Põrandaküte, põrandakatte materjal ja formaldehüüd

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 4 korda

Põrandaküte, põrandakatte materjal ja formaldehüüd

Lugemata postitus Postitas SSD »

Uurin. Plaanitud oli põrandaküte Rääkisin ühe tuttavaga kes oli mures, uus elamu, põrandaküte, kallis parkett. Jama pidevalt siseõhuga ja tervisega. Erpooletu labor mõõtis õhukvaliteeti ruumides, ei olnud normi piires, kaugelt selles üle.
Kuidas kommenteerida väideta, et põrandaküte ja kivimil baseeruv kate, esimesel korrusel näiteks on ok aga II korrusele magamistuppa seda "kivi" ju ei pane. Parkett, laminaat põrandakõtte puhul talvel, kui põrandaküttes on üle 18c siiski sees eraldab juba mürgiseid aineid õhku, vähitekitajaid. Kas müüt või reaalsus millele tuleks tähelepanu pöörata hoopis rohke, kui täna tehakse? :confused:

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1300
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: Põrandaküte, põrandakatte materjal ja formaldehüüd

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mis ühendeid see erapooletu labor siis mõõtis ja kui palju?

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6617
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 159 korda
On tänatud: 241 korda

Re: Põrandaküte, põrandakatte materjal ja formaldehüüd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

SSD kirjutas:
06 Mai 2019, 17:18
Parkett, laminaat põrandakõtte puhul talvel, kui põrandaküttes on üle 18c siiski sees eraldab juba mürgiseid aineid õhku, vähitekitajaid.
Miks peaks NATURAALNE täispuitparkett eraldama õhku mürgiseid ained/vähitekitajaid? See, mida meil ja mujal müüakse naturaalse laudparketi nime all, sisaldab 3-4mm naturaalset spooni ja oskuslikult kasutatud vähemkvaliteetset puidumaterjali, mis liimiga kokku liimitud. Laminaatparketti ja seda nn laudparketti kasutatakse koos põrandaküttega väga edukalt lasteaedades ja koolides, kus on nõuded õhus lendlevate keemiliste ühendite osas tunduvalt rangemad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1008
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Põrandaküte, põrandakatte materjal ja formaldehüüd

Lugemata postitus Postitas aero »

SSD kirjutas:
06 Mai 2019, 17:18
... eraldab juba mürgiseid aineid õhku, vähitekitajaid. Kas müüt või reaalsus millele tuleks tähelepanu pöörata hoopis rohke, kui täna tehakse? :confused:
Igal pool on mürgiseid aineid, ka looduses. Inimtegevus... Küsimus on alati selles, et mida täpselt ja kui palju (seal mõõdeti). Ja miks just parketti süüdistavad. Küllap mööbel ja kogu sisustus on uus. Või vent lahja. Värske viimistlus ja materjalid kõik eritavad kuigipalju midagi alguses. Tuleb usinalt tuulutada.

Ma oma magamistuba ei küta üldse, põranda kontuur aastaringi suletud. Soojusttagastav vent ja 23-24° kivimaja hoiavad ruumi talvel 19-20°. Tegelt tahaks veel pisut jahedamat, avan õhtuti akna ja tuulutan. Jahe tuba + soe tekk + värske õhk :thumbsup:

Kui parkett ei sobi siis tuleb panna laudpõrand ja võõbata mingi öko õliga... mida on vaja mitu x aastas uuendada paraku. Seinad-laed saab värvida kohupiimavärviga. Põrandakütte asemel saab panna hästi suured radikad, siis saab madalama temp.-ga vett peale lasta, vähem tolmu kärsakat.

Vasta