Ehitus planeerimine

Külaline
külaline

Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On plaan hakata maja ehitama ostsin krundi, mille lähim maantee on 800 meetri kaugusel ja lähim eramu on 6 km kaugusel.

Tahaks teada kas eestis on võimalik ehitada ka päris maju, sest niipalju kui olen internetis projekte vaadanud on kõik nii öelda paber majad üli õhukeste seinadega.

Kui keegi ekspert saab siis äkki soovib vastata mõnele küsimusele.

1.Mitu korrust maa alla võin ma ehitada, praegu on plaan kaheks korruseks.

2.Kui kõrge ja paks tohib olla oma eramud ümbritsev aed/müür

3.Kas eestis on arhitekte/projekteerijaid kes looksid ehituskõlbliku projekti mitte traditsioonilisele majale
4.Kas ehitus teenuse sisse ostmisel pean ise tellima materjalid või teeb seda firma(ebatraditsioonilised materjalid nt Marmor ja kõrge tugevusega betoon.

PS hinnaga on arvestatud
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kindlus (tuuma)pommi varjendiga?
Külaline
külaline

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:Kindlus (tuuma)pommi varjendiga?
Võib-olla on muretseja ettenägelik või lihtsalt pessimist tuleviku suhtes? :scratch: :)
Muide, Šveitsis on vähemalt korrusmajades lausa kohustuslik "(tuuma)pommivarjend". Hiljuti sealmail tööretkel käies nägin ise maja keldris neid ca 20cm paksusi betoonist vaheuksi, "aknaluuke"(tagavara väljapääs) ja sinna juurde kuuluvat autonoomset ventsüsteemi. Kelder(boksidega elanike kraami jaoks) koos varjendiga asus -2 korrusel maa all ja -1 korrusel oli autoparkla. Eramajade kohta ei tea.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:1.Mitu korrust maa alla võin ma ehitada, praegu on plaan kaheks korruseks.

2.Kui kõrge ja paks tohib olla oma eramud ümbritsev aed/müür

3.Kas eestis on arhitekte/projekteerijaid kes looksid ehituskõlbliku projekti mitte traditsioonilisele majale
4.Kas ehitus teenuse sisse ostmisel pean ise tellima materjalid või teeb seda firma(ebatraditsioonilised materjalid nt Marmor ja kõrge tugevusega betoon.
PS hinnaga on arvestatud
Kui sa hinnaga oled arvestanud, siis kõigis neis küsimustes võiks ikkagi vastvate instantside ja tasuliste EKSPERTIDE poole pöörduda, mitte küsida siit tasuta nõuandeid anonüümsetelt külalistelt!
See on vähemalt minu arvamus.

Urmas
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline Urmas kirjutas:Šveitsis on vähemalt korrusmajades lausa kohustuslik "(tuuma)pommivarjend"
Soomes on korrusmajadega sama lugu, üsna kummaline tundub. Eramajades ei ole nõutud.
ccc33
külaline

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas ccc33 »

Külaline kirjutas:On plaan hakata maja ehitama ostsin krundi, mille lähim maantee on 800 meetri kaugusel ja lähim eramu on 6 km kaugusel.

Tahaks teada kas eestis on võimalik ehitada ka päris maju, sest niipalju kui olen internetis projekte vaadanud on kõik nii öelda paber majad üli õhukeste seinadega.

Kui keegi ekspert saab siis äkki soovib vastata mõnele küsimusele.

1.Mitu korrust maa alla võin ma ehitada, praegu on plaan kaheks korruseks.

2.Kui kõrge ja paks tohib olla oma eramud ümbritsev aed/müür

3.Kas eestis on arhitekte/projekteerijaid kes looksid ehituskõlbliku projekti mitte traditsioonilisele majale
4.Kas ehitus teenuse sisse ostmisel pean ise tellima materjalid või teeb seda firma(ebatraditsioonilised materjalid nt Marmor ja kõrge tugevusega betoon.

PS hinnaga on arvestatud
1. Seda ütlevad sulle projekteerimistingimused või detailplaneering. Tavaliselt keegi alla 1 korruse pole maa sisse teinud. Võid omavalitsusest uurida, mida nad teha lubavad.

2. Tavaolukorras tohib aed 1,5m kõrge olla. Paika on pandud ka läbipaistvus. Kuid taas tasuks pöörduda omavalitsuse ehitusnõuniku poole, kes kõik paika paneb. Seletad oma soovid ja põhjendused ära.

3. Projekteerija projekteerib vastavalt soovidele.

4. Kokkuleppe küsimus.
Skorpa
külaline

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Skorpa »

No kuna maja tuleb marmorist ja sissesõidutee on 800m pikk ning aed peab kõrge olema ümber krundi siis ilmselt aitab mitte paberist maja projeteerida hästi
www.emilurbel.ee - konstruktiivse osaga saab äkki hakkama www.kprojekt.ee

Isiklikult soovitaksin seinaks 240mm raketsiplokki (www.betoneks.ee), aga oleneb mitu korrust vaja on. aia saab ka sellest materjalist teha, samas, betoneks teeb paneele ka, kui püsti panna saab ka sellest normaalse kõrgusega aia.
Tee majani - mina soovitaks www.trev2.ee
Maja oskab ehitada www.merko.ee ja tegelikult teevad nad tallinna kandis teid ka, äkki saad ka selle osas kaubale.

Ja kui eestlane pole siis soovitan enne ehitust võtta kõrge aiaga majale kooskõlastus siit ka www.kapo.ee
Külaline
külaline

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:Kindlus (tuuma)pommi varjendiga?
Olen ühes sellises Lõuna-Eestis olnud (eramuna). Väljas oli tõsine suvi, me südamehaiged istusime keldris ja nautisime jahedust ja õlunaadi.
Külaline
külaline

Re: Ehitus planeerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänan abieest. Uurin nüüd edasi!
Vasta