Asendusistutus - kogemused

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
hhhln
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Jaan 2020, 13:39

Asendusistutus - kogemused

Lugemata postitus Postitas hhhln »

Kas kellelgi on Tallinnas kogemusi asendusistutusega linna poolt määratud maale?

Nimelt on raieloaga (ehitusalane pind) koos saadud meeletu hulk asendusistutuse ühikuid. Krunt ise on jätkuvalt väga tihedalt puudega kaetud, üle 40 männi jääb alles ning sinna väga palju ei mahu juurde istutada, Nõmmel ei ole otseselt lubatud ka igihaljaste hekkide rajamine (nt elupuud, olenemata sellest, et pooltel kruntidel need on). Seega tahaks teada, kas oleks lihtsalt kinni maksta see ühikute arv, 1 ühik 32 eur või kasutada mõne firma teenust, et teha siis istutus linna maale? Kuidas on teie kogemused? Lisaks pean krundiomanikuga võimaldama 2 aastase garanatii ja hoolduse istutatud taimedele.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1755
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 51 korda

Re: Asendusistutus - kogemused

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ma sooritasin ca 15 a tagasi asendusistutuse Nõmmele Võidu parki. Oli määratud istutada ca 20 suuremat või 100 väiksemat puud. Selleks hankisin puuaiandist ülekasvanud männiistikud maksumusega ca 1 EEK või 10 s /tk (enam täpselt ei mäleta, kuid hind oli marginaalne) pikkusega ca 20-30 cm. Võtsin liiaga, ligi 150 tk. Need istikud andsid valemi järgi vajalikud "puude" mõõdud nibin- nabin välja. Selles mõttes on see TLV määrus väärakas, et ei arvesta väikeseid istikuid puudena.
Lollus on ju suuri puid istutada ja kuskilt välja kaevata. See tegevus minu nägemuses kvalifitseerub kassi poolt poegade tassimisena, sest teisest kohast läheb sel juhul puu ära.

Nõmme LOV heakorranõunik näitas platsi kätte ja tegin ca paari tunniga asja ära. Siis vaatas üle ja raporteeris kuhu vaja. Istutuslabidaga auk maasse, istik sisse, jalaga kinni ja veetörts peale. Võtsin autole käru sappa, millel oli lisaks 200 l veevaat. Paar korda käisin neid kuumemate suvepäevade õhtul sel kombel kastmas. Enamus läks kasvama ja sain punkti kirja. Samas olen nüüd kuulnud, ega neid kohti avalikes parkides niiväga polegi, kuhu lubatakse istutama. Seega selline kahepalgeline värk.

Kui teine asendusistutus tuli teha, siis näitasin ametnikule ette oma krundile rajatud elupuuheki ca 25 puud. Istikud olid toodud Maximast ca 1 € /tk (Smaragd, kasvab aeglaselt, pole vaja hiljem pügada). See sobis, kuna hekk oli alles rajatud. 2 aasta pärast käidi veel kohapeal kontrollimas.
Vasta