Närilistevõrk

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Rotipoeg
külaline

Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Rotipoeg »

Tere!

Oskab keegi öelda, kust oleks võimalik osta väikese silmaga traadist närilistevõrku? Ehituspoodides olen vaid leidnud 12x12mm võrku, aga tahaks väiksema silmaga leia.

Või on ehk olemas mõni spetsiaalne toode, mida panna puitmajale välisvoodri ja tuuletõkkeplaadi vahele, et närilisi eemal hoida.
Külaline
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Espakis peaks olema väiksemaga ka. Lähed üldehitusmaterjalide osakonda sinna putkasse ja neil on näidised leti taga seina peal olemas. Rulli laius, millest nad seda lõikavad on muidugi üle 200mm, mis on tavaliselt standardne rotivärgu laius. Ehk sa pead hiljem kas relakaga vms omale parajaks timmima. Ja hind peaks olema niimoodi toimetades soodsam kui spets rotivõrgul.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kuidas seda võrku sinna üldse pannakse?
Mul ka asi päevakorras.
Teoreetiliselt peaks ju ka üleval otsas herilastega võitlema.....
tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Võrguga tuleb katta tuuletõkkeplaadi ja välisvoodri vaheline tuulutusava. Selleks võib lõigata võrgurullist 10-15cm ribad, mis väänata U-kujuliseks. See U-kuju läheb siis ümber roovi alumise otsa.

Kasutatakse ka kammitaolist hiirevõrku, aga ma ei oska öelda, kust seda kätte võiks saada. Võrguga on ilmselt lihtsam.
Pilt
Ja tõsi ta on, et ideaalis tuleks räästad-tuulekastid katta putukavõrguga.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Rotipoeg kirjutas:Oskab keegi öelda, kust oleks võimalik osta väikese silmaga traadist närilistevõrku? Ehituspoodides olen vaid leidnud 12x12mm võrku, aga tahaks väiksema silmaga leia.
http://www.rauning.ee/index.php/et/ehit ... alist-vork
http://www.rauning.ee/index.php/et/ehit ... oelavorgud
Sõelavõrku olen Bauhofis ja Bauhausis täitsa riiulis näinud. Ehk ikka leidub ka mujal.
Hiid kirjutas:Kuidas seda võrku sinna üldse pannakse?
Soovitatakse et võrk on kinnitatud juba karkassi külge (tuuletõkke taha) ja sealt keeratud tuulutusliistu peale. Sellega oleks ka tuuletõke kaitstud "näksijate" eest.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mina panin putukavõrgu igale poole. Keerasin ta üle tuulutusliistu. Sedasi jäi üks serv vastu tuuletõkkeplaati ja teine vastu laudist. Kõige alumise laua panin kruvidega, kõik järgmised naeltega. Siis saab alumise laua lahti kruvida ja puhastada juhul kui see putukavõrk ämblikuniite liiga täis läheb.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul tuleb püstlaudis.
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Espakis on see võrk jõhkralt kallis, eriti Tartus kus 6,4 silmaga 500mm kõrge 25m rull maksab 100e, Tallinna Espakis peaks kõige tagumises poes olema 600mm kõrge võrk, hinda täpselt ei tea...

Mõistliku hinnaga peaks saama tellida siit http://www.schetelig.ee/tootekataloog/M ... arha_Tuote
Võrku saab parajaks lõigata väga edukalt tavaliste plekikääridega
Kõik jutud noh..
sagrimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Okt 2012, 09:36
On tänanud: 2 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas sagrimees »

Hiid kirjutas:mul tuleb püstlaudis.
Mul sama lugu ja tuleb ka veel ülekattega, mis jätab alumise serva täiesti õieli närilistele...

Kuna lisaks veel tuleb onn plokkidele ning puitlaagidele, peaks vist terve põhjaaluse ka selle võrgu sisse mähkima?
Külaline
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

paneelikas kirjutas:Espakis on see võrk jõhkralt kallis, eriti Tartus kus 6,4 silmaga 500mm kõrge 25m rull maksab 100e
Mõtle teistmoodi! Et see on kõigest ühekordne väljaminek, mitte püsikulu iga kuu. :)
Autorehve umbes iga paari aasta tagast kahte komplekti(talve-suve) ostes sa ju ei mõtle, et jõhkralt kallis, vaid, et neid on lihtsalt vaja, kui soov sõita.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veel on variant kasutada perforeeritud plekki. Need on parema kujupüsivusega ja saab ka vormida päris pikki profiile. Tööstusjäägid, vanad ripplae profiilid jm saab edukalt ära kasutada.

taastaja
Rotipoeg
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Rotipoeg »

Tänud soovituste eest. Sain Tallinna Espakist 6x6mm võrgu kätte. Jooksev meeter 0,6m laiust võrku maksis 3,5eur. Nüüd pean katsetama, kuidas seda kõige mõistlikum U-kujuliseks on keerata ja kas lõikama peaks plekikääride või relakaga.
Seal oli ka seda kammitaolist närilistevõrku saada.
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

Kuidas uste juures see võrk viisakalt vormistada?
Võrk ümber uksepiida?
fgh
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas fgh »

Enamasti pole ukse ümbrus ligipääsetav vaid puiduga kaetud.
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Mina panin mingi halli värvi- arvatavasti oli putukavõrk umbes 1-1,5 mm silmaga. Tehtud oli see vist kapronist. Panin nii tuulekasti kui ka alla voodrilaua ja tuuletõkke vahele. Esimese talvega veel külalisi ei saabunud. keegi soovitas ja kusagil Kadaka teel müüdi seda rullinna.
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

fgh kirjutas:Enamasti pole ukse ümbrus ligipääsetav vaid puiduga kaetud.
Seda küll. Mulle tundub küll, et kui hiir vabalt voodri peale juba saab, siis sealt edasi sissepoole on ainult tahtmise küsimus. Võibolla eksin.
Vanades maamajades paksudesse põrandaplankudesse näritud augud on meelde jäänud kuskilt.


päikest,

Hannes
Külaline
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

valaskalakene kirjutas:
fgh kirjutas:Enamasti pole ukse ümbrus ligipääsetav vaid puiduga kaetud.
Seda küll. Mulle tundub küll, et kui hiir vabalt voodri peale juba saab, siis sealt edasi sissepoole on ainult tahtmise küsimus. Võibolla eksin.
Vanades maamajades paksudesse põrandaplankudesse näritud augud on meelde jäänud kuskilt.
see on nagu vargusegagi :) lukk on ikka aja viitmiseks mitte varga takistamiseks. nii ka näriliste restidega jne. hiirepere elu on suht päevakriitiline, kui jääd kuskile päevadeks närima võib suguvõsa tagant ära surra.
Külaline
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas keegi sellist asja ka sinna kruvinud on ?
https://www.ehituskaup24.ee/ee/nurga-ka ... -2-5m.html
Perfo nurgaliist mida maalrid kasutavad.
Külaline
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Mai 2017, 15:59 Kas keegi sellist asja ka sinna kruvinud on ?
https://www.ehituskaup24.ee/ee/nurga-ka ... -2-5m.html
Perfo nurgaliist mida maalrid kasutavad.
võiks valida midagi välitingimustesse sobivat ja ajas kestvat
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kevad läheneb ja järjepidevalt on olnud probleemiks lindude tung räästakasti pesa teha, eelmine aasta kuldnokad p.sandasid pool seina ära. Probleemiks on vihmavee renni kohal üks 25mm vahe-ligipääs räästakasti. Olen lugenud, et osadel majadel pannakse mingi putuka võrk räästasse, et satikad, linnud ja muu fauna ei pääseks katusekonstruktsioonidesse talvituma, pesa tegema.
Kuskohas sellist võrku võiks saada, peaks olema ilmastikukindel, soovitatavalt tumedamat värvi, plastvõrgu puhul peaks kindlasti UV kindel olema.
Eesti poodide lehtedel internetiabiga nagu midagi spetsiaalset leida ei suutnud. "Linnuvõrgu" nimega otsides tuleb ainult neid võrke, mis marjapõõsaste kaitseks mõeldud, näriliste võrgud jällegi rohkem varjatud kohta sobivad.
fgh
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas fgh »

Google.ee linnutõke
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Prill »

fgh kirjutas: 24 Mär 2018, 11:54Google.ee linnutõke
See tundub olevat rohkem tõrjumaks linde rõdupiiretel, karniisidel istumast ja seal p.asandamast. Ogade järgi mul vajadust ei ole, vaja lihtsalt mingi võrk piludele ette klammerdada, et nad räästakasti pesitsema ei pääseks.
Tundub, et sellest https://www.on24.ee/sisustus/%C3%B5ue-a ... rded/91781 lõigatud ribad ajaks vast asja isegi ära.
Fgh
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Mis katusekate, see plastik oga paigaldaks roovi peale, saab ka räästalaua peale. Ogad jäävad vastukatusekatet. Https://www.k-rauta.ee/p/linnutoke-60x1000-mm-must/31xd
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Fgh kirjutas: 24 Mär 2018, 13:31 Mis katusekate, see plastik oga paigaldaks roovi peale, saab ka räästalaua peale. Ogad jäävad vastukatusekatet. Https://www.k-rauta.ee/p/linnutoke-60x1000-mm-must/31xd
eee, tundub huvitav pean uurima kuidas seda tagantjärgi saab paigaldada, katusekate on trapetsprofiil plekk..
Fgh
külaline

Re: Närilistevõrk

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Pm Lased trapetsil esimese kruvi lõdvemaks ja lükkad selle sinna alla. Või Lased kruvidega lihtsalt püsti räästalaua külge, see muidugi vähe seesugune.... Renni taga äkki ei ole tappev?
Vasta