tule ja tööohutus kaart

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
horten
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Mär 2008, 08:25

tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas horten »

tere. kas keegi ütleks kus saab neid kaarte teha. olen kuulnud et kuskil koplis aga mitte ei leia infot
Külaline
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ainsana olen leidnud kustutaja oü (saab õige kaardi, mitte eesti tunnistuse tõlke)
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Imre »

Kustustaja asukoht on Tondi 1. 3korrus,iga esmaspäev Soome tööturvalisusekoolitus(rohelinekaart)
Teisipäeviti tuletööde koolitus(sininekaart)(vene-eesti keeles koos),siis on veel Katuse tuletööde koolitus,vist oli reedeti

http://www.rakentaja.ee
Väga harva saadaval.
Mac
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Mac »

Kas keegi teab ka kui palju maksab?
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Imre »

Ehk oleks viitsinud klikkida lingil :)
Väga harva saadaval.
keegi
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas keegi »

Imre kirjutas:Kustustaja asukoht on Tondi 1. 3korrus,iga esmaspäev Soome tööturvalisusekoolitus(rohelinekaart)
Teisipäeviti tuletööde koolitus(sininekaart)(vene-eesti keeles koos),siis on veel Katuse tuletööde koolitus,vist oli reedeti

http://www.rakentaja.ee
palju maksab
arts
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas arts »

1770 krooni oli vist. http://www.rakentaja.ee koolituse asi toimib. Ära proovitud.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

Tere,

Tamrex Ohutuse Oü on juba aastaid korraldanud Soome tööturvalisuskoolitusi ja Põhjamaade tuletööde koolitusi.
Koolituspäev kestab 1 päev ja loomulikult pakutakse ka koolituspäeval lõunat ja on kohvipausid. Inimesed on ju üle Eesti kokku sõitnud ja pikk päev ilma eineta oleks raske.
Kuna osalejate arv ühel koolituspäeval on piiratud, siis on vajalik eelnevalt registreerida. Hind ühele osalejale ühel koolitusel on 1590.- krooni (sisaldab käibemaksu 20%), mis tuleb tasuda enne koolituse toimumist. Kui osalejaid ühest ettevõttest on rohkem küsige spetsiaalset pakkumist.
Koolitused toimuvad Tamrexi koolitusklassis Katusepapi 35 iga neljapäev (tuletööd), reede ja esmaspäev (tööturvalisus).
Vajadusel viiakse koolitus läbi ka kliendi juures. Koolitused toimuvad eesti keeles, kuid kokkuleppel teeme ka venekeelseid koolitusi.
Kõigile koolitustel osalejatele on ka Tamrexi Katusepapi esinduses koolituspäeval kõik tooted (tööriided, töökindad, jalanõud jne) -10%.
Kui midagi unustasin siis tekkivatele küsimustele.

Lugupidamisega,


Margus Oberschneider
Tuleohutusteenuste müügijuht
Tamrex Ohutuse Oü
Laki 5, Tallinn 10621
Tel: 654 9919 / 654 9900
Mob: 56500 216
Faks: 655 6674
E-mail: margus@tamrex.ee
Web: http://www.tamrex.ee
:hello:
TondiK
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas TondiK »

Tondi Koolituskeskus-
- ainuke koolitusloaga koolitaja (!)- Koolitusluba annab Eesti residendist eraisikutele õiguse kanda koolituskulud tulumaksudeklaratsioonile.
- Soome tööohutuskaardi koolitused (Roheline kaart)
- Põhjamaade tuletöökaardi koolitused (Sinine kaart)
- Põhjamaade tuletöökaardi koolitused katusekatte- ja hüdroisolatsiooni paigaldajatele (Must kaart)
- koolituskursused mitte ainult eesti keeles vaid ka vene keeles (!)
- kursused iganädal vähemalt kaks korda (!)
- rühmadele soodustused(!)
- korraldame koolitusi ka kliendi juures

Registreerida Tondi Koolituskeskuse korraldatavatele Põhjamaade tuletöökoolitustele ja Soome tööohutuskaardi koolitustele on võimalik http://www.koolitamine.ee või Tel +3725644054
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

ja nii lihtne ongi :)

http://tamrex.struktuur.ee/


Klikka lingile ja siis omakorda avanenud kodulehel klikka "kaardil" , mis huvi pakub.
:hello:
Texter
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Texter »

keegi teab kuidas seda yltse reaalselt kasutatakse??peab seda kandma kaasas nagu id kaarti??kellele seda esitatakse või kuhu sisestatakse??
MargusOOO
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas MargusOOO »

Texter kirjutas:keegi teab kuidas seda yltse reaalselt kasutatakse??peab seda kandma kaasas nagu id kaarti??kellele seda esitatakse või kuhu sisestatakse??
Helista Tondi Koolituskeskusesse tel 56 44 054 ja küsi. Saad sealt täpse vastuse.
info@koolitamine.ee või loe http://www.koolitamine.ee
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

Terv

MargusOOO-d on tabanud vist masust tingitud kummaline sarkasm. Aga nii oma toredale ettevõttele reklaami teha on ka ju omamoodi lahe ;)
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

upitame teemat, et vajadusel kergemini info kättesaadav oleks
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

:)
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Täna helistas mulle telefoni teel pähemäärija ja ütles, et mul (ehitusfirma omanik) on vaja minna tööohutus kursustele. Tema pakkus mulle mingit CDd ja blankette, kus olevat kõik vajalik kuhugile esitamiseks juba olemas. Muidu olevat jube keeruline.
Mis värk sellega on? Kes kontrollib ja mis ajast?
Kas keegi teab?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Omanik ei pea midagi teadma tööohutusest. Ma olen ka (väike)omanik ühes suures ehitusettevõttes. Küll peab teadma tööohutusest ettevõttes vastaval vastutaval kohal töötav inimene.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Hiid »

no mul peale minu polegi kedagi firmas :lol:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

2korda2 kirjutas:Omanik ei pea midagi teadma tööohutusest. Ma olen ka (väike)omanik ühes suures ehitusettevõttes. Küll peab teadma tööohutusest ettevõttes vastaval vastutaval kohal töötav inimene.

vaata sõbrakene. selles sa küll eksid. ja selliste suhtumiste pärast meil ongi eestis palju tööõnnetusi, tuleõnnetusi jne. kui juhatuse liige (kes pahatihti just ehitusfirmades ka omanik on) paneb kahe kasti õlle eest inimese lihtsalt linnukese pärast vastutama kas tööohutuse, tuleohutuse või krt teab mille eest. samas pole sellel inimesel erialast haridust, koonrist ettevõtjakene ei koolita seda nn spetsialisti jne. ka oma personali ei koolita vaid käseb sellel nn tankistil lihtsalt kuidagimoodi paberid korras hoida. siis paraku juhtuvadki õnnetused.

aga teadmiseks sulle, et vastutab alati juhatuse liige kui juhtub midagi traagilist ja algatatakse kriminaalasi. juhatuse liige saab oma töötajat karistada ainult noomituse või vallanadamisega. ei rohkemat. ja ka seda saab vaidlustada.

juhatuse liige ei ole vabastatud vastutusest seaduse mittetundmise pärast.

ja hiid. ära osta pähemäärijatelt midagi. tavaliselt sellised asjad on nn ettevõttepõhised ja täida lüngad variant on jokk variant, mis võibolla pisifirma puhul toimib, aga kindlasti mitte suuremate firmade puhul.
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul ongi pisifirma. Aga kes neid koolitusi teeb, mis maksavad? Kui ei ole koolitust läbinud, siis kes seda kontrollib? Kui poleks helistatud, siis poleks teadnudki, et selline asi olemas on. Kus kohast ammutate teie omale inffi?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

marguso kirjutas:
2korda2 kirjutas:Omanik ei pea midagi teadma tööohutusest. Ma olen ka (väike)omanik ühes suures ehitusettevõttes. Küll peab teadma tööohutusest ettevõttes vastaval vastutaval kohal töötav inimene.

vaata sõbrakene. selles sa küll eksid. ja selliste suhtumiste pärast meil ongi eestis palju tööõnnetusi, tuleõnnetusi jne. kui juhatuse liige (kes pahatihti just ehitusfirmades ka omanik on) paneb kahe kasti õlle eest inimese lihtsalt linnukese pärast vastutama kas tööohutuse, tuleohutuse või krt teab mille eest. samas pole sellel inimesel erialast haridust, koonrist ettevõtjakene ei koolita seda nn spetsialisti jne. ka oma personali ei koolita vaid käseb sellel nn tankistil lihtsalt kuidagimoodi paberid korras hoida. siis paraku juhtuvadki õnnetused.

aga teadmiseks sulle, et vastutab alati juhatuse liige kui juhtub midagi traagilist ja algatatakse kriminaalasi. juhatuse liige saab oma töötajat karistada ainult noomituse või vallanadamisega. ei rohkemat. ja ka seda saab vaidlustada.

juhatuse liige ei ole vabastatud vastutusest seaduse mittetundmise pärast.

ja hiid. ära osta pähemäärijatelt midagi. tavaliselt sellised asjad on nn ettevõttepõhised ja täida lüngad variant on jokk variant, mis võibolla pisifirma puhul toimib, aga kindlasti mitte suuremate firmade puhul.
Vaata sõbrakene, väitluses osalemiseks on üheks eeltingimuseks tekstist arusaamine. Kui piiratud maailmapilt loob ainult seoseid omanik=ettevõtte juht, siis äkki räägid mulle ka, kuidas näiteks Merkot ja Nordeconi kõik need omanikud juhivad ja vastutavad(Tallinki võime jätta järgmiseks korraks)? Hiid ütles, et on ettevõtte omanik. Ma kordan veelkord: OMANIK ei pea midagi teadma tööohutusest, ehitusnormidest jne. Selleks on firma töötaja. Sõltuvalt sisekorra eeskirjadest/ametijuhenditest võib selleks olla kas juhatuse esimees, juhatuse liige või ka reatöötaja. Seejuures ei ole see nõue ehitusfirmade spetsiifiline.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas marguso »

ma sain aru, aga väljendasin võibolla valesti. tsitaat: " kui juhatuse liige (kes pahatihti just ehitusfirmades ka omanik on)"
see selline demagoogitsemine. omanik ja vastutus. palju neid omanike on ja palju on neid omanike, kes kuuluvad juhatustesse ja tegelevad igapäevase juhtimisega mille hulka kuulub ka kulude räige kokkuhoid ja pohhuism oma töötajate suhtes ? ja ma ei väitle sinuga.

aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida :)

loe (-ugege)parem allpool toodud linkidel olev info läbi ja äkki paneb see natuke mõtlema

http://www.ti.ee/index.php?page=764&

http://www.rescue.ee/hukkunud2010
:hello:
Külaline
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen osalenud mitmetel koolitustel. Ja ka päris hulga raha selleks välja käidud. Saan aru, see on vajalik.
Aga järjest raskem on mul aru saada, millisest rahast ehitusettevõtja peaks kinni maksma tööturvalisuse enese. Kui tänased kliendid kaugemale ei suuda või ei taha mõelda, kui et turg teeb hinna ja kogu lugu, rohkem ei maksa. Paljud kliendid on kusagilt (ilmselt solkturumajanduse tingimustes) saanud arusaamise nagu ehitaja peaks pooled nende tööd ja materjalidki kinni maksma. Mis siin veel tööturvalisuse kinni maksmisest rääkida.
Järeldus: pole vahet, kuidas ehitaja kõngeb, kas näljasurma, või tööõnnetuse läbi. :(
Työturvallisuuskortti
külaline

Re: tule ja tööohutus kaart

Lugemata postitus Postitas Työturvallisuuskortti »

Soome Tööohutuskaardi (Työturvallisuuskortti) kursused eesti keeles regulaarselt Helsinkis ja Tartus. vaata lisa http://www.ttkortti.fi info@ttkortti.fi 7120887
Vasta