Väike kortermaja

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Jantš
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Mär 2019, 01:24

Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Jantš »

Hei kõikidele tarkadele meestele/naistele!

Seisan probleemi ees, ning sooviksin asjaliku nõu mida ette võtta kahekordse tellistest majaga, milles neli korterit.3 neist kuuluvad nüüd minu omandisse(kingitus perekonnalt) Maja on ehitatud 60datel, igas korteris on neli tuba.(1 elutuba, 2 magamistuba, köök, koridor). Ruutmeetreid kahjuks öelda ei oska. 2 korterit on elamis kõlbulikud kuid vajavad ikkagi kapitaalremonti. Korterid on ahjuküttega. Esialgu plaanin vahetada kogu majal aknad, ning seejärel tuleb ettevõtta nii küttesüsteemi muutus(kui talvel kohapeal ei viibi, pole kedagi kes kolme ahju kütaks) kuika elektrijuhtmete vahetus.+ soojustamine jne.(Katus on korras) Maja asub Läänemaa väikeses külas.
Mida teie mul antud majaga mul teha soovitate? Renoveerida? Mis on kindlasti pikaajaline protsess ning küllaltki kulukas? Müüa? (Seda varjanti kaaluks viimasena).Korterid kokku ehitada? Võimalus, et soovin sinna kunagi elama asuda või teha kohast suvekodu/suvila. Kõik korterid eraldi seisvana välja ehitada ning lõpuks üürile panna? Samas maakohta vaevalt nõudlus üürikorteritele väga suur on? Ideid napib ning raha resursse korrusmaja ülesehitamiseks oleks vist üüratud? Kui keegi teab,võib umbkaudse summa öelda. Kui maja asub nn maakohas siis äkki on võimalik taotleda vallast toetusi vms? Maini veel, et olen võhik ning ei tea ehitusest midagi.

Tänan juba ette kõiki, kes vaevuvad kaasa mõtlema/aitama!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Hei kõikidele tarkadele meestele/naistele!
Tere ise kah.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Mida teie mul antud majaga mul teha soovitate?
Kirjeldatud variandina minu poolt häid soovitusi ei ole. Nagu juba kirjeldasid, siis ilma renoveerimiseta kinnisvarana suhteliselt mõtetu.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56Renoveerida? Mis on kindlasti pikaajaline protsess ning küllaltki kulukas?
Jah ja eeldab ootamist ja esialgu paksu rahakotti.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56Müüa?
Loe mu eelmist kommentaari ja ega renoveerimata korteri müügi eest sa mingit hõiskama panemist summat ei saa. Loe samas piirkonnas olevaid kinnivara müügikuulutusi.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Korterid kokku ehitada? Võimalus, et soovin sinna kunagi elama asuda või teha kohast suvekodu/suvila.
On sul olemas ämma öökapp kapitaalremondiks vajaminevate kulutuste katteks? Tänapäeval leidub vähe ullikesi, kes on nõus investeerima üüripinna heakorrastusse. Ja kui ongi, siis tavaliselt tekivad üürniku ja üürileandja vahel erimeelsused heakorrastamiseks kulunud summade tasaarvelduse osas.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Võimalus, et soovin sinna kunagi elama asuda või teha kohast suvekodu/suvila.
Mitte ükski seadus ei keela sul seda võimalust kasutamast.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Kõik korterid eraldi seisvana välja ehitada ning lõpuks üürile panna? Samas maakohta vaevalt nõudlus üürikorteritele väga suur on?
Ei viitsi kogu eelpool kirjutatut uuesti korrata.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Ideid napib ning raha resursse korrusmaja ülesehitamiseks oleks vist üüratud? Kui keegi teab,võib umbkaudse summa öelda.
Selles küsimus pead pöörduma Urmas H. Liivi poole, et ta võtaks oma järgneva hooaja "nõidade saate" üheks katseks. Tulemused võivad olla nii või naa.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Kui maja asub nn maakohas siis äkki on võimalik taotleda vallast toetusi vms?
Pean tunnistama, et näen isegi vahest positiivseid unenägusid.
Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Tänan juba ette kõiki, kes vaevuvad kaasa mõtlema/aitama!
Tänu ei mulksu ega krabise! ;) Ega sa selliseid vastuseid vist ei oodanud, aga Riigikogu valimised on läbi ja lähema 4 aasta jooksul enne valimisi antud lubadused enam ei kehti. No ei tulnud midgi välja. :cry:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Jantš kirjutas: 28 Mär 2019, 11:56 Esialgu plaanin vahetada kogu majal aknad, ning seejärel tuleb ettevõtta nii küttesüsteemi muutus(kui talvel kohapeal ei viibi, pole kedagi kes kolme ahju kütaks) kuika elektrijuhtmete vahetus.+ soojustamine jne.(Katus on korras)
Mis kuradi pärast? Ilmselgelt oli see "kingitus" tingitud kurvast asjaolust, et "perekond" ei oska isegi hunnikuga midagi ette võtta, nüüd leidis elu lõpuni tänuvõlglase.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Ja kes seal neljandas korteris siis elutseb?

Üldiselt ei ole panchole midagi lisada, õnnitleme valge elevandi omandamise puhul. Vallast võid lammutustoetust saada, kui (75%) maja üleval ei jõua pidada.
Mina a) kingiks tagasi v b) müüks esimesel võimalusel maha ja saadud sendid saadaks kingitegijatele tagasi.

Selle rahaga, mille sinna sisse tambid oma praeguste mõtete alusel, saad tsivilisatsioonile lähemale uue maja ehitada + suvila takkaotsa.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kuna teemaalgataja müüki kaalub viimasena siis omab see maja tema jaoks ilmselt mingit sentimentaalset väärtust. Ja isiklikult saan temast sel juhul ka aru.
Aga, materiaalsest küljest võetuna on igasugune sinna investeerimine häving. Üüriturg sellises kohas vist suht olematu.
Suvila? Ainult sel juhul kui see oleks tõesti koht kuhu suvel tahad vähemalt kuuks elama minna ja oled valmis seda 12 kuud ülal pidama ( ok, jõulu ajal lähed ka nädalaks).
Kui on looduskaunis koht, mingi veekogu lähedal jne. siis on ehk võimalik mingi osa investeeringust lühiajalise majutusega tagasi saada (teed ka sauna majja jne), aga kasumisse see projekt ilmselt ei jõuaks
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Nagu ma aru saan, siis asukoht on saladus? Mis asi on maakoht, kas kuskil kesk-eestis lagunenud lautade vahel või mere ääres mändide all?
See on umbes sama küsimus, et mida te mu autost arvate, aga marki, seisukorda ja aastanumbrit ei ütle.
Väike vihje, ruutmeetrid saab teada nii, et lööd aadressi ehitisregistrisse ja on kõik andmed selle maja kohta olemas.
Kui aadressi ka ei tea, siis tuleb appi regio või maa-ameti kaart.
Või siis löö oma nimi kinnistusraamatusse ja saad nii katastrinumbri kui aadressi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

klaverimeister kirjutas: 29 Mär 2019, 14:02 Mis asi on maakoht, kas kuskil kesk-eestis lagunenud lautade vahel või mere ääres mändide all?
Eks neid 4-korterilisi kolhoosimajau ehitatigi enam-vähem lautade kõrvale ja ega lautasid nüüd päris keset alevit ka ei ehitatud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Jantš
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Mär 2019, 01:24

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Jantš »

Tänan kõiki vastajaid ja ka niisama norijaid. Teema jätkuks ja selgituseks veidi:
- Tegemist on tõepoolest "kingitusega", millel väga suur sentimentaalne väärtus. Ja sellest ka probleemi ees seismine. Ning nagu ilmselt küsimuse postitamisest aru on saada, ei ole endal ka kuskil suuri kullamägesid, mille eest seda kohe hoogsalt korrastama hakata.
- Asukoha teemal, siis ei ole tegemist mere-äärsete mändidega vaid tõesti üpris väikses külakeses Pärnumaal. Täpse aadressi andmine vast hetkel siin midagi ei muuda.

Aga teatud määral on olnud ka kasu selle teema tegemisest - saan järjest enam aru, et tegemist on rohkem "koormaga" kui toreda kingitusega. Lisaks on mu kuklas hunnik sugulaste silmasid, kes teavad, et see maja sai minu nimele tänu sellele, et mina ei müü seda esimese asjana kohe maha.
Kübaraga moor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Apr 2019, 15:18

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Kübaraga moor »

Tegelikult ma ei välistaks seda üürile andmise mõttekust ka maakohas, aga kõik ikkagi sõltub... Minu isiklik kogemus Läänemaaga on selline, et kui tahan külastada Matsalu loodusfilmide festivali, siis annab majutust ikka tikutulega taga otsida. Leiab, aga Lihulast 20-40 km kaugusel. Ok, ma seda va moodsat AirBnb värki pole harrastanud, ehk on see mu enda viga.
Kui on mingigi võimalus, et kunagi tahad ise sinna kolida (suvitajana või päriseks), siis tasub seda renoveerimist ikka tasapisi ette võtta, osade kaupagi.
Kui soov elama kolida oleks kindel, kaaluksin majja ühtse automaatikaga küttesüsteemi rajamist. Kuna aga pole kindel, siis võib-olla oleks mõistlik ehitada mitte just kõik, aga näiteks 2 samal korrusel olevat korterit kokku ja jääda siiski ahjukütte peale. Heal juhul piisab siis ühest ahjust, kui korsten keset maja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vaatasin saate treilerit, mis räägib kolhoosiaegsetest majadest. Läbi vilksatas ka 4-korteriline tolleaegne maja. Saade ise täna "Roaldi nädal" kell 20.00 Kanal2-s. Kellel ei ole aimu, millistes seisukordades need majad on, siis vaadaku saadet. Ise ma tean, millises olukorras on üks Pärnumaal asuv 4-korteriline kolhoosiaegne maja. Jah, kui teha elementaaseid hooldustöid, vahetada katus, küttekolded jms ja küte tuleb poolmuidu(omahinnaga), siis elada võib. Üks eelis taoliste majade puhul on see, et need ehitati suhteliselt eraldatud kohta ja privaatsus on parem kui Meriväljal või Nõmmel ehk juhuslikke sinna eriti ei eksi ja privaatsuse tagamiseks isegi 1,8m aeda pole ümber sellise majale vaja ehitada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Väike kortermaja

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kübaraga moor kirjutas: 03 Apr 2019, 15:55 Tegelikult ma ei välistaks seda üürile andmise mõttekust ka maakohas, aga kõik ikkagi sõltub blabla
Mul on ka üks selline kübaraga esivanem. Mul võttis kolmkümmend aastat aega, saamaks aru, millise kõverpeeglis väga paljud inimesed enda ja teiste finantsvõimekust vaatavad. No valus hakkab seda lugedes, anna andeks.
Vasta