Korteri renoveerimine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Tere ehitusmehed.

Mure selline - ostsin äsja 1toalise korteri paneelmajja, Tallinnas. Korter üsna täbaras seisus, plaanis teha täielik renoveerimine (elektrisüsteemist kuni kõige muuni välja). Hetkel käsin suured lammutustööd ning tekkinud on palju küsimusi. Nimelt - kuna paneelidelt oli enamus krohv lahti sai see 75%liselt eemaldatud seintelt (3 seina 4st). Nüüd küsimus - kas oleks mõistlikum uuesti krohvida või (soovitatud ühe "ehitaja" poolt) kipsiga katta seinad? Siis sooviksin veel ettepanekuid kuidas toimida WC/duširuum - millega katta seinad? Plaatida oli algselt plaanis vaid dušinurga osa, ülejäänud "mingi muu materjaliga", kuna ilmselt läheks terve ruumi plaatimine pisut kalliks. Seina pinda on umbes 15 ruutmeetrit. Ja siis selline küsimus, et soov oleks ehitusprahti vedada. Olen uurinud internetist, saatnud hinnapäringuid, kuid tagasiside on olnud kesine. Soov oleks siis tellida kohapeale konteinerit, paariks päevaks, ära vedada pisut vana mööblit (pisike nurgadiivan, lõhutud seinakapp), tehnikat (vana külmik ja gaasipliit), ehitusprahti (mõned paneelitükid, krohvi, seinaplaate, liiste jms nipet-näpet). Oskaks keegi soovitada asutust, kust sellise teenuse saaks mõistliku hinnaga?

Ettetänud,
Rain
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Seinad ikka pigem krohvida, kui kipsiga katta. Töömehed tihtipeale soovitavad selleärast, et nad ei oska krohvida aga kipsplaati oskab panna igaüks. Plaadi dušhiosa laeni ja ülejäänud osa 1,2 meetrit, ülespoole niiskuskindel värv.
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Jaan kirjutas:Seinad ikka pigem krohvida, kui kipsiga katta. Töömehed tihtipeale soovitavad selleärast, et nad ei oska krohvida aga kipsplaati oskab panna igaüks. Plaadi dušhiosa laeni ja ülejäänud osa 1,2 meetrit, ülespoole niiskuskindel värv.
Tänan kiire vastuse eest.

Aga kuidas on hinnasuhe - terve toa üle krohvimine pidi selle sama "ehitaja" väitel tunduvalt kallimaks minema ja täpselt nagu öeldud - keerulisem teostada. Plaanisime enamuse töödest ise teha, aga mis maksaks terve toa, tegelikult isegi korteri, krohvimine (esik+köök+tuba)? Materjal+töö? Köögi seinad on plaanis kas värvida v seinex, tuppa tapeet, esikusse pole suurt vahet mis.

Rain
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kipsplaat vs. krohv on enam-vähem ühe hinnaga materjalide lõppmaksumuse osas, suuremad kõikumised esinevad tööraha osas. Nagu Jaan juba eespool soovitas, siis olen samuti krohvimise poolt. Kui kellegi jaoks on krohvimine keerulisem, on see tema mure ehk ei oska korralikult krohvida (täiesti subjektiivne arvamus).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Olgu, kaalun ja uurin seda asja. Üks tuttav lasi alles hiljuti krohvida töömehel, küsin üle. Aga järgmine asi - surfasin siin foorumis natuke ja lugesin, et laminaati ei soovitata eriti üle korteri panna. Kui mul siuke suhteliselt pisike 1toaline korter, kas siis ka ikka oleks mõistlikum jätta uksekohtadesse vahed?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RadameeS kirjutas:... Aga järgmine asi - surfasin siin foorumis natuke ja lugesin, et laminaati ei soovitata eriti üle korteri panna. Kui mul siuke suhteliselt pisike 1toaline korter, kas siis ka ikka oleks mõistlikum jätta uksekohtadesse vahed?
No ma täpseid meetreid ei tea, aga olen paigaldanud laminaati ühtse pinnana avatud planeeringuga korterisse mõõtmetega ca 6x8m (2 eri ruumi), aga pikemamat mõõtu läks laminaat laiustpidi. Korteris oli põrandaküte ja objektil range järelvalve. Ühte eramajja paigaldasin laudparketti ühtse pinnana, kus pikkust oli 11m. Avaldasin natuke kahtlust, aga kästi panna, sest olevat lubatud 11m laiustpidi paigaldatuna. Kui jätta ikka korralikud ca 10mm vahed seinaäärtesse ja põranda alla vett ei satu, ei tohiks midagi hullu juhtuda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
milline krohv
külaline

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas milline krohv »

Millisest krohvist jutt käib, kas lubi-tsementkrohvist, lubikrohvist, savikrohvist, kipskrohvist, tsementkrohvist ja kipsplaadi teine nimetus on kuivkrohvplaat. Kõverate ja ebatasaste pindade puhul on kipsplaat vägagi mõistlik lahendus, kui paigaldada ilma karkassita siis ei kaota ka põrandapinda.
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

milline krohv kirjutas:Millisest krohvist jutt käib, kas lubi-tsementkrohvist, lubikrohvist, savikrohvist, kipskrohvist, tsementkrohvist ja kipsplaadi teine nimetus on kuivkrohvplaat. Kõverate ja ebatasaste pindade puhul on kipsplaat vägagi mõistlik lahendus, kui paigaldada ilma karkassita siis ei kaota ka põrandapinda.
Krohvide kohapealt ei oskagi vastata - minu teadmiste juures ütleksin, et kõige tavalisem krohv, mis paneelidele panna. Hind mängiks kindlasti rolli. Ebatasasele pinnale on ilma karkassita kipsplaati üsna kehva panna või mis? Ebatasasuse all peangi silmas, et kui mõni paneel pisut rohkem toa poole välja ulatub. Ise kaldun ka krohvi poole ikka. Küsin tuttava juures käinud töömehelt hinnapakkumise ja siis vaatan, mis edasi. Nüüd selline asjatundmatu küsimus veel, et mis järjekorras oleks mõistlik töid teostada - ilmselge, et põrandat enne seinu ei pane, aga pean silmas just elektrijuhtmestiku vedamist? Ühesõnaga mul on seinad paneelideni puhtad ja tegemisele lähevad kõik seinad, laed, põrandad. Millistest ruumidest oleks mõistlik alustada (köök, vannituba, tuba, esik)?
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Kas keegi oskab veel öelda kohta, kus ostetakse kokku vanu kodumasinaid (hästi vana külmik ja ilmselt sama vana gaasipliit)?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas jan »

Komplektseid vanu kodumasinaid saab ära anda igasse jäätmejaama ilma rahata.
milline krohv
külaline

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas milline krohv »

Kas oled ikka kindel, et seinad olid varem krohvitud?
Kas on võimalik, et see kiht, mis seinalt maha tuli oli pahtel?
Kui väidad, et see oli nn. "tavaline krohv", siis järsku see polnudki krohv, sest tavalist krohvi ei ole olemas! Ja ebatasaseid seinu on kipsplaadiga ilma karkassita vägagi hea viimistleda. :good:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RadameeS kirjutas:... Nüüd selline asjatundmatu küsimus veel, et mis järjekorras oleks mõistlik töid teostada - ilmselge, et põrandat enne seinu ei pane, aga pean silmas just elektrijuhtmestiku vedamist? Ühesõnaga mul on seinad paneelideni puhtad ja tegemisele lähevad kõik seinad, laed, põrandad. Millistest ruumidest oleks mõistlik alustada (köök, vannituba, tuba, esik)?
Kõigepealt vea juhtmestik ära, krohvi seinad, pahtelda laed-seinad, krundi-värvi ja lõpuks, kui kõik laed-seinad valmis, siis põrand. Hakka lihtsalt ruumide kaupa tegema ning läbikäidav esik jäta viimaseks. Kui ruum valmis,siis uks kinni ja ilma erilise vajaduseta seal ei käiks. Väikestes korterites ise üldiselt enne kruntima-värvima ei hakka kui kõik pahteldused ja lihvimised tehtud. Tolmu pärast, ei viitsi mitu korda tolmuimejaga jännata.
Kuiva siseruumi sobib seinte tasandamiseks väga ideaalselt kipskrohv MP75 või MP Classic, mille m2 omahind tuleb odavam, kui kasutada Rotband või Goldband kipskrohve. Vannitoas tsemendi baasil krohvi või pahtlit Webber TT.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Urmas kirjutas: Vannitoas tsemendi baasil krohvi või pahtlit Webber TT.
Suur tänu Urmas vastamast.
Sõber mul soovitas WC-duširuumi kipsi tuhablokkide peale miskisuguse vahuga panna. Kas see on mõistlik mõte?

Rain
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere!
Ära miskisuguse vahuga e. makroflexiga küll pane. Kipsi paigaldamiseks oma liimsegu - Knauf Perlfix! Makroga võid hiljem mõnd üksikut kohta liimida, kui tundub, et vist jäi lahtine. Kruve ära unusta ka lisamast, oleks nagu soovitav!
Tegel. mina sinu asemel, usaldaks sellise ruumi nagu vannitoa, plaatija teha. Sul ei pruugi see asi lõpuni õnnestuda, nii nagu tegel. peaks olema. Pealegi, mingi sein, v. osa seinast, vajaks ehk hoopis krohvimist ja seda üldse mitte ruumi kokkuhoiu mõttes. No see vaid minu arvamus.
Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RadameeS kirjutas:...Sõber mul soovitas WC-duširuumi kipsi tuhablokkide peale miskisuguse vahuga panna...
Kas sa oled sõbrale palju raha võlgu, et ta sellist asja soovitas?
RadameeS kirjutas:... Kas see on mõistlik mõte?
Ei ole! Kuula Andresto juttu!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Ei ole kellelegi raha võlgu. Saan täitsa aru, et osad uitmõtted võivad olla lausrumalused. Aga olen ise üsna noor mees, soetasin endale esimese elamispinna, oleks saanud ka korralikuma, aga nö õppimise mõttes võtsin sportlikust huvist täielikku renoveerimist vajava korteri (tänu sellele üsna hea asukoht).
Aga ma arvan, et ju see sõber seda sama liimisegu ta mõtleski, minu ebatäpne väljendusviis ilmselt. Ja kruvid ka kindlasti.
Homme tuleb mulle prahikonteiner kohale. Täna õhtul viimast lõhkumist tehes sai selgeks, et vaheseinad on selles korteris (usun, et terves majas) ikka eriti p*rnolt tehtud - omavahel täiesti sidumata ja kiiguvad nii mis kole. Ehk siis enne kui üldse saab hakata mingeid liigutusi seintega tegema, tuleb need seisma panna. Krt isegi uksekohad on nii laotud, et blokid toetuvad ukse peale - nö sillust pole. Täiesti müstiline. Mina kui täiesti ehitushariduseta, kogemuseta saan aru, et see on lauslollus!
Aga väljakutsed mulle meeldivad.
Tänud igatahes aktiivse osaluse eest. Peagi uued küsimused, juhtmõtted!

Rain
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Andresto »

RadameeS kirjutas: ...
Homme tuleb mulle prahikonteiner kohale. Täna õhtul viimast lõhkumist tehes sai selgeks, et vaheseinad on selles korteris (usun, et terves majas) ikka eriti p*rnolt tehtud - omavahel täiesti sidumata ja kiiguvad nii mis kole. Ehk siis enne kui üldse saab hakata mingeid liigutusi seintega tegema, tuleb need seisma panna. Krt isegi uksekohad on nii laotud, et blokid toetuvad ukse peale - nö sillust pole. ... Rain
Tere!
Ega ei olnudki neile vannitoa õhukestele plaatplokkidele nagu eraldi sillust, healjuhul tolline laud asendas seda sillust.
Selge see, et mõistlikum oleks enne need seinte kiikumised pidama saada või miks mitte nad maha võtta ja taasladuda. Poleks üldsegi hull mõte nad konteinerisse tassida ja karkassiga seinad teha - saad korraga loodi ja
vajadusel, mingit seina siia-sinna nihutada. Mõtle sellele!
Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RadameeS kirjutas:Ei ole kellelegi raha võlgu. Saan täitsa aru, et osad uitmõtted võivad olla lausrumalused...
Ära nüüd minu igat sõna väga tõsiselt ka hakka võtma! Ma lihtsalt ei viitsi sarnaselt väljamaa komöödiaseriaalidele neid naerukohti sisse panna ja loodan siiralt, et siinsetel lugejatel on natuke rohkem naljasoolikat ega pea alati ette ütlema, kus naerda tohib ja kus mitte.
RadameeS kirjutas:... Täna õhtul viimast lõhkumist tehes sai selgeks, et vaheseinad on selles korteris (usun, et terves majas) ikka eriti p*rnolt tehtud - omavahel täiesti sidumata ja kiiguvad nii mis kole...
Andresto kirjutas: ... Poleks üldsegi hull mõte nad konteinerisse tassida ja karkassiga seinad teha - saad korraga loodi ja vajadusel, mingit seina siia-sinna nihutada. Mõtle sellele!
Mina sinu asemel mõtleks isegi väga tõsiselt Andresto pakutud varianti!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Andresto kirjutas:Poleks üldsegi hull mõte nad konteinerisse tassida ja karkassiga seinad teha - saad korraga loodi ja
vajadusel, mingit seina siia-sinna nihutada. Mõtle sellele!
Hakkama sa sellega said, olen terve tänase päeva sellele mõelnud. Lähen täna poodi, küsin sealt ka nõu. Homme peaks ka isa linna jõudma, ta ka kõvasti taibum minust. Kuna koos hakkame asju üles ehitama, siis vaatan, mis ta mõttest arvab. Aga kas ma saan õigesti aru, et mõtlesid seinad täitsa triiki maha, siis metallist konstruktsioon püsti ja sellele mõlemale koole kips külge? Kas see konstruktsioon kannatab köögimööbli seinakappe hoidma?

Rain
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RadameeS kirjutas:... Aga kas ma saan õigesti aru, et mõtlesid seinad täitsa triiki maha, siis metallist konstruktsioon püsti ja sellele mõlemale koole kips külge? Kas see konstruktsioon kannatab köögimööbli seinakappe hoidma?
Ikka kõik maha. Enda valik, kas teed puit või metallkarkassi. Seinakappide kindlamaks paigalduseks lase vähemalt 6mm vineer ribadena (karkassi vahe laius) kipsi taha või paigalda terve seina ulatuses kappide poolt enne vähemalt 10mm saepuru- või OSB plaat. Sinna külge võid siis kipsi lasta arvestamata postide asukohti, kuigi oleks soovitav arvestada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kui tahad uusi seinu ka samasuguseid nagu vanasti, siis võid näiteks laduda kergplokkidest: http://www.aeroc.ee/index.php?page=741& ... OC_Element
vanaema on sul veteran...
Ehitusvahuga kips seina
külaline

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Ehitusvahuga kips seina »

Mul tuli ka üks "suurte kogemustega" spetsialist korterit ehitama. Tuttava tuttava kaudu. Kui paari päeva pärast töö edenemist vaatama läksin, siis selgus, et mees pani kipsplaate makroflexi vahuga seina. Mul jäi suu lahti, isegi minusugune võhik saab aru, et tegemist on mingi ülejala tööga. Kui kolmemeetrise lati peale panin, siis mul hakkas kaotatud rahast mõeldes lausa valus. Kipsplaat rikutud, vahtu läinud kümme purki ja kogu töö perses, lisaks aeg ja kuuendale korrusele veetud kipsplaadid. Mees tahtis veel palka saada selle eest, et kümme kipsplaati tuksi oli keeratud. Kolm nädalat otsisin uut meest.
RadameeS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Aug 2011, 12:32
On tänanud: 1 kord

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas RadameeS »

Väga kurb juhus.
Ma üritan selliseid seikasid vältida nii, et teen enamuse asjad ise (koos isa ja ühe lapsepõlvestsaatisõbraga) ja kus hammas peale ei hakka, siis viibin ise kõrval, kui töid teostatakse. Kuna kiiret mul eriti pole, siis usun, et probleeme ei teki sellega, et keegi miskit kaua teeks.
Aga suured tänud kogemuse jagamisest. Ka selliseid asju tuleb üritada ette näha.
Aga sashale ka üks küsimus - ma lugesin nende blokkide kohta - mõte on absoluutselt aus ja nüüd julgen väita, et isegi veel rohkem kaldun seinte uuesti ladumise poole. Aga kas Sul endal kogemusi selliste blokkidega? Artiklis ajas mind üks lause kukalt kratsima: "Valmis seinad on lihtsad viimistleda – kohe plaatimis- ja pahteldusvalmis." Kas see tähendab, et plaat läheks otse selle bloki peale?

Rain
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

UrmasR vast kommenteerib...
vanaema on sul veteran...
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Korteri renoveerimine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Miks plokid? Mis on karkassi seinal halba? Olenevalt plokist ei saa sa vaheseina yhe päevaga ylessegi laotud, juhtmetele pead sooned freesima. Yldiselt pead seinad, korralikult, ka yle tasandama. Kordades kallim tuleb see ...........Et keegi võiks tuua põhjenduse , miks on mõtekam plokke kasutada(mis tahes plokke)? Yhes eina karkassi lööd tunniga yles, kruvid yhele poole kipsi. Vead juhtmed, ka vill kui soovi, ja kruvid teise kipsi.......Ja kui kööki poel julgust kipsi kasutada siis kruvi kapi seintesse vineer plaadid, kipsi alla. Lisaks kui ise teha siis kindlasti reaalsem, et saab hea, kui plokke ladudes.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Vasta