Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Mart9000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Nov 2018, 10:28

Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas Mart9000 »

Tere.

Plaanis ehitada elementmaja ja uurin, et kes oleks kõige pädevam seda ehitama. Kas kellegil on kogemust Mapek OÜ-ga, kellele kuulub praegu majad.ee (see domeen on olnud erinevate omaike käes).

Võib ka soovitada teisi ettevõtteid, kes on hea tööga silma paistnud elementmajade valdkonnas.

Tänan
olavi1404
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Sept 2019, 07:58

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas olavi1404 »

Tere,

Kuna kaalun ise ka nüüd neilt maja tellida, siis tunnen huvi, kas võtsite maja Mapekilt ja mis kogemused olid?

Tervitades

Olavi
ivo722
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Nov 2019, 11:07

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas ivo722 »

Kas keegi on tellinud Majad.ee maja?Kuidas sujus?
Marion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 21 Mai 2012, 11:16
On tänanud: 2 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas Marion »

Eelmise aasta septembris küsisin majad.ee-st paari konkreetse maja hinna suurusjärku. Keegi Guido vastas, et nad ennustamisega ei tegele. Jättis täiesti mõtetu firma mulje, kui nad oma kaupa isegi hinnastada ei suuda, siis ei jäänud väga uskuma, et nad ehitadagi oskavad. Lisaks ei töötanud siis ja ei tööta ka praegu kodulehel ükski "küsi hinda" nupp.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 6815
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 166 korda
On tänatud: 257 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marion kirjutas: 10 Dets 2019, 16:47 Eelmise aasta septembris küsisin majad.ee-st paari konkreetse maja hinna suurusjärku. Keegi Guido vastas, et nad ennustamisega ei tegele. Jättis täiesti mõtetu firma mulje, kui nad oma kaupa isegi hinnastada ei suuda, siis ei jäänud väga uskuma, et nad ehitadagi oskavad.
Kuidagi lahmiv kriitika tundub. Miks? Aga sellepärast, et võiksid nende vastuse, "ennustamisega ei tegele", õigesti mõistmiseks avaldada ka oma hinnapäringu teksti. Siis saaks ausamalt hinnata küsimust a´la "soovin osta autot". olid sul päringus kirjas maja püstitamiseks vajalikud andmed alates geoloogilistest uuringutest, liitumispunktide olemasolust sentimeetri täpsusega kuni .... Kahtlen.
Marion kirjutas: 10 Dets 2019, 16:47 Lisaks ei töötanud siis ja ei tööta ka praegu kodulehel ükski "küsi hinda" nupp.
Kui su enda nupp ei noki, siis kahjuks ei saa sind aidata, et sa ei osanud vajutada "kontakt" nupule ja sealtkaudu hakanud edasi pärima. Kuidas seda nimetataksegi? Õpitud abitus?

PS. Ma polnud peale selle foorumi sellest majad.ee varem midagi kuulnudki ega kavatse ka tulevikus nende poole pöörduda ega mul ei ole seal omateada mitte ühtegi tuttavat!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3542
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 65 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui sa müüd midagi aga pole mitte mingit hinda siis sa tegelikult ei müü seda asja. Siis on selle olukorra nimi kataloog. Sarnaseid kohti on tonnide kauapa, kus on KÜSI HINDA ja VAATA KATALOOGI ja SAAD PÄRING jne. Ja siis küsib klient endalt, et aga mille kuradi pärast ma pean kuskil veel tuhnima ja midagi sobrama, minge põrgu oma kataloogiga. Ja läheb kuskile mujale. Ja võibolla seal mujal on isegi viletsam kaup või kõrgem hind aga seal on VASTUS kõige esimesele küsimusele.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 6815
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 166 korda
On tänatud: 257 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dumbuser kirjutas: 10 Dets 2019, 19:18 Ja võibolla seal mujal on isegi viletsam kaup või kõrgem hind aga seal on VASTUS kõige esimesele küsimusele.
Jah, sinu selles tsiteeritud lauses on tõetera sees, kui ikkagi jääks arvmuse juurde, et iga tellitav maja on erinev, kasvõi paigalduskoha või asukoha eripärasuste suhtes, alates minu eelmises kommentaaris maintud tingimuste suhtes. Majasoov ei ole vist samade konkreetsete parameetritega nagu 3,2V ja 20mA leedpirnike. A´la soovin autot millega sõita teel. Kas Saksamaa kiir- ja külateedel või EV külateedel? Ferrari California lahtikäidava katusega vs Land Rover ekstreemsõidu variant? Kas kriitik Marion pani päringusse kirja, et kuhu seda maja soovitakse või kirjutas lihtsalt, et soovin seda mudelit? Kui Marion on selline kriitik, siis võiks juba avaldada ka omalt poolt soovitu. Kuidagi ühekülgne tundub?
OT. Jah, ka minu teenustel on mingid baas-/näidishinnad, nagu majad.ee kodulehel(x€/m2), kuid täpselt nii nagu ei tee majad.ee konkreetset pakkumist mingite üldandmete järgi, ei tee ka ise konkreetset hinnapakkumist enne objekti ülevaatust. Millegipärast arvan, et ka sina ei tee pakkumisi tellija öeldu järgi ilma enne reaalsust, tellija konkreetseid soove ja tegelikku tööde mahtu nägemata. Põhjus, miks ka ise ei tee konkreetseid pakkumisi on sellepärast, et tellijad ei oska hinna üldehitajate kvaliteeti, nende jaoks 10mm viltu laotud sein OK(eriti seinas, kus on kolm ust ;) ), kuid millegipärast pannakse minu töö tulemuse kontrollimiseks 2,5m latt(minult laenatud) koos digiloodiga seinale.
Lihtsalt tellijatel oleks aeg nõudlikuks muutuda konkreetseks kõigi suhtes, mitte nii, et ainult see viimase naela lööja on süüdi. ;) Sellepärast ei jäta ka pakkumistele tegemiseks objektide ülevaatusel tellija tähelepanu juhtimast kontrolli puudumisele eelnevate tööde tegijate puudustele. Kui ei oska kohe kontrollida, siis lihtsalt tuleb järgmise etapi teostajale üleliigse töö eest rohkem maksta. Miks peab maaler ronima mööda põrandaääri ja ära lõikama seda põrandavalu leevenduslinti või akende ümbert vahtu? Kui ei osanud eelmise etapi teostaja käest näuda, siis nõuab viimistleja selle raha sisse. Ei ole vist midagi arusaamatut?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3542
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 65 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Oli tore suhelda.
Marion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 21 Mai 2012, 11:16
On tänanud: 2 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas Marion »

Ma kaldun ka dumbuseri leeri. Kui müüja isegi ei taha müüa, miks peaksin mina tahtma seda osta?
Minu kogemusel mitmed karpmaja müüjad ei tegele vundamendi ehitusega ega liitumispunktist trasside vedamisega. Läbirääkimiste tulemusel ikka saab (arvatavasti allhankena, aga milleks maksta vahendajale), aga see juba kokkulepete küsimus, kus tekib asjale ka hind. Ehk müüvadki erinevas valmidusesastmes seda osa, mis vundamendi peale käib. Ei usu, et valmis vundamendi peale karbi paigaldamiseks geoloogilisi uuringuid jms vaja oleks.
majad.ee-s on iga maja juures nupuke "küsi hinda" tehasepakett, "küsi hinda" siseviimistluseta maja ja "küsi hinda" "võtmed kätte" maja. Või vähemalt on neil, mida mina vaatasin, kõiki läbi ei lapanud. Ilusad punsed nupud on teised küll, aga mis mis mõte neil on? Küsi infot kohast saingi vastuse, et nad ennustamisega ei tegele. Ja ei hakanudki üldse edasi süvenema, valmismaja müüjaid on piisavalt või vähemalt siis oli.
Samas oskavad öelda euro täpsusega kuise küttekulu? Kas seegi ei sõltu näiteks asukohast? Mere ääres vs paksu metsa sees vs linnas? Või elektri hinnast?
Ma ei leidnud majad.ee kodulehelt isegi mitte seda orineteeruvat (x€/m2) hinda ja peale saadud vastust, ei hakanud ka enam otsima, liikusin edasi.
Kui nupukesed on, võiks ju eeldada, et ühe konkreetse maja puhul on 3 erinevat hinda olemas, mille suurusjärgu võiks siiski suuta välja arvutada? Pole keegi ühe eurost täpsust taga ajanudki, +/-5000 on piisav täpsuse suurusjärk enne seda, kui detailidesse laskuda. Vähemalt kaks esimest valmidusastet ei peaks ju erilisi raskusi valmistama?
Lõingi käega, ei olnud aega igat pisidetaili, kahhelkivi suurust ja stepsli värvi välja mõelda, et neilt mingitki numbrit välja pressida. Kodulehelt jääb mulje, et nad mõned majad juba ehitanud on, seega võiks ju ka maksumise osas mingi kogemus juba tekkinud olla?
Vaatasin toona mitmeid erinevaid tehasemaju, päris paljudel oli mingi orienteeruv number siiski olemas, näiteks Greencube (ei tee ka siinkohal sellele firmale reklaami, lihtsalt näide):
http://www.greencube.ee/-/hinnad.ee.html
Kenasti toodud hinnad alates N, arvata võib, et toodud number on minimaalses valmiduseastmes maja kohta, aga vähemalt on, millest alustada.
Lahmiv? Tõenäoliselt jah, vahendasingi ainult oma muljet selle firma ja nendepoolse suhtluse kohta, mitte absoluutset tõde.
ping
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 956
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kogemusi firmaga Mapek/majad.ee

Lugemata postitus Postitas ping »

Olen käinud kohapeal müügimehega vestlemas, potensiaalse kliendi kõneisiku rollis.
Tundub, et tegu on tervenisti müügi- ja vahendustegevusega tegeleva firmaga, mis tellib kõik teenused allhanke korras, vastavalt kasumlikusele.
Müügimehe tegevus oli suunatud tellija maksejõulisuse väljaselgitamisele ja müümisele, aga ehitustehnilistele küsimustele vastata ei oskanud. Kusjuures ka tervest kontorist ei leitud inimest, kes oleks tahtnud ehitustehnilistele küsimustele vastata.

Sai külastatud erinevaid (majasid pakkuvaid) firmasid ja valik langes sellise elementmaja tootja kasuks, kus sai suhelda nii tootmisüksuse juhiga kui ka tegeliku konstruktiivosa konstruktoriga.
Kuna ainult "ehitusloa jaoks tehtud arhitektuurse projekti" järgi hästi ehitada ei saa, siis tasub kõik sõlmed konstruktoriga läbi arutada, ning see kulutus tasub ennast hiljem ära.
:hello:
Vasta