Kust köögimööbel tellida?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kolla
külaline

Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas Kolla »

Uskumatu kogus mööbli firmasid on, aga kuskilt ei leia infot, et kes usaldusväärne on. Hetkel on mulle soovitatud paari erategijat ja firmat HTF, aga on neid veel? Kas üldse firmas disainitud köögimööbel on mõistlik? Kui suur peaks olema köök, et tasuks üldse eritellimus sisse anda? Olen kuulnud, et Hrustšofka kööke ehitajad väga ei salli...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Minu kogemused on nn. erategijatega või sisi väga väikeste tegijatega halvad. Halvad just sellepärast,et kvaliteeti pole. Ise ei telli mitte kunagi kuskilt nurgatagant. Miks? Aga selleks,et näiteks Arens suudab mulle pakkuda koos tehnikaga väga kvaliteetset toodangut meibi 10-15% kallimalt. Köögiga on nii, et kui sa oled liikuv nooremapoolne inimene,kellel tegelikult aega süüa teha vaid laupäeval-pühapäeval-siis pole mõtet tellida suurt kööki. Sa ei suuda seda kõike ära kasutada. Loodan,et mõistad.
Normaalne,ökonoomne ja keskmise hinnaga köök peaks sobima igale eestlasele.
Mina loen heaks pakkumiseks 47 kuni 68 tuhat krooni maksvaid kööke, kus on sees ka tehnika, paigaldus, eridisain ja kvaliteetsed materjalid.
Samuti ei tasuks ennast hulluks ajada (pankrotti) näiteks disain segistiga, mis võib maksta 3-9x rohkem,kui tavaline valikus olev segisti. Mina olen täheldanud,et neid disainikaid on ebamugav kasutada ja kipuvad lagunema sagedamini.
Osta mõistlikult! :thumbsup:
harri
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas harri »

ei tea küll kus kandis see firma olla võiks,Jüris on selline nagu HP Trepp.Teevad seal uksi ,aknaid ,mööblit ,treppeja kõike muud mida vaja.olen sealt üht-teist tellinud.hinnad normaalsed,kvaliteet väga hea :good:
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Arensi kohta head kuulnud, ise eelmise EEK-Trade 'st tellisin - ka rahul.
Ja usu, küll nad vanu kööke ka armastavad - pole ju uusi pilpamajau nii palju, et võiks tellimustega hõisata :grin:
Viimati muutis Rostfrei, 20 Aug 2008, 21:15, muudetud 1 kord kokku.
maiken1
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas maiken1 »

ühte ma ütlen,Camilla köökidest ära telli midagi.vääääga palju halba olen
selle firma kohta kuulnud.kehv klienditeenindus ja ebaprofesionaalne paigaldus.
vot siis
Offi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Apr 2007, 20:43
Asukoht: Tallinn

Re: Kust köö�möö��tellida?

Lugemata postitus Postitas Offi »

Tellisin omale umbes üks aata tagasi Arensist köögimööbi ja olen väga rahul.
Mul oli tellitavast köögimööbist selge visioon, olin teinud ka joonised et milline mööbel võiks välja näha. Väga hea teeninds oli, Arensi esindaja tegi ka omapoosed ettepanekud joonise suhtes, mitte ei jäänud minu joonise juurde. Lõpptulemus sai väga hea.
Viimati muutis Offi, 28 Aug 2008, 00:54, muudetud 1 kord kokku.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas linni »

Kõigepealt visanda oma nägemus köögist.
Hea ja lihtne vabavara saadaval IKEA kodukal:
http://www.ikea.com/ms/fi_FI/rooms_idea ... nners.html

Siis saadad firmadesse pdf vaated koos seletuskirjaga ja jääd hinnapakkumist ootama. Firmad, kes ei suvatse 5 tööpäeva jooksul vastata, viskad halastamatult listist minema.

Väikefirmasid ei tasu karta, on tegijaid, kes näitavad iga kell Arensitele - Camilladele koha kätte.

P.S. Tehnikaga ei tasu üle pingutada, küll aga tasub panustada selle kvaliteeti. Erilist tähelepanu kvalteedi osas tuleks pöörata segistile, see on ilmselt kõige suuremat vatti saav vidin majapidamises :)
inks36
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas inks36 »

Väga hea kvaliteediga, soovitan soojalt :)
Nende kodukas http://www.myroom.lv ja Eestis tegeleb Sandra.Kronbergs@mail.ee
marta
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas marta »

Htf on hea valik. Julgen enda kogemuste põhjal kõigile soovitada. Minule tegid terve maja mööbli päris hea hinnaga.
kelly
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas kelly »

http://www.soodnekook.ee
inimesele kellele meeldib mööbli vahetus aegajalt :D ei hakka rahakoti peale :D mina olen väga rahul :good:
trumm
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas trumm »

kelly, kas su teine nimi on "kask malle" - selle nime all ajasid teises foorumis sarnast juttu. see siiski ei ole otseselt reklaami tegemise koht, eks!
indeco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 51
Liitunud: 14 Dets 2007, 19:56

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas indeco »

selle soodsa köögi võid sa tead küll kuhu toppida.mul läksid köögimehhanismid kõigest
6000.- maksma,mis sai maaletooja käest ostetud.köök on ikkagi kodu süda.selle 5000.-
eest saad sa ainult peavalu.uksed käivad pauh ja pauh kinni,poole aasta pärast on servad
lahti,töötasapinnal vahivad inetud plekid ja kraapimisjäljed vastu.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas mg3 »

"Köök on kodu süda" ... mingi hale reklaamlause... eriti täna, kus inimesed tahavad üha vähem aega, söögitegemisele kulutada (poolfabrikaadid, valmistoidud, nõudepesumasinad jne...).
Kui midagi üldse kodu südameks nimetada siis on see küttesüsteem - kui see ei tööta siis elu pole.
elektritööd ja projektid
Külaline
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mg3 kirjutas:"Köök on kodu süda" ... mingi hale reklaamlause...
Usumatu, aga just sellise nimega firmast - Kodusüda - tellisin 6 aastat tagasi köögimööbli ja teenib siiani ilma eriliste kulumise märkideta.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Ja kas sa selle "poolfabrikaadi" tood juba soojana koju ning pugid teleka ees oma pitsat. Jood pudelist cocacolat või burgeriputka topsist kohvi juurde. Või võtad kapist noa ja kahvli ning taldriku oma fabrikaadi jaoks. Muidugi võib panna mikrouuni keset tuba ja ongi "kaasaegse inimese köök" olemas.
Minu arusaamise järgi peab köögimööbel olema mugav ja praktiline. Ja et köök maja "süda" on- see ju piltlikult öeldud. Ikka on pere köögis koos olgu siis hommikukohvil või õhtusöögil- kasvõi seda poolfabrikaati söömas. Ainult et enam paljudel inimestel nn. elusa tulega pliiti ei ole mis andis lisaks ninaesise valmistamisele ka sooja.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Elava tulega, klassikalin puupliit, suvesoojaga küll mingi naudunguallikas pole, muulajao on tarvilik kütteallikas, kiireks sooja saamiseks, seni kuni ahjud järgi tulevad.

Mugavusest ja praktilisusest - kas lamineeritud/värvitud ja plastnuppudega saepurumööbel on ebamugavam või ebapraktilisem, kui mahagonspooni, klaverilaki ja kullatud/kroomitud käepidemetega, disainmööbel? Kas kreeka marmorist ja Orase kalleima segistiga kraanikauss on praktilisem kui plekist stantsitud jne...
Või räägime ikkagi edevusest ja ilust?
Ma ei ole kuri inimeste peale, kes saavad luksust ja disaini, endale lubada kuid ei ole mõtet kukkuda "lihtinimesi" halvustama, jutuga a'la "alla 50k.- köök on prügihunnik, mis poole aastaga pudeneb algosadeks".
Viimati muutis mg3, 15 Okt 2008, 16:48, muudetud 1 kord kokku.
elektritööd ja projektid
köögivend
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas köögivend »

aga just poole aastaga pudenebki koost.saepuruplaadist uksetahvel,millel 1mm paksune
kant kehva liimiga ümber lükatud,ning odava hingekomplektiga,need ei pea ju rohkem vastu.
see soodne köök meenutab mulle veits odavat kontori mööblit.
kui raha ei ole,siis kasutage fantaasiat.ja kui fantaasiat ka pole,siis tõepoolest laske
poolfabrikaadil hää maitsta.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Kahel tuttaval 2 ja 3a vanused "säästuköögid" - siiani kõik ühes tükis ja seinas, ainukeseks probleemiks viletsad hinged - uksed jäävad irvitama. Aga jutt oleks korralike hingede puhul ju paarist tuhandest...

Poola tehas, saab hea hinnaga oma saepuruplaadid kätte, katab tööstuslikult laminaadiga, laseb hulgipartiidena erinevad plaadimõõdud välja, pingil augud sisse, tüüblid/käepidemed, hinged kotti ja kõik pappkasti.
Kuidas eritellimusel mööbli valmistamine käib? Pakun et kõigepealt kulutatakse päev kliendiga suhtlemiseks, siis keegi teeb päev-kaks tööjooniseid, mehed lähevad ostavas plaadid, spoonid, peitsid, lakid. Iga plaadi viimistlemine võtab aega. Väljalõikamine nõuab täpsust ja tähelepanu - iga töö on teisest erinev. Siis kinnitusdetailide valimine ja sobitamine kohale. Lõpuks komplekteerimine kohapeal.
Lisame väikese kollektiivi peale ülemuse, raamatupidaja, ametiautod...
Ehk kokkuvõtteks - ühe komplekti peale arvestatav ajakulu ja püsikulud, on totaalselt erinevad. Sellest ka põhiline hinnavahe.
Aga see on ka loomulik masstootmise ja käsitöö vahel. Igale inimesele vastavalt soovidele ja rahakoti paksusele. Ei ole mõtet tellimusköökide valmistajatel, selle peale leili minna - "poola" köökide ostja, ei hakka nagunii, neid 100k.- kööke vaatama, hoolimata kui põhja neid kirutakse :grin:
elektritööd ja projektid
kiikakööki
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas kiikakööki »

kuule mg3,ära söö oma sõnu.ühel hetkel kiidad neid säästukööke,et kõik mitte miljonärid soetagu ikka
see saepuru köök ja siis ütled,et sinu 2-3 säästusõbral köögiuksed irvitavad.ma ei taha ju,et mu köögiuksed
irvitaksid,sest ühel hetkel kukuvad need üldse küljest.saepuru sisse ei kannata uusi kruviauke ka enam lasta,
ongi kööga vä?mida ma siis tegema peaksin,säästumees.muidugi lasen ma mööbli komplekteerida korralikust
materjalist sest see säästuköök on ju nõme!!!teema minu poolt lukus.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas mg3 »

mg3 kirjutas: Ei ole mõtet tellimusköökide valmistajatel (ostjail), selle peale leili minna - "poola" köökide ostja, ei hakka nagunii, neid 100k.- kööke vaatama, hoolimata kui põhja neid kirutakse :grin:
elektritööd ja projektid
deede
külaline

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas deede »

no aga kas siis neid saepurust mööbleid pole üldse mõtet soetadagi või siiski on?Kui ma soovin teatud värvi kööki´siis pole ju ka mõtet täispuidust mööblit tellida ja siis see ära värvida.Või mis?Arens on OK või mitte?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Te tunnistate hetkel ainult 2 varianti "sisu". Kas täispuit või saepuruplaat.
Tehke selgeks milliseid MDF plaate saadaval on ja millist toodangut keegi kasutab. Arens kasutab samuti MDF-i, kuid tundub,et midagi kvaliteetsemat,kui "pärnu plaat". :roll:
REN
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Okt 2008, 12:20

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas REN »

Minul head kogemused firmaga Renivol.Valmistasid köögi täpselt sellise nagu soovisin,nende meister vaatas ruumi üle ja tegi erinevaid pakkumisi ja tulemus sai hea.Suhtumine oli hea ja mees teadis mis teeb.Sisu oli tehtud spoon plaadist ja uksed puidust.

Neil peaks koduleht ka nüüd olema http://www.renivol.ee
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Kust köögimööbel tellida?

Lugemata postitus Postitas mg3 »

REN kirjutas:Minul head kogemused firmaga ....

Neil peaks koduleht ka nüüd olema http://www.renivol.ee
Väike märkus - kui te endale, tehtud töödest reklaampilte teete, siis kasutage korralikumat fotokat ja statiivi. Kvaliteetsed pildid, toovad paremini tööde kvaliteedi esile.
Viimati muutis mg3, 21 Okt 2008, 13:20, muudetud 1 kord kokku.
elektritööd ja projektid
Vasta