palun arvamust

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
peeter muraste
külaline

palun arvamust

Lugemata postitus Postitas peeter muraste »

olen väga-väga-väga oma maja ja pisikest õue tahtev inimene. Rahalisi vahendeid ei ole rohkem kui 300 tuhat eeku.
Kas olen omadega täitsa põhjas, kui olemasolevale suvilakrundile panen püsti ostetava freespuitsauna, mille soojustan väljastpoolt kenasti ära... et siis aastaringselt oleks kasutatav. Ikka isoga algul ja siis tuuletõke peale, siis laudis ... Laudiselauad olemas.
Krundil salvkaev, kust saaks pumba abil vee sisse, elekter krundil olemas....??!! Millega võin eriliselt alt minna? Kas sellist "ehitist" saab kunagi majana arvele võtta? Mis tingimustel? Tänan kõiki, kes viicivad asjalikku nõu anda.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

kas freespuitsauna maksumus jääb tõesti alla puitsõrestikmajale, mille ehitamisega saab hakkama iga inimene, kes viitsib natuke enne kodutööd teha ja põhitõed omandada?
kas suvilakrundil ka suvila peal on/oli?
ka freespuitsaun vajab vundamenti, millele toetuda, vundamendi ehitamine lõhnab, aga ehitusloa järgi juba. et vältida hilisemaid sekeldusi bürokraatia vallas, tasuks enne ikkagi maad kuulata KOV-s, kui kardad, et sinu vastu hakatakse haiglast huvi tundma, võid küsimuse ka üldiselt tõstatada, mitte kohe oma krundi kohta.
esialgu tundub küll ise teha mõitlikum või on sul mõni eriti hea pakkumine valmis tootele?
osadel freespuitsaunadel pole katusekate ka veel hinna sees.
peeter muraste
külaline

Lugemata postitus Postitas peeter muraste »

kas freespuitsauna maksumus jääb tõesti alla puitsõrestikmajale, mille ehitamisega saab hakkama iga inimene, kes viitsib natuke enne kodutööd teha ja põhitõed omandada?
kas suvilakrundil ka suvila peal on/oli?
ka freespuitsaun vajab vundamenti, millele toetuda, vundamendi ehitamine lõhnab, aga ehitusloa järgi juba. et vältida hilisemaid sekeldusi bürokraatia vallas, tasuks enne ikkagi maad kuulata KOV-s, kui kardad, et sinu vastu hakatakse haiglast huvi tundma, võid küsimuse ka üldiselt tõstatada, mitte kohe oma krundi kohta.
esialgu tundub küll ise teha mõitlikum või on sul mõni eriti hea pakkumine valmis tootele?
osadel freespuitsaunadel pole katusekate ka veel hinna sees.
Sauna moodi maja saaks kätte 250 tuhhiga, seal sees aknad-uksed,katusekate,boiler, saunaahi. Suvilakrundil on peal suvila, aga nii täbaras seisukorras .... Aga krundil ka mingi vundamendi moodi asi veel, näeb täitsa kobe välja. Kui maja seisab "kanajalgadel", kas siis pole ehitusluba vaja... ja seega ei saa ka majana kui arvestatava väärtusega kinnisvarana arvele võtta? Tänud
peeter muraste
külaline

Lugemata postitus Postitas peeter muraste »

oleks väga tänulik, kui saaks ehitusalast abi maili teel! Ehk jätab mõni hea inimene mulle enda mailiaadressi, häbi oma saamatust ja lollust siin välja näidata... Eelmine minu vastus näitas seda, et ka copy-pastet peab oskama korrektselt teha
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

kas olemasolevat vundamenti ei saa kuidagi ära kasutada? mille peal ol.ol. suvila seisab?
pildid ei teeks paha.
minu kommentaari all on väike nupuke email, et siis vajuta sinna :lol:
või siis chef14@hot.ee
Vasta