Eramajale juurdeehituse projekteerimsie hind + muud kulud

djkiller
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 06 Sept 2011, 19:29

Eramajale juurdeehituse projekteerimsie hind + muud kulud

Lugemata postitus Postitas djkiller »

Tere projekteerijad


Soovin enda majale(pole ehitama /renoveerima veel hakanud) ehitada juurde ca 40m2 +-10m2
Nimelt oli kunagi ammu pool maja maha põlenud ja osa taastatud.Hetkel jääb pinnast puudu (soovin pigem esimest korrust laiendada kui teist hakata üles ehitama(oleneb kumb kiirem ning odavam tuleks)

Soovingi teada mis maksaks umbes projekt + muud kulutused ja kui pikk protsess see on enne kui saab ehitama hakata

vallast sain hetkel sellise vastuse ehk kas siis ehitada vana vundamendi peale või teha uus

Kuna tegemist on tõesti vana elamu varega, mis ehitisregsitris kajastub rajatisena ja mitte hoonena, siis minu soovitus on kindlasti ehitada uus hoone, mis võib olla küll samas asukohas, kuid annab võimaluse ehitada soovi korral siiski suurem hoone. Vanale vundamendile ehitades saate nii öelda olemasoleva asja ümberehitamise kohaselt ehitada üldjuhul siiski samamahulise ja sarnase hoone, mis seal kunagi oli. Uue hoonena asja vormistamisel (isegi kui te kasutate seda vana vundamenti ära) saate ehitada ka suurema.

Mis puutub lubadesse, siis ehitusproejkti ehitamiseks on teil mõlemal juhul vaja.

1) Uue hoone ehitamisel on teil esmalt vaja taotleda projekteerimistingimused (riigilõiv 25 eurot) ning seejäral saate tellida omale projekteerijalt projekti ning kui projekt valmis ja see vastab projekteerimistingimustele, siis taotlete ehitusluba. Ehitusloa taotlemisel on riigilõiv 150 eurot.
Ehitisregistrisse jääb siis ka märge, et tegemist uusehitisega ja ka selle valmimisaeg.

2) Kui te soovite siiski vana vundamendi peale ehitada siis samamahulise hoone, siis tuleb see vormistada "rajatise - elamu vare - ümberehitamine elamuks". Ehk et rajatis tuleb muuta hooneks ka muu hulgas lisaks ümberehitustegevusele. Lisaks jääb ehitisregistrisse siis märge, et see vare on ringi ehitatud elamuks. Et see ei ole siis enam uusehitis (kuigi sisuliselt ju ehitate uue maja). Lisaks tuleks välja otsida siis ka vanad joonised, et teada saada kui suur see maja reaalselt oli. Menetluse poole pealt on teil vaja esitada sellisel juhul ehitusteatis ja ehitusprojekt. Riigilõivu ehitusteatisel ei ole.

ette tänades

igor

arh
külaline

Re: Eramajale juurdeehituse projekteerimsie hind + muud kulud

Lugemata postitus Postitas arh »

Tere.
Kirjutage palun dintal188@gmail.com, teen Teile hinnapakkumine.
Parimat.

Jürask
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Veebr 2016, 17:16

Re: Eramajale juurdeehituse projekteerimsie hind + muud kulud

Lugemata postitus Postitas Jürask »

Soovitan enne, kui projekteerija valite, järgi kontrollida, kas ettevõttel on olemas vajalik pädevust antud töö tegemiseks. Muidu võib juhtuda, et palkate teedeehitaja või mõne multi-mehe omale tegema

https://mtr.mkm.ee/juriidiline_isik?m=96

Vasta