Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
renee26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Jaan 2011, 15:33

Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas renee26 »

Tere!
Soovin võtta pangast eramaja ehituseks laenu(projekt ja kõik muu vajalik olemas) nad nõuavad ehituskalkulatsiooni.Kas kellelgi oleks mingit näidist pakkuda või on kusagilt saada exeli formaadis seda.Soovin maja ise ehitada ja sellepärast ei taha hakata otsima ehitusfirmade pakkumisi.

Tervitades,
Renee
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Pead selle ise välja arvestama. Mis asju teed, mis materjale kasutad ja mis selle hind tuleb. Kui ise ehitad, siis pead nagunii ju projekti järgi materjalid kõik välja arvestama. Võid ka projekti kellelegi saata ja vajalikud arvestused lasta ära teha. Ma olen sõbrale Swedpanka ja sugulasele kredexsi teinud. Pole probleeme olnud.
Elentino teostab üldehitust!
renee26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Jaan 2011, 15:33

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas renee26 »

Arvutuste ja projekti lugemisega saan ma väga hästi hakkama.Lihtsalt mõtlesin et äkki on olemas mingi põhi, mille peale seda teha.Ei viitsi lihtsalt uut tabelit väga tegema hakata exelis.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas linni »

Kui 2005 aastal panka sammusin ning eramaja ehitamiseks laenu taotlesin, siis esitasin koos taotlusega Excal formaadis omakoostatud ehituskalkulatsiooni. Mille peale laenunõustaja tegi suured silmad ning ütles, et ma olen esimene inimene, kes talle sellise asja esitab. Tol ajal mingeid kalkulatsioone ei nõutudki.

Soovitan sul asi siiski läbi mõtelda ning paberile panna. Endal hiljem lihtsam jooksvaid kulusid hinnata ning eelarve graafikuspüsimist jälgida. Midagi keerulist ju ei ole, projekt, vundament-seinad-põrandad-aknad-uksed-katus, kommunikatsioonid-elektrivarustus-küttesüsteem, sisetööd, välitööd (väravad-piirdeaiad-sillutis). Lõppsummale liidad 10%, mille peidad pangale esitatava eelarve ridadesse, ja ongi olemas.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1822
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

renee26 kirjutas:Tere!
Soovin võtta pangast eramaja ehituseks laenu(projekt ja kõik muu vajalik olemas) nad nõuavad ehituskalkulatsiooni.Kas kellelgi oleks mingit näidist pakkuda või on kusagilt saada exeli formaadis seda.Soovin maja ise ehitada ja sellepärast ei taha hakata otsima ehitusfirmade pakkumisi.
Tervitades,
Renee
Tere
Minu arvates käivad asjad Eesti Vabariigis natuke imelikult.
1. Kõigepealt riik kulutab palju raha ehitusspetsialistidele hariduse andmiseks. Selle hariduse raames on diplomitööks hoone projekti koostamine, mille koosseisu muuhulgas kuulub ka eelarve.
2. Ehitusseaduse kohaselt piisab ehitusloa saamiseks vaid eelprojektist. Otse loomulikult õhukese rahakotiga inimene püüab kulusid kokku hoida ja ühe võimaliku säästukohana arvab olevat projekti. Seega projekt tellitakse võimalikult odav ja väikesemahuline, lootes enese ja ehitaja tarkusele. Eelarve ja palju muud olulist sellesse ei mahu.
3. Kui inimene soovib saada pangast laenu, siis küsib pakkumisi ehitusettevõtetelt. Paljude firmade spetsialistid hakkavad ühele isikule eelarvet koostades ressurrse kulutama. Küsitakse ju pakkumisi mitmelt ettevõttelt, et oleks võrdlusmoment. Eelarve ja pakkumise koostajale on see tühi töö, kuna pakkumist küsiv isik juba algselt ei plaanigi ühtestki neist ettevõttest reaalselt teenust osta. Kui mõelda terve riigi mastaabis, siis see on tohutu hulk mõttetut tühja tööd. Ja samas räägitakse efektiivsuse tõstmise vajalikkusest, et raha on vähe.... Raha on vähe, aga tühja töö tegemiseks ressursse kulutada saame küll.
4. Samas oleks projekteerijal, kui tal on projekt arvutis vastavas programmis olemas, vaid mõni näpuliigutus ka eelarve arvutiprogrammist välja lasta. Igal juhul olen mina niisugust projekteerimistarkvara õppinud, millega see on võimalik. Vähemalt lihtsustatud kujul, aga eelnevalt ongi vaja teada vaid suurusjärkusid, lõplik maksumus kujuneb niikuinii alles tagantjäreletarkusena.

Muidugi, ma ei tea kui palju üldse leidub meil selliseid projekteerimisettevõtteid, kes projekti raames soodsalt on võimelised eelarvet koostama. Soodne saaks aga see olla vaid juhul kui oleks piisav hulk selle konkreetse teenuse tarbijaid.
renee26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Jaan 2011, 15:33

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas renee26 »

vuuk kirjutas:
renee26 kirjutas:Tere!
Soovin võtta pangast eramaja ehituseks laenu(projekt ja kõik muu vajalik olemas) nad nõuavad ehituskalkulatsiooni.Kas kellelgi oleks mingit näidist pakkuda või on kusagilt saada exeli formaadis seda.Soovin maja ise ehitada ja sellepärast ei taha hakata otsima ehitusfirmade pakkumisi.
Tervitades,
Renee
Tere
Minu arvates käivad asjad Eesti Vabariigis natuke imelikult.
1. Kõigepealt riik kulutab palju raha ehitusspetsialistidele hariduse andmiseks. Selle hariduse raames on diplomitööks hoone projekti koostamine, mille koosseisu muuhulgas kuulub ka eelarve.
2. Ehitusseaduse kohaselt piisab ehitusloa saamiseks vaid eelprojektist. Otse loomulikult õhukese rahakotiga inimene püüab kulusid kokku hoida ja ühe võimaliku säästukohana arvab olevat projekti. Seega projekt tellitakse võimalikult odav ja väikesemahuline, lootes enese ja ehitaja tarkusele. Eelarve ja palju muud olulist sellesse ei mahu.
3. Kui inimene soovib saada pangast laenu, siis küsib pakkumisi ehitusettevõtetelt. Paljude firmade spetsialistid hakkavad ühele isikule eelarvet koostades ressurrse kulutama. Küsitakse ju pakkumisi mitmelt ettevõttelt, et oleks võrdlusmoment. Eelarve ja pakkumise koostajale on see tühi töö, kuna pakkumist küsiv isik juba algselt ei plaanigi ühtestki neist ettevõttest reaalselt teenust osta. Kui mõelda terve riigi mastaabis, siis see on tohutu hulk mõttetut tühja tööd. Ja samas räägitakse efektiivsuse tõstmise vajalikkusest, et raha on vähe.... Raha on vähe, aga tühja töö tegemiseks ressursse kulutada saame küll.
4. Samas oleks projekteerijal, kui tal on projekt arvutis vastavas programmis olemas, vaid mõni näpuliigutus ka eelarve arvutiprogrammist välja lasta. Igal juhul olen mina niisugust projekteerimistarkvara õppinud, millega see on võimalik. Vähemalt lihtsustatud kujul, aga eelnevalt ongi vaja teada vaid suurusjärkusid, lõplik maksumus kujuneb niikuinii alles tagantjäreletarkusena.

Muidugi, ma ei tea kui palju üldse leidub meil selliseid projekteerimisettevõtteid, kes projekti raames soodsalt on võimelised eelarvet koostama. Soodne saaks aga see olla vaid juhul kui oleks piisav hulk selle konkreetse teenuse tarbijaid.

Olen su jutuga täiesti nõus.Kuid sai uuritud seda ka projekti koostanud firmast ja nendel programmis selline võimalus puudub et eelarvet teha. Arhitektibürool sellist programmi osta on suhteliselt kulukas sest nõudlus sellise asja järele puudub, neid asju teevad ehitusfirmad. Minul lihtsalt probleem selles et ma ei hakka oma maja ehitusele mingit firmat peale võtma(vaid tuleb paar ehitusmeest lihtsalt) ja niisama eelarve pärast ei tahaks ka hakata neid tüütama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renee26 kirjutas:...Soovin maja ise ehitada ja sellepärast ei taha hakata otsima ehitusfirmade pakkumisi...
renee26 kirjutas:... Arhitektibürool sellist programmi osta on suhteliselt kulukas sest nõudlus sellise asja järele puudub, neid asju teevad ehitusfirmad...
Ära solvu, kuid väga imelik suhtumine, a`la ma ostan endale töö tegemiseks ja teenuse osutamiseks kalli veoauto, aga siis tuleb keegi, et anna mulle oma veoautot tasuta kasutada, sest on vaja ämmale küttepuud maalt ära tuua ja ei taha veoteenust osutavate firmade poole pöörduda, kuna on vaja ju ainult ämmale korraks puud tuua. Miks peaks siis ehitusfirmad või keegi, kes on teinud selle suhteliselt kuluka programmi ostmiseks kulutusi, hakkama seda tasuta jagama? Miks sa ei taha teenust osta? Üldiselt ma saan sinust täiesti aru, alati tuleb otsida võimalikult soodsat või tasuta variante.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mina ehitasin ka ise ja tegin 10 aastat tagasi täiesti vabas vormis, kui tahad võin saata. Teevad siin asja hirmus tähtsaks ja keeruliseks.
renee26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Jaan 2011, 15:33

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas renee26 »

Küülaline kirjutas:Mina ehitasin ka ise ja tegin 10 aastat tagasi täiesti vabas vormis, kui tahad võin saata. Teevad siin asja hirmus tähtsaks ja keeruliseks.
Võiksid saata küll teeks asja lihtsamaks:)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Saatsin PS.
Külaline
külaline

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas ma lugesin kuskilt või nägin... igal juhul seal kaugel üle suure lombi välismaal koostabki arhitekt oma projektile eelarve, teostab või ostab järelvalve, vastutab, et ehitus mahuks ettenähtud eelarvesse. Vist oli isegi seadusega nii ettenähtud. Tundus mõistlik.
renee26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Jaan 2011, 15:33

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas renee26 »

Külaline kirjutas:Kas ma lugesin kuskilt või nägin... igal juhul seal kaugel üle suure lombi välismaal koostabki arhitekt oma projektile eelarve, teostab või ostab järelvalve, vastutab, et ehitus mahuks ettenähtud eelarvesse. Vist oli isegi seadusega nii ettenähtud. Tundus mõistlik.

Meie paraku õnneks või kahjuks ei ela seal suure lombi taga ja siin arhidektil seda kohustust ei ole ja nad ei tegele ka sellega.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1822
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Külaline kirjutas:Kas ma lugesin kuskilt või nägin... igal juhul seal kaugel üle suure lombi välismaal koostabki arhitekt oma projektile eelarve, teostab või ostab järelvalve, vastutab, et ehitus mahuks ettenähtud eelarvesse. Vist oli isegi seadusega nii ettenähtud. Tundus mõistlik.
Minu arvates on samuti mõistlik.

Kuid meie oludes on ka Renee suhtumine mulle täiesti arusaadav.
Me kõik võime küll mõista näiteks tee asfalteerimise vajalikkust, aga paljud millegipärast isegi ei vaevu oma koduteelt aukegi killustikuga täita. Pigem käiakse tihedamini autoga remondikojas.
Eks igaühe oma valik, millisesse asutusse ta oma raha viib.
Sama ka ehitamisega. Piltlikult öeldes, kas kulutada rohkem auru mõõtmisele või lõikemisele... igaühe enese valik.
Vanarahvas ütles: seitsekorda mõõda....

Ainult, et oma kauba või teenuse võiks küll iga tarbija ise kinni maksta.

Minu arvates on positiivne, et Renee soovib oma projektile ise eelarve koostada.
Mõned näpunäited neile, kel huvi ehituseelarvet koostada.
Eelarve koosta olla tabeli vormis. Tabeli päises olgu resssursside nimetused, ühik, kogus, ühiku hind, ja kokku. Lisaks võiks olla tegevustel ajanorm, kui soovitakse prognoosida ning kokku arvestada töö ajakulu.
Ridades võiks grupeerida eraldi ressursid - materjalid, inimtööjõud, ja masintööjõud. Ridade all kokkuvõtted. Kõige all kõik kokku.
Lihtne. Ainult, et inimesele, kes selle kõigega pole kokku puutunud valmistab ilmselt raskusi kõikide ressursside peale tulemine. Hindade leidmine on omaette "ooper". :write:
Aga jõudu ja jaksu!
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mina korteri remondiks tegin kalkulatsiooni stiilis: aknad 8000.-, põrand 10000.-, seinad 10000.-, jne... Pank ei öelnud midagi ja raha kanti üle. Aga aasta oli ka 2005.
vanaema on sul veteran...
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Kui sa teed enda maja ehitamiseks hinnakalkulatsiooni, siis ikka katsu väga täpne teha. Pangast küsitava rahaga peab ka ju ikka välja tulema. Seepärast oleks hea arvutada kõik materjalid kokku, töötasu ka ikkagi ja mingi kate jäta ka, vb sul mingi idee et tahaks paremat ja kallimat põrandakatet või plastakna asemel ikka puitalumiiniumi jne.

Endale maja ehitamine on raske tegevus. Mina oleks täiesti otsustusvõimetu, tunnistan ausalt!
renee26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Jaan 2011, 15:33

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas renee26 »

Sai siin suhteliselt põhjalik eelarve koostatud,9tundi tööd ja arvutamist ning valmis saigi:) ei ole midagi keerulist see aga lihtsalt aeganõudev,sellepärast lootsingi et saan mingi näidise ja hoian sellega aega kokku. Selle teema võib nüüd lukku panna!
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Kas kellegil hiljuti ka mingit kogemust on olnud? Ma olen hetkel jubedalt hädas. Mustakarbi hinnad(eelarve) on olemas(hinnapakumised), üsna detailsed. Siseviimistluse hinnad on võetud eesti keskmised eelarvesse, väga nõme oleks täna küsida hinnapakumist järgmise aasta septembriks. Projektijuhtimise, soojustuse paigalduse, kommunikatsioonide, põrandate ja lagede paigalduse plaanin oma jõududega teha ära. Kogu selle juttu kokkuvõteks ütleb pank, et eelarve on liiga üldine ja ei saada aru sellest isetegemisest ja ise projektijuhtimisest. Kui põhjalik on põhjalik, kas pean naelte tasandile laskuma?

Ise olen hetkel arvestanud tööd ja materjalid: välis- ja siseseinad, soojustus, katusekonstruktsioon, avatäited, kortsen, põrandaplaat, KVVK, siseviimistlus, põrandakate. Vundament on valmis ja elektripaigaldise tarbeks ka kõik juba endal olemas. Mustakarbi ehituseks on olemas ehitajate reaalsed hinnapakumised, materjalide pakkumised samuti. Sisetöid olen väljendanud ruutmeetrites.
Kui keegi on teinud 2014 aastal või teeb praegu siis andke soovitusi.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ot ja kui sa kõik selle sodi juba pangale kirja oled pannud, siis ikka ütlevad, et liiga üldine? Teist panka ei taha proovida?
vanaema on sul veteran...
fgh
külaline

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Tooge oma tegemised tundide, ruutude, meetritena välja.

Ilmselt on siiski mingid numbrid paigast ära, erinevad oluliselt keskmisest või midagi puudu.

Sama projektijuhtimine on ilma hariduse ja kogemusteta kosmos. Võite otse pluss 30 % sinna kogusummale kirjutada. Küsige karbi tootjalt pakkumine võtmed kätte lahendusele. Keegi ei käsis seda hiljem tellida, otsus tehakse pakkumiste põhjal, järgnevad muutused on juba eraldi teema ja objekti kogumaksumuse odavnemine on pigem positiivne kui negatiivne ja selle arvelt saate puusse pandud summad hüvitada.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Karbihind on jah 100% pandud ehitajate hinnapakumiste najal ja lisatud juurde. Ma ei saa päris fufloood küsida ja pangale esitada, kuna olen oma lahendusega arvestanud ja muud variandid võivad tõesti ajada hinda a la poole võrra suuremaks. Mul on pigem mulje jäänud, et ehk neile vorm ei meeldi või ei osata lihtsalt lugeda sisu või siis oodatakse tõesti ehitusfirma pakkumist ja eraisiku projektijuhtimine ei ole teretulnud. Ootan uut nädalat siis, palusin selgitusi. Vaatame.
Külaline
külaline

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.Pankadelt taotletavast majaehitus maksumusest saad sa 75..85% ja sedagi jupiti.Teed kõigepealt vundamendi siis pöördud panga poole et nende palgatud ehitusspetsialist vaataks olemasoleva üle ja teeks omapoolse hinnangu pangale.Ennem selle etapi eest raha laekumiseni kulub paar nädalat,suvekuudel kuni kuu.Järgmise etapina arvestab pank juba ainult kinnist karpi,millele järgneb eelpool kirjutatu.Seega peab sul endal olema päris palju vaba raha.et ehitus ilma suurte pausideta saaks kulgeda.Ja veelkord tuletan meelde,pank annab kuni 85% kogu maksumusest.Sellega nad kaitsevad endid ja eelkõige ka laenu võtjaid,et ei korduks 2005...2007 kus peale maja pangale tagastamist jäädi pankadele ikka veel võlgu.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Vundamendi ja väliskommunikatsioonid liitumispunktini ehitasin suvel juba valmis. Ehitasingi sellise arvestusega, et hilissügisel-talvel saaks laenu teema korda ning kevadest jätkata.
timburi
külaline

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Kogu asja õnnestumise eelduseks isetegemisel ongi see, et sa suudad teha ka valmis kalkulatsiooni. Kui oskad ehitada, järelikult tead ka, mis etappidel mis materjale kulub.
Reeglina sellised "kopeeritud" ja "laenatud" eelarvega projektid käivad suure pauguga miinusesse ja jääb ehitus pooleli.
Tänapäeva excelis on seda ju ülilihtne teha.

Paned kirja põhipunktid ja hakkad neid laiendama. Ei ole sellist asja nagu vannitoapõrand 500 euri, vaid on:

Nakkedispersioon, tasandussegu, soojustus, valu, põrandaküte, keraamiline plaat, hüdro, hüdro krunt, silikoon 650 euri (ärge järjekorda vaadate, tegemist on näidisega)
Iga pakk kruve ja iga purk vahtu, mida ära unustad või ei arvesta, muudab lõpptulemust kosmaarselt. Ja 99% objektidel tekib ootamatusi, uusi lahendusi jne - mis maksavad.

Toon näite - tegin kalkulatsiooni vannitoa renoveerimisele. Põhimõtteliselt võtsin selle viimase kruvini lahti ja lõpuks eksisin ikkagi ca 150 euroga enda kahjuks. Ja ühtegi materjali ei ostnud letihinnaga...
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

timburi kirjutas:Kogu asja õnnestumise eelduseks isetegemisel ongi see, et sa suudad teha ka valmis

Toon näite - tegin kalkulatsiooni vannitoa renoveerimisele. Põhimõtteliselt võtsin selle viimase kruvini lahti ja lõpuks eksisin ikkagi ca 150 euroga enda kahjuks. Ja ühtegi materjali ei ostnud letihinnaga...


Jah, ma olen nõus, ma ei tahtnudki kellegi eelarvet, vaid pigem vormi. Pangast sain ka selgituse, panga inimesed ei viitsi või ei oska minu eelarvet siduda pakkumistega, Mul oli eelarvele lisatud eraldi kaustana pakkumised ju tahetakse natukene rohkem selgitamist.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kust saada panga jaoks eelarve näidist?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

timburi kirjutas:lõpuks eksisin ikkagi ca 150 euroga enda kahjuks
Ei ole küll kursis ehitustööde eelarvestamisega, kuid kas tõesti nii väikese objekti puhul, nagu üks vannituba, ei saa siis hinda korrigeerida tegelike kulutuste järgi?
Raske on uskuda, et kogenud ehitusmees (või ettevõte) vannituba remontides kahjudega kaupleb. See tuleb ju järgmise kundega tasa teenida.
Vasta