Ehitusteatise projekti seletuskiri

paekivi123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Jaan 2021, 10:55

Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas paekivi123 »

Tere!

Plaan rajada kuur/varjualune. Vajalik ehitusprojekt koos seletuskirjaga. Joonised on olemas, kuid hädasti oleks vaja abi seletuskirja koostamisega. Kas kellelgi on mõnda lihtsamat näidist jagada? Eeldan, et seletuskirjal mingid oma nõuded, mida ta sisaldama peaks või kas ehitusteatise ja sellise lihtsa kuuri puhul äkki pääseb lihtsamalt?

Tänan tähelepanu eest.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Vaevalt, et keegi seda tasuta jagab. Küsi parem, kas keegi koostaks sulle selle.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Vaata millal kohaliku ehitusministri jutule pääseb ja mine kurda oma muret talle. Nii uskumatu kui see ka ei tundu on enamus ametnikud üsna mõistlikud ja abivalmis. Vähemalt proovida tasub.
Viimati muutis RaJy, 16 Jaan 2021, 21:04, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mina käisin omal ajal vallas ehitusministri juures. Tema käest sain täiesti tasuta endale niiöelda mustandi, mille järgi koostasin enda ehitisteatisele sobiva seletuskirja. Proovida tasub ikka. Eriti veel arvestades seda, et mõned aastad enne seda oli vallas asuv pealik üsnagi tõrges ja andis mu lollidele küsimustele väga napisõnalisi vastuseid.
Torutööd Tartus 56 932 898
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma muidugi vabandan - kuid mulle on absoluutselt arusaamatu kuidas on võimalik mingi teise objekti (mille nõuded, lahendus jms on hoopis midagi muud) seletuskirja nö "copyda"
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2021, 15:29kuidas on võimalik mingi teise objekti (mille nõuded, lahendus jms on hoopis midagi muud)
Loomulikult ei saa näiteks hüdroelektrijaama projekti seletuskirja kuigi hästi kasutada "põhjana". Aga sarnase kuuri või abihoone või aiamaja oma saab väga edukalt kasutada, kui natukenegi asja jagad. Kogu seletuskirja struktuur, peatükid, standardid, nõuded, numbrilised andmded (mis tuleb kohandada) on ju samad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küülaline kirjutas: 17 Jaan 2021, 19:53
xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2021, 15:29kuidas on võimalik mingi teise objekti (mille nõuded, lahendus jms on hoopis midagi muud)
Loomulikult ei saa näiteks hüdroelektrijaama projekti seletuskirja kuigi hästi kasutada "põhjana". Aga sarnase kuuri või abihoone või aiamaja oma saab väga edukalt kasutada, kui natukenegi asja jagad. Kogu seletuskirja struktuur, peatükid, standardid, nõuded, numbrilised andmded (mis tuleb kohandada) on ju samad.
Ilmselge liialdus võrrelda hüdroelektrijaama kuuriga...

Aga võtame näitena 2 abihoonet (või eramut vms)

1. Staatiline arvutusskeem ja üldjäikuse tagamine - täpselt sama välimuse korral võivad olla täiesti erinevad
2. Täpselt sama välimusega hoonetel võivad (ja ongi) erinevas kohas erinevad koormused sh nii vertikaalsed kui horisontaalsed
3. Täpselt sama välimusega hoonetel võivad olla erinevad konstruktiivsed kasutusklassid, kasutusiga, tagajärgede klass, töökindlusklass jms
JNE

Ja KÕIK eelpool nimetatud asjaolud mõjutavad otseselt konstruktiivset üldlahendust, sõlmede lahendusi, kandeelementide ristlõikeid jms...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2021, 20:05Ja KÕIK eelpool nimetatud asjaolud mõjutavad otseselt konstruktiivset üldlahendust, sõlmede lahendusi, kandeelementide ristlõikeid jms...
Sa ei ole siis ilmselt näinud ühtegi ehitusloa saamiseks piisava EELPROJEKTI arhitektuurse osa seletuskirja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küülaline kirjutas: 17 Jaan 2021, 20:15
xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2021, 20:05Ja KÕIK eelpool nimetatud asjaolud mõjutavad otseselt konstruktiivset üldlahendust, sõlmede lahendusi, kandeelementide ristlõikeid jms...
Sa ei ole siis ilmselt näinud ühtegi ehitusloa saamiseks piisava EELPROJEKTI arhitektuurse osa seletuskirja.
Eks ma olen näinud erinevaid asju...
Aga kust tuleb arvamus, et igas KOV-s piisab arh osa seletuskirjast?

Ehk on abiks...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega mul kahju ei ole...
Äkki on kellelegi abiks
Siin on muidugi see koht, et need on nö alused
Ja nendest tuleks nüüd seletuskiri "kokku panna"
Ja see tähendab, et peab teadma mida teed
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lisan veel mõne asja mis on seletuskirja osa
Loomulikult tuleb siin aru saada, et need asjad on iga objekti puhul erinevad
Lihtsalt infoks...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja nüüd ma küsiks: paljudel "isetegijatel" on pädevus koostada SISULINE seletuskiri?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 708
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

xxx111 kirjutas: 17 Jaan 2021, 20:36 Eks ma olen näinud erinevaid asju...
Aga kust tuleb arvamus, et igas KOV-s piisab arh osa seletuskirjast?

Ehk on abiks...
Väiksematel projektidel on muud valdkonnad kirjutatud tekstiliselt kokku ühte seletuskirja, mis on suhteliselt levinud praktika. Eelprojekti jaoks ei suudeta erinevatel põhjustel erinevate valdkondade spetsalistidest koosnevat meeskonda kokku ajada, ja ega KOV-id ei nõua ka. Pädevad spetsialistide poole pöördutakse järgmiste staadiumite koostamise ajal. Kui muidugi pöördutakse...

Arvestades teemaalgataja ehitise iseloomu, siis ilmselt enamikes omavalitsustes sobib eelpoolkirjeldatud praktika.

Kõvemad mehed muidugi kirjutavad seletuskirja otse joonise sisse. Selline välisvõrkude põhiprojekti asendiplaani joonis, kus seletuskiri sees, on osutunud sobivaks ning selle alusel on ehitusteatis registreerituks loetud.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 708
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

xxx111 kirjutas: 19 Jaan 2021, 12:41 Ega mul kahju ei ole...
Äkki on kellelegi abiks
Siin on muidugi see koht, et need on nö alused
Ja nendest tuleks nüüd seletuskiri "kokku panna"
Ja see tähendab, et peab teadma mida teed
Tänuväärne materjal. Eriti tore on, et keegi siiski kasutab mõistet koht(raud)betoon. Kohati kipuvad täpsed omakeelsed mõisted millegi muuga asenduma...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Siin on põhimõtteline vastuolu...
Väike objekt vs suur objekt - kõik nõuded peaks täidetud olema so sisulist vahet ei ole / on "mahuline" vahe
Lisaks: läbi foorumi kostab "vaja oleks projekti mis sobiks ametnikule"
Minu mõte liigub hoopis teises suunas - vaja on projekti, mis oleks projekt
Ma ühest küljest saan aru eramu tellija kokkuhoiust - kuid kokkuhoid projekti kohalt võib väga valusalt kätte maksta
Tegelikult üsna kurb on vaadata missuguseid eramute projekte tehakse ja mida tellijad saavad...
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 708
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Selles suhtes võib nõus olla, et kui võrrelda eramut või mõnda suuremat hoonet, siis võib töömaht olla samas suurusjärgus, hoolimata sellest, et ruutmeetrite erinevus on kordades, nagu ka ise varem maininud oled.
Aga teemaalgataja kuur/varjualune liigitub ikkagi lihtsaks hooneks ja see pole eelnevatega siiski võrreldav.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Äärenurk kirjutas: 21 Jaan 2021, 10:10 Selles suhtes võib nõus olla, et kui võrrelda eramut või mõnda suuremat hoonet, siis võib töömaht olla samas suurusjärgus, hoolimata sellest, et ruutmeetrite erinevus on kordades, nagu ka ise varem maininud oled.
Aga teemaalgataja kuur/varjualune liigitub ikkagi lihtsaks hooneks ja see pole eelnevatega siiski võrreldav.
Ma olen juba varem maininud - eramu on suhteliselt kõige keerukam ja kallim projekteerida (rõhutan suhteliselt)
Ja siinjuures tuleb lisaks arvestada tellijat - eramu tellija on "keerukaim"
Parim tellija on minu hinnangul suuremat sorti ehitusfirma, kes tellib endale ehitamiseks tööprojekti
Teemaalgataja kuuri / varjualuse suhtes nõus - minu jutt pigem "põhimõtteline"
EQ31
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Mär 2018, 18:40

Re: Ehitusteatise projekti seletuskiri

Lugemata postitus Postitas EQ31 »

Tere

Oleks ka vaja seletuskirja grillimaja ehitamiseks, on kellegil kontakte jagada? Grillimaja suurus u. 52m2
Vasta