Ehitajate toitlustamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

eijaksa logida kirjutas:Üks annab ühe võileiva ja tassi kohvi, teine võtab vastava koguse vähem tasu
Mina ei ole küll kindlasti sellega nõus, kui mulle võileiva eest palka vähendatakse. Ehk see päev ei olegi kõht tühi.
Külaline
külaline

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Andeks, aga samamoodi nagu ma ei pea ennast kliendi orjaks (kui ma teen kokkulepitud töö, kokkulepitud summas ja kokkulepitud tingimustes/-tel), ei pea ma ennast ka tema sõbraks. Samamoodi ei soovi ma osa saada tema lõunast, naisest ega jahisaagist.
Kui klient soovib sõbruneda, võib ta teha mulle "siivutu ettepaneku" kohtuda peale tööaega. Sel juhul võtan ma oma tengelpunga kaasa, ei teosta mitte "tasaarveldust". ;)
Äris ei peeta sedagi sobilikuks.
Ühised "kohvipausid lemmikloomade ja laste seltsis" on vähemalt minu jaoks kauge ja mõistmatu teema. Maailm on kirju ja sellega tuleb leppida (mitte peksta NSVL-i ja kommunismitondiga).
:hello: Imelik.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui tellija on nõus järgima, siis minu ihudietoloog kirjutas sellise menüü, millest pean rangelt kinni pidama tervislikel põhjustel (maohaavad kodusest hakklihasoustist ja 0,5l-st söögiisu tõstjast Rahvaviina näol pool tundi enne lõunasööki).
Esmaspäev- lõhecarpaccio ja avokaadosalat, tallefilee ürdiglasuuriga, crème brulée ja puuviljakompott
Teisipäev- peedi kreemsupp värske lõhe ribadega, tagliolinid lõhe ja punase kalamarjaga ja kodune kooretarretis.
Kolmapäev- brokkoli supp mandlilaastudega, seafilee medaljonid spinatiga Gorgonzola juustu kastmes ja magustoiduks šokolaadi fondant jäätisega.
Neljapäev- tortellinid kanapuljongis, küüslaugu ja rosmariiniga praetud tiigerkrevetid ja crepes leegitatud Grand Marnier’iga (see magustoit peaks valmima lõplikult minu silmade all, sest lihtsalt ilus vaatepilt).
Reede- hanemaksapasteet kaneelipirni ja portveini kastmega, pardirind apelsini ja palsamäädika kastmes ja sidruni sorbee.
Lihatoitude juurde pean jooma toidu paremaks seedimiseks 2003 Solaia, Marchesi Antinori ja mereandide juurde 2007 Chablis Grand Cru Les Clos, Domaine W. Fevre. Asendused on võimalikud ainult pärast konsulteerimist ihudietoloogiga!
Mingit tasaarveldust ei toimu!!! Kõik toiduained peavad olema värsked- linnud-loomad hommikul veristatud, rohelised maitseained vahetult enne söögi valmistamist nopitud jne jne.! Teisipäevase ja reedese menüü võib ihudietoloogi nõusolekul omavahel ära vahetada.
Külaline
külaline

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Muide ühes viimases töö tegemise kohas ütles peremees, et õlut võib ka võtta! :shock: Kas oleks pidanud siis juttu tegema ka tasaarveldusest :lol:
Polnud üldsegi tuttav. Kunagi varem kohusime kohapeal ja mingi pool tunnikest vaatasime mida/kuidas teha tuleb. Kui kuu kaks hiljem kohale sõitsime, siis polnud kedagi kodus. Villa turvakood ja võtmete asukoht öeldi telefonist. Samuti kirjeldati tuba kuhu ööbima võis jääda. Nädala vahe tuli pererahvas ise ka kodu ja siis perenaine meid enam kööki ise süüa tegema ei lasknud. Ja pere lahkudes ütles peremees, et õlut võib ka võtta. Kõike jaaniõlul ei lubanud ära ka juua. Me siis natuke ikka jõime seda ehtsat linnase õlut ja vahtisime telekast jalkat.Tegime töö valmis ja telefonis öeldi jälle turvakood kuda maja jälle valvesse panna.

taastaja

lugu üks paljudest üle 20 aasta rändtöö kogemustest
Külaline
külaline

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

... aga ma ei usu et see on norm, pigem erand. Miks peaks klient soovima, et tema elamises "laagrisse asutakse"? Vastan ise- kirjeldatud olukorra tingis ilmselt asukoht.
Imelik.
Külaline
külaline

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks see rohkem erand ole jah! Oli peremehe endine kodu, ehk nüüd rohkem suvine kodu. Täna vihmane ilm, võib heietada.
Kui rääkida töö tegemisest kaugemal kodust, siis on tellijad reeglina ka elamise ise välja otsinud. Nad ju kohalikud ja see asi õnnestub paremini. Aga remonditavas majas peatumist esine ikka kõige rohkem. See aasta vist juba nii neljas kohas juba. Vahest otsitakse lõunasöögi koht ka välja, mis pole ju sugugi paha, kui tellingutel võileiba näsida. Ntx on lõunastatud palju kordi kohaliku kooli sööklates. Isegi vandekodu söögitoas :D Kuressaares ka nn supiköögis. Oli päris viisakas koht ja hea toit, päris objekti ligidal. Paldiskis sõjaväe sööklas. See oli küll nagu öö ja päev omaaegse CA sööklaga :lol: ..ja kes neid kõike mäletab. Muidugi võib ära märkida sellised olukorrad, kui just otseselt toitlustamist ei pakuta aga igas erinevas eestimaa kohas on midagi külluses ja sellest ei jääta külalisehitajaid ilma. Nii on toodud ämbriga tomateid-kurke ja muud värsket, mis parajasti valminud. Vahest saab ka head suitsukala-liha...kõik ikka kohalik hää värk.

taastaja
hapukabsad
külaline

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas hapukabsad »

Foorumis selline üksikasjalik jututamine tellija kodust, tema usaldusest ja külalislahkusest on tegelikult tellija usalduse kuritarvitamine. Sellega kaotate vaid klientuuri. Ehitajad võiks veidi õppida oma kutseala eetikat.
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas ändi »

Keegi pole ju ühtegi nime ega aadressi maininud?Mismoodi see klientuurile mõjub ja kuskohast sellist kutsealast eetikat õppida võib?(Ei teeni ehitamisega leiba aga huvitav oleks ikka teada).
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Küülaline kirjutas:
eijaksa logida kirjutas:mitte üks ori ja teine härra.
Selles asi ongi. Üks on töövõtja, teine tööandja. Kontoritöötajatele pangadirektor üldiselt süüa ei paku.
Mõni ikka pakub küll. Mitte otseselt supi näol, aga võrreldav on see siiski.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

rokikas kirjutas: Kummaline arusaam asjadest. :scratch: Vaene kes tööl ei käi ei telli ju mingi trikiga ehitustöid. "Vaene" keda ma eelnevalt silmas pidasin on pigem ikka vägagi hõivatud sest rabeleb mitmes kohas tööd teha äraelamiseks ja eluaseme korrastamiseks. Klassikaline näide on õpetajad.
Oletan et inimlikum/isiklikum suhtumine tuleneb sellest et "vaesele" on tellitav töö eluliselt oluline ning ta on selle saavutamiseks tugevalt pingutanud (maja katuse vahetus näiteks mille tegemiseks on paar aastat juba raha kogutud).
isiklikult arvan, et kummaline on, kui iga inimene, kes tellib ehitustöid, peaks omama ka piisavalt aegu ning kulinaarseid oskuseid, et töölistele seitsmekäigulise söömaaegasid pakkuda, no heast tahtest lihtsalt, sõltumata päevaplaanist ja vabast ajast. kipun arvama, et keskmisel õpetajal on lebotamiseks rohkem aega, seega liigutagu leemekulpi, kui tahtmist on. minu tööpäev pool kolm ei lõpe.
hapukabsad
külaline

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas hapukabsad »

pancho villa kirjutas:isiklikult arvan, et kummaline on, kui iga inimene, kes tellib ehitustöid, peaks omama ka piisavalt aegu ning kulinaarseid oskuseid, et töölistele seitsmekäigulise söömaaegasid pakkuda, no heast tahtest lihtsalt, sõltumata päevaplaanist ja vabast ajast. kipun arvama, et keskmisel õpetajal on lebotamiseks rohkem aega, seega liigutagu leemekulpi, kui tahtmist on. minu tööpäev pool kolm ei lõpe.



Just! Mida kuradit nad lebotavad ja jätavad töömehe üksi objektile ahastuses mõtlema, kas ikka saab süüa või ei saa!
Otsigu parem välja kõige valitumad menüüd ning külmkapp olgu ka head paremat täis!
C`est La Vie !

http://cestlavie.ee/menu/restaurant
nokkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 23 Dets 2006, 11:32

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas nokkel »

Idiootsus kuubis, saad töötasu ja peaksid saama ka tellija poolt toidud, kohvid ja koogid??? Küsige oma oskuste eest niipalju, et jõuate ise oma söögi osta/valmistada ja mitte ei pea sel teemal arutlema.
Ei ole töötajana ega ka tööandjana kunagi mitte eeldanudki, et töö tellija peaks toitlustama töövõtjat.
Iseasi, kui see on lepingus kokku lepitud.
Loomulikult on inimlikult tore, kui memmeke kellel katuse korda tegid, toob Sulle õunakoogi lisaks kokkulepitud töötasule. Aga Sa ei saa ju järgmise tellija käest jälle õunakooki nõuda öeldes, et aga tädi Maali pakkus ju:)
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Arutatakse siin pikalt laialt, kas tellija peab töömehele süüa andma. Ma küsiks aga, kas töömes võib tellijale süüa pakkuda?
Andke nüüd täiega edasi :blackeye:
.
Tel 5o9279o
nokkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 23 Dets 2006, 11:32

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas nokkel »

:good: motamehele
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas unnie »

Küülaline kirjutas:Mina küll töövõtjana kellelegi toidu eest sõbraks ei kipu. Ja samuti vastupidi. Muidugi, kui näiteks põranda plaatija ikka väga nälginud välja näeb, nojah.
Mina tean töömehi (väikefirma - 2-3 meest), kes pererahva palvel (et rutem valmis saaks) teevad usinasti päev otsa isegi lõunapausi pidamata tööd. Siis tuleb pererahvas koju ja hakkavad levima imehead toidulõhnad. Mina isiklikult arvan, et paar võileiba ja tass teed-kohvi ei tohiks küll tellijat enam pankrotti ajada. SEE ON PUHTALT INIMLIK!!! Kusjuures kirutud venelaste juures pakutavat ca 95-l juhul midagi süüa eestlaste 5 vastu. Isiklikult pole ma kunagi töölisi söömata jätnud - kui jõudsin töö tellida, jõuan ka võileiba pakkuda! Irooniaks ei näe ma siin mingit põhjust. Loomulikult pole mingit kohustust, aga VEEL KORD - INIMLIKUS KÄITUMISES.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ehitajate toitlustamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

kuule unnie ürita nüüd oma väikesest karbist natuke suuremalt ka asjadest aru saada - kõik ei istu päevad läbi kodus töömehi passides, käsi imetlusest kokku lüües ja süüa-juua pakkumas. olles ise mõlemalt poolt asja näinud võin siiski väita, et õigeaegselt tasutud korralik palk on väärilise tasuna piisav - kui tahan süüa, lähen ja ostan.
Vasta