katus või sein

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

katus või sein

Lugemata postitus Postitas High-Q »

tere.

teen siin veidike eelkalkulatsiooni:
kumb tuleb odavam: kas
* teha 1,5 korruselise maja väliseinad kõrgemaks kui üks korrus (u 1 m jagu) ja vähendada katusekallet (u 15 kraadi jagu) ja katusepinda
või
*jätta katusefermid vahelae kõrgusele, et välissein piirduks 1 korruse kõrgusega ning seega suureneks katuse pind?

nb, 2 korruse kasulik pind kõrgemate seintega oleks küll suurem, kuid antud kontekstis ei ole oluline.

kumb oleks parem:
soojuslikust vaatest
ehitamise lihtsuse ja kiiruse vaatest

mis on optimaalne viilkatuse kalle, kas 45 kraadi on liiga palju?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Jämedalt öeldes on seina ruutmeeter odavam, kui katuse oma. Kui detailplaneering piire ei sea, siis on veel mitu minu arvetes olulisemat küsimust, kui selline ruutmeetri hinna võrdlus. Ma kohe kuidagi ei saa olla nõus väitega "2 korruse kasulik pind kõrgemate seintega oleks küll suurem, kuid antud kontekstis ei ole oluline." Mis siis veel maja juures oluline on, kui mitte ruumide paigutus ja kuju?

PS. Praeguse hinnarallide tingimustes pole mõtet isegi arvutada, mis on katusekalde vahest tulenev kokkuhoid - hinnad rallivad niikuinii eest ära. Äärmisel juhul saad ligikaudse %, mille võrra üks variant on teisest kallim.

Katuste jaoks vaata näiteks siia: http://www.katuseportaal.ee/
Taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas Taastaja »

Ühekordset ikka kindlasti lihtsam ehitada ja korralik viilkatus nii 40-45 kraadi. Võimalikult kandiline, nii 10x10 m ja ruumi küll. Saab viilualuste akendega läbi ja pole vaja neid katuseaknaid, mis ikka jäävad külmaks meie kliimas.
Lugeja
külaline

Lugemata postitus Postitas Lugeja »

Tere !
Meie tegime 1,5 korruselise maja ja teise korruse seinad tõstsime 1m.
Mis kasulikum ei oska öelda aga pinda jah tuli ikka kõvasti juurde. Samas kui tuttav tegi nii et ei tõstunud katust vaid pani sarikad jooksma teise korruse põrandapinnast siis tal kulus rohkem plekki kui meil ja samas kui ma soojutan välisseina siis soojustan ju ka osaliselt ka teise korruse tõstetud seinu kas 10 või 15 penoga, aga kui hakata soojustama katusealast pinda siis sinna kuulub ju tunduvalt rohkem soojustust kui välisseinale. Odavusest ei tea täpselt kuna seina tõstmiseks läheb ju ka blokke vaja kui sa muidugi ei tee puidust .Aga igal juhul mina olen rahul
Vasta