renoveerimisprojekti hind

laubet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Juul 2018, 12:25

renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas laubet »

Terv,
Mis hinnaga olete saanud vanale majale uued projektid? Sooviks renoveerida oma vana maja kuid projekti hinnad ikka kõiguvad meeletult. Üks pakkus samale päringule 1000 euri, teine 4500 euri. No tõesti, 4500euri 80m2 maja eest, never-ever. Ja kui mõni ütleb, et selle 1000 euri eest saan ainult mingi "juustu projekti" siis olgu nii. Ennem võtan selle "juustu projekti kui maksan 4500 projekti eest mida on suures osas ainult bürokraatiaks vaja.
Kas majale soojustuse lisamiseks peab olema nö täisprojekt (vent, elekter, kommunikatsioonid jne) või piisab ainult soojustuse osast? nt elektriprojekt on eraldi olemas
Ja kui keegi teab L-Virus soodsat projekteerijat võib ka pakkuda.

Olge terved!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lihtsalt huvist:

Kas võiksid siia lisada ka projekti lähteülesande ja nt nende 1000 ja 4500 pakkumiste sisu, et oleks näha mida saad 1000 ja mida 4500 eest?
laubet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Juul 2018, 12:25

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas laubet »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2020, 10:17 Lihtsalt huvist:

Kas võiksid siia lisada ka projekti lähteülesande ja nt nende 1000 ja 4500 pakkumiste sisu, et oleks näha mida saad 1000 ja mida 4500 eest?
Soovisin lisada vundamendi soojustuse, seinadele vill+tuuletõke ja uus vooder, katus vahetada. Thats it. Vana maja, ehitusprojekti ei ole, olemas vaid joonised ja plaanid. Elektriprojekt olemas. Maja ehitusregistris ja kasutusluba olemas. Mõlemale päringule läksid samad algandmed.
Sellele 4500 tuhhile lisandub veel 450 geoaluse koostamine ja energiamärgis 300. Kokku üle 5 tuhhi, tule taevas appi. Mul ei lähe fassaadi peale ka nii palju kui see projekt maksab.
1000 + need geoalused ja märgised on veel enam vähem. Kuid siiski kas on vaja kogu kompotti koostada liht soojustuse lisamise pärast.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sa kirjutasid, et "vaja ainult bürokraatiaks"
Kas oskaksid nüüd seletada mida see Sinu arust tähendab? Või milleks Sa üldse seda projekti vajad?
laubet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Juul 2018, 12:25

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas laubet »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2020, 10:52 Sa kirjutasid, et "vaja ainult bürokraatiaks"
Kas oskaksid nüüd seletada mida see Sinu arust tähendab? Või milleks Sa üldse seda projekti vajad?
Minul ei olegi seda projekti vaja et majale soojustus lisada. Saaksin sellega hakkama ka ilma projektita. Kui vähegi taipu ja arusaama konstruktsioonist siis see töö ei ole ülepea. Vaevalt et maamunal kõigil maja omanikel projektid soojustamiseks. See eelkõige selleks, et bürokraatia nõuab, sest maja läheb paarkümmend cm laiemaks ning et oleks vastutav. Sellekohapealt ei tahagi vaielda. Küsimus eelkõige optimaalses hinnas.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Selge...
Seega vajad Sa projekti mitte tehniliste lahenduste saamiseks vaid allkirjaõiguslikku isikut kes vormistaks projekti Sinu ettekirjutuste järgi (Sinu lahenduste järgi) nii, et kohalik omavalitsus annaks Sulle ehitusloa...
Aga siis polegi midagi muud kui võta kõige odavam allkirjaõiguslik isik kelle selliseks tööks leiad...
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas Prill »

Tasuks kohalikust omavalitsusest üle küsida, kuidas nemad seda remonti näevad ja mida tarvis on. Kandekonstruktsioone ja tehnosüsteeme ju ei muudeta, kuigi uus katus vist siiski on katusekatte vaatest kandekonstruktsioon ja soojustuse-voodri karkass kannab soojustust-voodrit.
Eks oleneb kohalikust omavalitsusest, mõni väiksem vald kupatab su toast välja, et mida sa tüütad sellise asjaga, mine soojusta ja ehita oma katust.
Suuremas linnas võib korraliku bürokraatia selga saada, igale asjale projekt ja teostusdokumentatsioon, enne ja pärast katuseharja-räästa kõrguse mõõdistus, et "kogematta" ei ole kõrgemaks ehitanud, kui lubatud.
Eks linnades on see arendustung tugevam olnud ja kov-idel valusamad kogemused, kus küsitakse katuse vahetust pärast valmimist on terve katusekorrus juurde tekkinud :) või paneme natuke soojustust juurde, pärast üks maja külg 2 meetrit laiem, uued akanad-rõdud :)

Mina neid ehituslubade nõudeid ei tea ja pole aru saanud miks mõnel juhul on projektid-ehitusload ja kogu bürokraatia naha-karvadega, teisel juhul kärab ehitusteatis, käsitsi skemaatilised kritseldused, koopiad toote standart paigaldusjuhistest ja sõlmede lahendusest.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas aero »

Sellel 4500+ küsijal on ilmselt piisavalt tööd ees, pole mōtet mōistlikumat pakkumist teha. Kōige odavamat pakkumist valides tasub eriti ettevaatlik olla. Osalist ettemaksu mitte teha jne.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Miks peaks üldse ettemaksu tegema?
Muus osas pole mingit ettevaatlikkust vaja sest lahenduste osas "teab tellija ise mida on vaja teha" ja ainuke kriteerium on "et bürokraatiast saaks läbi"...
So sisuliselt "võib projekti kirjutada / joonistada ükskõik mida peaasi, et börokraatiast saaks läbi"
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kõike eeltoodut lugedes tekib mul küsimus, mis mul ikka ja jälle aegajalt on tekkinud.
Mis on üldse projekti alusel ehitamine?
Ehitusseadustik:
§12 Ehitamisele esitatavad nõuded
(1)Ehitada tuleb ehitusprojekti kohaselt
§ 13. Ehitusprojektile esitatavad nõuded
(1) Ehitusprojekt peab olema selline, et selle kohaselt ehitatav ehitis vastaks nõuetele
(2) Ehitusprojekti kohaselt peab olema võimalik ehitada, ehitise ja ehitamise nõuetele vastavust kontrollida
Ehk siis seadustikust saan mina aru, et projekt ei ole ainult bürokraatia eesmärgil, ikka ehitamise aluseks
Või on siis nii, et kui dokument nimega ehitusprojekt on olemas, kasvõi tühi leht, millel vastutava isiku allkiri all, siis on kohe automaatselt projekti kohaselt ehitamine.
Mis kodanikele ei meeldi? Kas seadustik pole vastuvõetav?
Ehk tuleks seadust muuta? Seal võiks pigem näiteks olla sätestatud kuidagi nii, et ehitama peab ükskõik kuidas, aga mitte projekti kohaselt?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina tahtsin oma jutuga jõuda sinna millele varemgi olen viidanud.
Tellija saab projekti mille tellib - mitte midagi muud.
Ja pretensioonid projektile tuleb esitada peegli ees peeglist vastu vaatavale isikule.
Tahad projekti mille ainus kriteerium on "saaks bürokraatiast läbi" siis selle saadki - loomulikult kui leiad sellise projekteerija kes on nõus nii tegema.
Aga siis hiljem ei tasugi sealt projektist sisulisi lahendusi otsida - see ei olnud kunagi projekti eesmärk.
Ja ei maksa hiljem kurta (nt siin foorumis) et miks projektis pole seda või teist, või miks see on nii jne.
Tellijal endal tuleb selgeks mõelda milleks tal projekti vaja on - kas ametnikule või äkki hoopis selleks, et saada optimaalsed lahendused ja tööde teostamiseks.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Eile kogetu põhjal jõudsin järjekordselt tõdemuseni, et ehitusprojekt on kasulik eelkõige võhikust kinnisvara omanikule. Muidugi mitte siis kui projekt on tellitud ainult ehitusloa saamiseks vaid eelkõige õigesti ehitamise ning õigsuse kontrollimise aluseks terviklahenduste saamiseks. Lihtsalt kurb on kõrvalt näha, kuidas koonerdamine pole kokkuhoid ja oma kallis kinnisvara vussi keeratakse.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina julgeks arvata, et korrektne ehitusprojekt on kasulik igale hoone tellijale.
Sealjuures ehitusprojekt mille tellimisel on kasutatud konsultandi abi (kui tellijal endal puudub vastav pädevus) PROJEKTI LÄHTEÜLESANDE koostamisel.
Korrektne lähteülesanne on korrektse projekti alus.
Korrektne projekt on korrektsete ehitustööde alus.
Korrektsed ehitustööd on korrektse tulemuse alus.
Ma siiralt usun, et korrektne projekt on kokkuvõttes odavam kui projekti pealt kokkuhoitav summa (a-la projekt ametnikule).
EVS 932 on lisa E.
Ma soovitaks selle igal projekti tellijal läbi vaadata.
https://drive.google.com/open?id=18kgr1 ... F_g8OBVUb6
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas macintosh »

xxx111 kirjutas: 04 Mai 2020, 09:14 Mina tahtsin oma jutuga jõuda sinna millele varemgi olen viidanud.
Tellija saab projekti mille tellib - mitte midagi muud.
Ma ei ole nõus selle väitega. Ma olen oma tellija "karjääri" jooksul juba üksjagu näinud tegelasi, kes ei tea mida nad teevad või neil on mingi muu, oma isiklik agenda või piiartud oskused. Tööd ja leiba on vaja ka sosssepal. Tellija saab lõppkokkuvõttes sellise projekti nagu autor tahab teha või mis vastab autori võimetele (latt on ikka tõsiselt madal). Tellija pole üldjuhul võimeline teri sõkaldest ja siga käost eristama. Aga sellise projekti, mida tellija vajab saab ta vaid siis, kui tal on abiks pädev konsultant. Kuskohalt neid leitakse on minu jaoks tõsine saladus.
Aga ma olen nõus sellega, et hea projekt on kuldaväärt asi ja hoiab suures koguses tellija raha ning ehitusele kulavat aega kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: renoveerimisprojekti hind

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nagu alati - arvamusi on erinevaid...
Ja ma üldse ei väida, et mul "on üht või teistpidi õigus"
See on ainult minu arvamus ja ei pretendeeri sellele, et see on "tõde"
Iga mees tellijana otsustab mida ja kuidas ta tahab / vajab jms
Ja oma otsuste eest ka vastutab

Konsultandi leidmine:
Esimene asi - GOOGLE
Jah - ei ole tasuta

Teine asi (ei tee reklaami, ei oota tasu, teen nagu oskan, on oluliset targemaid, kes ei taha ei pöördu, kes leiab, et loll nõuanne ei pea kuulama, palun, ainult ärge tehke etteheiteid vaid tehke paremini)

- Privaatsõnum
Vasta