajamine/ Siin pole küll maksumust jutt, vaid selline üldsõnaline vajalike tööde iseloomustus. https://lood.delfi.ee/maakodu/kodu/kall ... d=65923198
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eratee üle RMK ala

Lugemata postitus Postitas aero »

Artemidas kirjutas: 10 Mai 2020, 22:25 Kas keegi olnud sarnases olukorras kus on vajalik tellida projekt ja on rajanud täiesti uue tee läbi rapiku?
Tee pikkus on ca 700-800m
Olen teinud nullist tee aga projektita, oma kinnistule. Tee projekteerija tõenäoliselt soovib tee aluse ala geoloogia uuringut.
Vasta