Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

arphl
külaline

Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

Lugemata postitus Postitas arphl »

Kuhu peab pöörduma ja mida tegema, et maja välisvoodrit muuta (teisest materjalist ja teise välisilmega) ja seest ehitada ümber üks sein, mis ei ole kandesein? Kas selleks on vaja arhitekti, ehitusluba jne?
Külaline
külaline

Re: Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hoone välisilme muutmiseks on igal juhul ehitusluba vaja. Ehitusluba saab üldiselt projekti alusel. Projekti teeb projekteerija, kes töötab üldiselt projekteerimisfirmas (või siis ka vabakutseline, oluline, et vastav kutsetunnistus oleks).
haustec
külaline

Re: Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

Lugemata postitus Postitas haustec »

Tere,

Kui Te ei ole endale veel projekteerijat valinud, siis võtke meiega ühendust ning me teeme Teile hinnapakkumise.

Kõike paremat,
Haustec OÜ
info@haustec.ee
www.haustec.ee
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 323
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Ei saa sellest aru, kui tohib teha juurdeehituse kuni 20m2 ilma projekti ja loata, siis ju ka muutub välisilme. Lisaks muutub see ka, kui vahetad kardinaid, või paned tavaliste asemele ribikardinad jne?
ccc33
külaline

Re: Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

Lugemata postitus Postitas ccc33 »

Rein Sa kirjutas: 11 Aug 2018, 08:11 Ei saa sellest aru, kui tohib teha juurdeehituse kuni 20m2 ilma projekti ja loata, siis ju ka muutub välisilme. Lisaks muutub see ka, kui vahetad kardinaid, või paned tavaliste asemele ribikardinad jne?
Kus kohast selline info? Juurdeehituse tarvis on alati projekti ja sinna juurde käivast asjaajamist omavalitsusega, olgu see kasvõi 1m2.
Osa asendamine samaväärsega (nt katuse vahetus uue vastu) ei nõua ehitusluba ega ehitusteatist, kuid projekti läheb ikkagi vaja.
Preili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 28 Sept 2018, 15:10

Re: Tallinnas maja fassaadi muutmine ja luba

Lugemata postitus Postitas Preili »

oioioi kui valesti mõistetakse seadust.
Elamu fassaadi rekonstrueerimiseks (tavaliselt ka soojustatakse) on vaja esitada ehitusteatis ja ehitusprojekt. Sama projektiga lahendada ka siseplaneeringu muudatus.
Ehitusteatise ehitusprojekti tegemisel ei pea olema arhitektil/projekteerijal tase 7. Tase 7 peab olema ehitusloa projekti koostamisel.
Juurdeehitamiseks (alla, peale, külge ehitamine) ehk laiendamiseks on vaja ehitusteatist (laiendamine kuni 33% olemasolevast hoone mahust) või ehitusluba (laiendamine üle 33%).
Kuni 20 m2 ehitise (nt abihoone, kasvuhoone) püstitamiseks ei esitata ehitusteatist ega ehitusloa taotlust (ehk andmeid ei kanta Ehitisregistrisse) aga sealjuures peab siiski olema ehitusprojekt ja järgitud eelkõige tuleohutuse meetmeid (hoonete vaheline tuletõkke tsoon 8m) ja krundi lubatud täisehituse protsenti ja lubatud hoonete püstitamise arvu (kehtestab üld- või detailplaneering) jms piirkonna nõudeid.

Osa asendamine samaväärsega kehtib üldjuhul avatäidete asendamise kohta ehk akende ja uste vahetamiseks ei ole vaja luba.
Vasta